Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kicsit félek a szüléstöl,szeri...

Kicsit félek a szüléstöl,szerintetek akkor a pillanatban erős leszek?

Figyelt kérdés
Szinte mindennap erre gondolok hogy milyen lesz a szülés, és egyre jobban félek ahogy közeledem a végére mivel jövőhét szerdára vagyok kiirva.. De azért félek mert egész terheségem alatt olyan éles szúró fájdalmam volt a hasam alatt ahová nyomta a baba a fejét hogy a falat kapartam fájdalmamba és jeleztem minden orvosnak már de azt mondták inszalagnyulás,szalag tágulas de szerintem nem aza baj hanem gyanakodtam én lágyéksérvre és akkor jöttem rá mikor begörcsöltem és a baba oda nyomta a kis fejét és anyukám kihivta a mentőt annyira fájdalmam volt,aztán egy mentős mondta hogy nincs e lágyéksérvem és én mondtam hogy nemtudom de ott nagyon fáj bal oldalt.. Igazából összefoglalva ezért félek ennyire a szüléstöl mert a vajudást és ezt az éles késszúró fájdalmat nem bírnám ki ha mindkettő egyszerre fájna.. Már annyira van ez a fájdalom hogy fürdés alatt se vagyok felügyelet nélkül! Igazából sokat jóslózom és van ez a feszítő, szétszakadok fájdalom meg pici menstruációs fájdalom! Csináltak a kórházba méhszájvizsgálatot és ott mondták hogy egy ujnyira tág vagyok már.. Reménykedem benne mivel a baba nagyon aktív és tényleg egesznap ficánkol szinte és már este sem hagy aludni, hogy ilyen gyorsan ki is akar majd jönni.. Valahol meg már alig várom elinduljon a szülés mert már nem nagyon bírom mivel feszít,nyomja magát, fáj a hátam a derekam a lábam mindenem szó szerint és tudom nagy fájdalommal jár a szülés de már azt szeretném hogy le tudjak róla és a kezembe tarthasam a kislányomat hiszen neki is szenvedés és már ő sem fér, szinte mindennap egy kihívás! Remélem azért kifogom bírni a szülést és ezeket a napokat.. Gondolom bennetek is volt azért félelem és szerintem természetes ez az érzés😩

2023. szept. 6. 23:14
 1/7 anonim ***** válasza:
96%

Ilyen sérvvel lehet egyáltalán természetesen szülni? Nem mondták? Feljegyezték valahova, hogy sérvre gyanakodnak? A szülés utáni lábadozás mellé még egy probléma nem hiányozna, szólj majd, amikor arra kerül a sor.

Azt nem tudhatjuk mi kommentelők, hogy te milyen erős leszel akkor, ezt mindenki másképp éli meg. Tényleg nagyon fájdalmas, én leginkább egy borzasztó belepusztulós gyomorrontásos görcsölős hasfájásként tudnám leírni. De akkor is bekövetkezik és túl leszel rajta. Nekem akkor jött a baba, mikor már én is nagyon nyüglődtem, mintha tényleg megérezte volna, hogy szabadulni szeretnék :) Szóval, közel járhattok. Viszont pihenj amennyit csak tudsz, mert szülés után ennyit sem fogsz (én nem hittem el annak aki mondta, hiba volt)

Kitartást a szüléshez és sok örömet a picihez!

2023. szept. 6. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
61%
Hányszor teszed még fel ezt a kérdést/monológot? Nem tudom, hogy mit vársz, mit írjunk erre!? Ki fogod bírni és még egy gyerek sem maradt bent. Nyugalom.
2023. szept. 6. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
18%

#2 És akkor mi van, ha nem először kérdezi? Görgess tovább, nem kell ide írnod! Mit nem értesz azon hogy fél? Fájdalmai vannak, egy kis bátorítást szeretne kapni, neked ez miért fáj?


Kedves Kérdező, a vajúdás alatt kérhetsz fájdalomcsillapítást, ha már nagyon nem bírod. Plusz az orvosok és nővérek szakértelemmel látnak el, mindenben segíteni fognak, nem lesz gond. Addig is próbálj lazítani, elterelni a gondolataid a félelmedről.

2023. szept. 7. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Akár erős akarsz lenni, akár nem, az a gyerek ki fog jönni. És te meg ki fogod bírni, akár akarod, akár nem.

Elmenekülni nem tudsz a szülésed elől.

2023. szept. 7. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
75%
Epidurális érzéstelenítés.
2023. szept. 7. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
77%

https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhe..


3 nappal ezelőtt már elég sok választ kaptál, semmi újat nem lehet írni. Ki fogod bírni, mert nincs más lehetőség. Ha időben kórházba kerülsz, akkor kérhetsz fájdalomcsillapítót.

2023. szept. 7. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%
Kérdező ne haragudj hogy ezt mondom de ha ennyire félsz a szüléstől minek vállaltál gyereket? Gondolom már terhesség előtt meg mikor a pároddal bele vágtatok ebbe az egészbe te is tudtad hogy a szülés nem egy kellemes dolog.Gondolom azóta már túl vagy rajta és kibírtad.
2023. okt. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!