Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Cerclage / méhszájzáró műtét...

Cerclage / méhszájzáró műtét utáni tapasztalatokra lennék kíváncsi! Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

16 hetesen varrták össze a méhszájamat, megelőzésképpen, mivel volt már egy félidős vetélésem és egy extrém koraszülésem. Az előzmények miatt nyilván tele vagyok aggodalommal...


A doktornőm mindig mondja, hogyha feszít, fáj a varrat, feltétlenül menjek be. Tudom,ez azért lenne, mert már csak a fonal tartja a babát. De olyankor mi történik? Fekvés lenne folyamatosan, vagy ki kellene szedni a varratot és jön a szülés...? Egyébként most is szinte egész nap fekszem, nem emelek semmit.


Amúgy nektek mennyire vált be ez a műtét? Végigvittétek a terhességet?


Köszönöm a válaszokat!



2023. szept. 7. 18:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Vizsgálat lenne, megnéznék milyen állapotban van a baba. Annak függvényében döntenek a továbbiakról.

Jól teszed, hogy pihensz! Kitartás!

2023. szept. 7. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 14 hetes varrták össze. Azt mondták ha éles fájdalom lenne vagy vérzés azonnal menjek, mert akkor ha nem veszik a varratot, akkor lecsonkolhatja a méhnyakat.

Valószínűleg ebben az esetben ki kellene szedni, aztán senki semmit nem tud biztosra. Attól függ hol tartanál, hogy foglalkoznak-e érdemben veletek vagy hagyják hogy történjenek a dolgok a maguk útján.

Nekem 24 hetesen hirtelen rövidült a méhnyak 1 centit, akkor a kórházban voltam pár napot, de mivel nem történt semmi így hazaengedtek. Kicsit rövidült utána is, de nem vészesen. Nekem a nőgyógyászom nem mondta, hogy feküdnöm kéne végig, csak kímélő életmódot javasolt.

Szerencsére nagyon jól működött, 39 hetesen vették ki és spontán szültem a kiírt napon.

Drukkolok hogy minden rendben legyen veletek!

2023. szept. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Nekem sem mondta a doktornőm, hogy csak feküdnöm kell, de mindig hangsúlyozza, hogy pihenés - pihenés - pihenés!! Amennyit csak tudok. Ráadásul múltkor a sok pihi és óvatosság ellenére rövidebb lett a méhszáj, bár még nem kritikus. De azért rosszul esett... Igyekszem megtenni, ami tőlem telik.

2023. szept. 7. 19:53
 4/6 babyboom567 ***** válasza:
100%
A koraszülött babád megmaradt?
2023. szept. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen, hála érte! Ráadásul egészséges, nincs semmilyen problémája, pedig 27 hétre született!
2023. szept. 7. 21:55
 6/6 A kérdező kommentje:

Kedves 2-es!


Pontos méretekre emlékszel a méhszáj hosszát illetően?


Nekem most 28 mm, és tölcséresedik a belső fele. 21 hetes vagyok. A saját doktornőm nem csinált nagy ügyet belőle, de az uh-s orvos azért eléggé rám ijesztett. Fekszem sokat, igyekszem pihenni, nem emelgetni, stb.

Neten is úgy olvasom, hogy ez még talán nem kritikus méret, de azért nem sikerül teljes megnyugodnom...😏

2023. szept. 17. 10:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!