Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hányadik hétig dolgoztatok...

Hányadik hétig dolgoztatok terhesen irodai munkások?

Figyelt kérdés
2023. szept. 8. 10:16
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
81%
Én irodavezetőként a 36. hétig dolgoztam, táppénzre egyáltalán nem mentem, szülési szabadságra mentem el a kiírt dátum előtt 4 héttel. Végül 39+5-re szültem.
2023. szept. 8. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Először 26, másodszor pedig azonnal hazaküldtek, amikor kiderült, hogy terhes vagyok, mert pont bejött a covid.
2023. szept. 8. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
96%
Kolléganő a szülés előtti negyedik vagy ötödik hétig dolgozott, azaz szinte végig.
2023. szept. 8. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Én a 33. hétig tervezek, de az utolsó hetet is már csak home office-ban. Utána ki tudok venni még megmaradt szabit, táppénzre pedig kb. csak 10 napot kel kiíratnom magam, utána kezdődik a szülési szabim (kiírt dátum előtt 4 héttel). Sokáig annyira biztos voltam abban, hogy időre vagy inkább később fog születni, aztán egyre több ismerősömnél esett meg, hogy 1 vagy akár 2-3 héttel is a kiírt előtt megindult a szülés. Emiatt úgy voltam vele, hogy inkább előbb szeretnék otthon maradni, számolva azzal, hogy előbb jön a baba, nekem fontos, hogy legyen előtte legalább egy hónapom, ami csak a nyugalomról és a készülődésről szól. De ha több, az se baj, ilyen úgyse lesz soha többet, hogy gyerek nélkül ennyi időm van nyugiban csak magamra. :)
2023. szept. 8. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
30. héttől maradok otthon.
2023. szept. 8. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
91%

35. hét, eredetileg 36. volt, csak átdátumozták a 34-en a szülést egy héttel későbbre, így is 41+0-n szültem -eredeti 42+0-n, de éreztem is hogy nem fogok korán szülni. Viszont nálunk előre kell tervezni a feladatokat és nem tudtak olyat adni, aminél nem gond, ha lelépek félúton. Illetve a végén nagyon sok lett (ugye pici volt a baba) az orvosi dolog is, majdnem egy fél munkaidő volt nekem.


Amúgy amerikai cég. A kollégák, mikor megtudták, akkor végig azt kérdezgették, hogy mi a baj a terhességgel, hogy ilyen korán abbahagyom a munkát.

2023. szept. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
37, de a 32.héttől a hét felében home officban,sokat kellett autózni es nagyon fajt a derekam
2023. szept. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
95%
35. Hétig
2023. szept. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

A hetet nem számolgattam, de szinte napra pontosan a kiírt dátum előtt 3 hónappal mentem utóljára.

De nekem kicsit más helyzet volt, mint az átlagnak, mert 100% táppénzen voltam itthon, és már így is küldtek volna nagyon haza. :)

Addig bőven tudtam dolgozni, viszont a 36. héten már meg is repedt a burok, szóval jó volt így, hogy már előtte nyugiban voltam itthon.

2023. szept. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
25. hettol home office-ban, majd a 30. hettol mar itthon voltam. Koltoztunk, felujitottunk meg, csinaltuk a babaszobat, es eppen keszen lettem a korhazi pakkal, mire szulni mentem.
2023. szept. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!