Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyi magnéziumot szedjek?

Mennyi magnéziumot szedjek?

Figyelt kérdés

31 hetes terhes vagyok, eddig nem szedtem magnéziumot mert nem voltak görcseim vagy haskeményedésem. Viszont a napokban elkezdődtek a jóslófájásaim, mennyi magnéziumot szedjek? Nagyon enyhék a görcsök, rendszertelenek és kb napi 4-5 van.

Elég lehet a 3x1?

A védőnőm azt mondja elég ha a terhesvitamint szedem.. orvosom pedig nincs és mostanában nem is megyek. Köszi ha segítetek.



2023. szept. 11. 10:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is felesleges, én egyikkel sem szedtem. Ha zavarnak a görcsök, 1-1 db-ot bekaphatsz, de rendszert nem kell belevinni.
2023. szept. 11. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én néha-néha bekapok egyet, de szerintem semmit nem ér a méh izomzatára, én inkább a vádlim miatt.

Előző terhességemnél szedtem, most csak ritkán.

2023. szept. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A jóslóra nem sokat hat, tapasztalat. Én vádligörcsre szedtem elég sokat, amennyitől már egy ló is fosna, de ugyanúgy voltak keményedéseim meg jóslóim is.

Persze vehetsz be pár szemet, de ne várj csodát.

2023. szept. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A terhesvitaminban alig van magnézium. Ha keményedés van, napi 3 az indítóadag. És normális fajtából, Magnerot, Magnesolv. Nekem a nőgyógyászom írta elő. A kis noname magnéziumom napi dózisa közel sem volt ezekéhez.
2023. szept. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
De MILYEN magnéziumból szedj mennyit? Egy Magnerotban 33 mg magnézium van, egy Magnosolvban meg 365 mg és ezek jól felszívódó termékek. Egy átlagos “már napi egy fedezi” reklámmal futó olcsó magnéziumból meg nem szívódik fel semmi. Panasz esetén a tiszta magnéziumtartalom legyen min. 150 mg. Tehát 5 Magnerot, 3 MagneB6 stb.
2023. szept. 11. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem jósló fajasokra sokat nem fog érni, sot mintha többen is mondtak volna hogy el is kell hagyni a terhesség vége fele a szedését, nem tudom miért. En nem szedtem csak néha néha ha gorcsolt a lábam.
2023. szept. 12. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ez egy elavult babona, hogy az utolsó hónapban le kell állni vele.
2023. szept. 13. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem kell leállni vele, végig lehet szedni.
2023. szept. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!