Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit használhatok derékfájdalom...

Mit használhatok derékfájdalom csillapítására a második trimeszterben?

Figyelt kérdés

25+3 hetes vagyok azonban lassan egy hete folyamatos derékfájásom van. Egy oldalon kezdődött, mostmár mindkét oldalon érzem és a fenekembe sugárzik. Mintha be lenne csípődve..hirtelen fordulni szinte lehetetlen rendesen erőt kell gyűjtenem hozzá, illetve felállni és sétálni sem kellemes…

Említettem a védőnőnek, aki csak mosolyogva közölte, hogy hát ez ezzel jár, valamint ultrahangon szóltam a nőgyógyásznak is aki a Salonpas tapaszt javasolta, de nem szeretném rendszeresen használni.

Mivel még nem is igazán cipelek nagy terhet, szerintem nem nagy a pocakom sem, nem tudom mitől lehet ez..és kicsit félek hogy mi lesz később, esetleg felállni sem fogok tudni..

Szeretnék picit többet és könnyedebben mozogni, nem úgy mint egy darab fa..

Valakinek valami jól bevált praktikája esetleg fájdalomcsillapításra vagy hogyan tudnám picit lazítani, tehermentesíteni a derekam?

Jól esne ha a férjem megmasszírozná, azonban nem meri szegény, hiába kérem..nehogy ártson nekünk.


2023. szept. 12. 17:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Én is nagyon derékfájós vagyok, kétféle gerincferdülésem van azok okozzák egyébként is, meg most is.


Nekem van egy pont a gerincem mellett az izomban, amit ha megnyomok hüvelykujjal, végigsugárzik a derekamon és a farkcsontomnál, le a lábamig. Rohadtul fáj, de ha kicsit kinyomkodom, utána könnyebb.

2023. szept. 12. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Masszírozni nem lehet, mert vérbőséget okoz, s ez által koraszülés előfordulhat!

Finoman simogatni, kicsit hűteni zselépárnával lehet.

Nem igazán van olyan krém vagy praktika egyébként, ami megszűntetné ezt a kellemetlenséget.

Viszont, ami tényleg hasznos az a kismamapàrna, illetve a kineziológiai tapasz, amit szakember ragaszthat fel. Ez kicsit tehermentesíti a derekadat.

2023. szept. 12. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Gyógytornász
2023. szept. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem ugyanez volt több hétig. Volt hogy úgy beállt muszáj volt injekciót kapjak. A legtöbbet az segített, hogy kemény falapot tettem az ágy matraca alá.
2023. szept. 12. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!