Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 30. hétig teherbeesési súlyhoz...

30. hétig teherbeesési súlyhoz képest 6-7 kg hízás normális?

Figyelt kérdés
Természetesen a várandósság alatt nem vagyok azért annyira ráfeszülve a súlyomra, nem szoktam ezen pörögni különösebben, csak most átléptem súlyban egy olyan kerek számot, amit eddig még soha, emiatt merült most ez fel bennem. A legfontosabb, hogy a baba megfelelően fejlődjön, csak nem tudom, ez mennyire általános, vagy csak velem szaladt el a ló picit, mert még 10 hét hátravan. :)
2023. szept. 13. 06:24
 1/8 anonim ***** válasza:
41%

Én szülni +4/+6kg-val mentem. Mind a 2x csesztetett a védőnő, hogy ez sok.


Barátnőm +20kg-val ment szülni, őt meg mindenki dícsérte.



Szóval attól függ, kit kérdezel.


Nekem sok lenne.

2023. szept. 13. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Normál kiindulási súly esetén 10-12 kg az átlagos hízás.
2023. szept. 13. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
68%

Attól függ milyen BMI-vel kezdted a terhességet.

18,5-ös BMI alatt 12,5-18 kg az ajánlott gyarapodás, 30-as BMI felett viszont csak 5-9 kg.


Én 18,4-es BMI-val kezdtem, szintén 30 hetes vagyok, már 10 kilót híztam, de még mindig "vékonyabb" vagyok mint amennyivel a legtöbb nő indítja a terhesség ért, szóval nálam ez normális.


Ha valaki alapból durva túlsúllyal indul és 30 hétnél 10 kilónál tart azt viszont jogosan piszkálja a védőnő. Pedig ugyanúgy 10 kilóról van szó.

2023. szept. 13. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
19 körüli volt a BMI-m, 54 kilóról indultam, és most vagyok majdnem 61.
2023. szept. 13. 08:10
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

63kg-val estem teherbe, 71el mentem szülni. Végig dicsért mindenki, hogy milyen ügyes voltam, nem híztam sokat.

Barátnőm 80kg-val esett teherbe, 101el ment szülni, soha senki nem szólt neki egy rossz szót se. Szóval embere válogatja.

2023. szept. 13. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

12kg a végéig normális ha nem vagy túlsúlyos


Én :

1. 15kg 3 hónappal később súlyomnál voltam


2. 20 Kg

Bejött egy kis depresszió-stresszevés.. mire lefigytam volna tartottam a súlyomból plusz 10-et..


1 éves korában a babánk rendbetettem magam fejben

Lefogytam


3. 19 kg de ikrek

8 hetesek 4 kg van még

De most minden nap dogyok, màr eszek, de nagyon sok ch-t eszem ( de most kordában tartom jobban, és fejben nincs baj) 2 gyereket szoptatok.


Mindenki dicsért

2. Esetben pedig nem szóltak..

2023. szept. 13. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

3-as vagyok, nem értem miért lettem lepontozva...


Google: "normal pregnancy weight gain", megbízható forrású oldalakon pontos táblazátokat lehet találni, hogy hányadik héten milyen induló BMI-vel mi a normális súlynövekedés.


Szerintem hasznosabb volt a válaszom, minthogy valaki leírja hogy "megdícsértek, hogy csak 8 kilót híztam"....

2023. szept. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Na mizu kérdező?hány kg-nál tartasz?

Én 26. Hét 4,5kg plusznál.

nov. 22. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!