Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vas tablettát írt fel a...

Vas tablettát írt fel a nőgyógyászom, sorbifer durules 320mg tablettát, 1 szemet szedek, ebéd után, lehet valami mellékhatása?

Figyelt kérdés

2023. szept. 14. 12:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Lehet mellekhatasa, mint minden vaskeszitmenynek, gyakori a szekrekedes. En is ezt kaptam, nalam mondjuk semmilyen problemat nem okozott.

De vasat nem igy szedunk.


Reggel, ehgyomorra, ha birod. Ha nem birod, akkor egyel hozza 1-2 db kekszet vagy egy fel szelet kenyeret, majd aztan kb 1 ora mulva regelizz normalisan.

Kavet, tejet se igyal 1 oran belul, illetve magneziumot is kesobb vedd be, ha szeded.

2023. szept. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ugyan Maltofertől, de égett picit a gyomrom utána, illetve néha székrekedést okozott. De ez a legkevesebb, nagyon fontos a vas bevitel terhesség alatt.
2023. szept. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Éhgyomorra ajánlott szedni a vas készítményeket C-vitaminnal együtt, hogy minél jobban tudjon hasznosulni. Székrekedést okozhat.
2023. szept. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
58%

Mondjuk ajánlom a Maltofert, mert az vas III révén bármikor szedhető, nagyon klassz tabletta. Jól szívódik, mindegy hogy étkezés után vesszük-e be. Nőgyógyászom nekem ezt ajánlotta.

Ja és ugyan rágótabletta, de ha nem bírod a fémes ízt, le lehet nyelni simán vízzel! Patikus javasolta, mert terhesen kb mindentől hányinger volt.

2023. szept. 14. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

C vitamint szedek, viszont sajnos reggel nem tudom bevenni, ezért veszem be ebéd után

Egyszerűen nem megy le sajnos.

2023. szept. 14. 12:43
 6/11 anonim ***** válasza:
26%

Sajnos akkor nem lesz tul sok ertelme.


Esetleg kerdezd meg az orvosod, hogy nem lehet-e helyettesiteni valami massal. Asszem van valami vas tartalmu szirup is, hatha az konnyebben csuszna, csak azt nem tudom, hogy mennyire jo, mennyire hasznosul jol, de itt az oldalon olvastam, hogy van aki azt hasznalta es neki bevalt.


Kerdezz ra.

2023. szept. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Igen, már érdeklődtem, de sajnos a szirup az kijön egyből
2023. szept. 14. 13:03
 8/11 anonim ***** válasza:

Sajnos minden vastól megy a hasam,ettől is. Második dobozzal szedem jelenleg. Bár én nem vagyok várandós.

Valamint a székletet feketére színezi. Ez ne ijesszen meg.

2023. szept. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Na nekem ettől van most brutál székrekedésem...

Már most elszedem, de nem fogom újra felíratni.

2023. szept. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Lehet mellékhatása, ahogy többen írták, nekem az elején volt nehézkesebb a nagy dolog a wc-n, de aztán kb. 1 hónap után megbékélt vele a szervezetem, és most már szerencsére nincs semmi problémám, pedig ugyanúgy szedem. És igen, fekete lesz tőle... :) Egyébként szerintem nem jól szeded a tablettát (bár nem tudom, mit mondott az orvosod), mert a Sorbifernek nem ez az adagolása. Hivatalosan napi 2x1, nekem egyet reggel éhgyomorra, egyet este éhgyomorra ajánlott az orvosom. (+Ha szedsz magnéziumot is, azt 2-3 óra eltéréssel minimum a vashoz képest.)
2023. szept. 15. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!