Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » E. coli és Streptococcus...

E. coli és Streptococcus agalactiae fertőzés?

Figyelt kérdés

Most jött meg a kenet eredményem, és nagyon megijedtem valamint elkeseredtem. 22. hétben vagyok, teljesen panaszmentesen mentem az orvosomhoz és biztonság kedvéért kértem tenyésztést, ami a fenti eredményt adta ki. Egyelőre még nem írt nekem a kezelésről, de félek, hogy mire számítsak a továbbiakban.


A fertőzést pedig nem tudom hogyan szedtem össze, minden wc-zés előtt és után is kezet mosom, nem ülök rá sehol a wc-re, csak otthon, amit mindennap fertőtlenítek, fehérneműimet ráadásul 60 fokban mosom és mosás után vasalom is, minden nagy wc-zés után pedig egyből megfürdök.

Ráadásul az orvosom tanácsára a terhességem eleje óta heti 3x hüvelyi probiotikumot is használok.


Nagyon aggódjak? Más is járt így? Nektek mi volt a kimenetele a dolgoknak?


2023. szept. 15. 13:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
73%

Irigylem, hogy ennyi mindenre van idod. :D


Amugy kicsit nyugi, nincsen semmi baj. Szulesnel majd kapsz antibiotikumot.

2023. szept. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 babyboom567 ***** válasza:
73%
Te tényleg vasalod a bugyidat?
2023. szept. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Igen, mivel régen folyamatosan visszatérő fertőzésem volt, aminél végül a candida diéta segített csak, de azóta ez a szokás megmaradt, máshogy nem érzem tisztának a fehérneműimet.
2023. szept. 15. 13:53
 4/14 A kérdező kommentje:

1-es


Nagyon irigylésre méltó valóban, hogy első várandósságomnál aggódok ilyen miatt. És ha tudni akarod nem vagykk időmilliomos lévén nali 8 órát melózok és mellette lakásfelújításban vagyok. :)

2023. szept. 15. 13:54
 5/14 anonim ***** válasza:
86%

Hat, akkor le a kalappal. En is dolgoztam a 35. hetig, de en delutanonkent mar bezuhantam az agyba, iszonyatosan faradt voltam.

Vasalni, meg minden kakilas utan zuhanyozni, utobbira eselyem, elobbire erom nem volt 🤣

2023. szept. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
82%

Ha panaszmentes vagy, akkor minek kértél tenyésztést?

Nagyon sok nőnél jelen van a streptococcus, de ez csak akkor okoz gondot, ha túlszaporodik!

Éppen ezért a 36. héten szokták levenni a kenetet, hogy lássák mi a helyzet. Ha túl van szaporodva, akkor szüléskor adnak antibiotikumot.

Most teljesen feleslegesen vetetted le a kenetet, mert 1 hónapnál régebbi eredményt nem fogadnak el a szülésnél...

Az e.coli pedig a belekben élő baktérium. Mindenkinél jelen van, teljesen normális.

Gondot akkor okoz, ha a hüvelybe vagy húgycsőbe kerül. Mivel neked nincs panaszod, ezért valószínűleg a kenetvételkor szennyeződött meg a mintavételi eszköz. Pl hozzáérhetett a végbélnyíláshoz.

Na látod, ezért nem kellene turkászolni feleslegesen, mert pont így viszik fel a fertőzést a dokik. Ha eddig nem volt panaszod, akkor majd most lesz.

2023. szept. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

5


Mivel én reggelente végzem a nagy dolgomat, így a fürdés könnyedén megoldható, reggel szoktam zuhanyozni munkába menetel előtt. 🤷

A bugyijaim mellett pedig ugyanúgy a férjem ruháit és az én ruháimat is gőzölöm/vasalom, mert utálom, ha gyűrödtek, csomó ruhát pedig nem lehet úgy kimosni és teregetni, hogy ne legyen bennük gyűrődés.


6.


Azért kértem tenyésztést, mert korábban évekig candida fertőzéssel küzdöttem, ami hol tünetmentes, hol látványos tünetekkel zajló volt, így erre hivatkozva a dokim is jobbnak látta, ha biztonság kedvéért levesz egy kenetet, mert most terhesség alatt a candida diétámat nem bírom tartani - egyedül azok a kaják maradnak meg bennem ami pont a gomba táptalaja, minden mástól hányingerem van.

2023. szept. 15. 14:15
 8/14 A kérdező kommentje:
A leletemre egyébként azt írta záró mondatnak a labor, hogy "kritikus eredmény".
2023. szept. 15. 14:16
 9/14 anonim ***** válasza:
89%

Terhességben a hüvelyflóra összetétele megváltozik, egyrészt a hormonok hatására, másrészt a meggyengült immunrendszer miatt fogékonyabbá válik a kismama a fertőzésekre.

Szóval elég gyakori terhesség alatt a gombás fertőzés, de a baci sem ritkaság.

A rossz hír az, hogy kiírtani sajnos nem tudják, csak visszaszorítani a fertőzést, egyrészt, mert a fenti okok miatt úgyis újrafertőződsz, másrészt mert nem lehet használni igazán hatékony kúpot/gyógyszert, csak a gyengébb változatokat (pl.: canesten, micovag, macmiror, fluomizin). Ezek csak arra jók, hogy enyhítsenek a kínzó tüneteken, vagy még arra sem.

A jó hír pedig az, hogy a gomba, amitől te tartasz, az ég világon semmilyen kàrt nem tud okozni a babádnál!!!

A baci igen,de ha kezelve van, tehát nem hagyjuk túlszaporodni, akkor az sem okoz gondot!


Gondolom ezeket elmondta neked a doki!

2023. szept. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk ezek alapján alapból is van egy hajlamod rá,plusz most a terhesség rátesz. Nekem konkrétan soha életembe nem volt,terhesség előtt is néztek kenetet,mert kivizsgálásokra jártunk,többször is kellett,mindig negatív. Terhesen ami létezik,volt ami tünettel derült ki,volt ami nem,volt olyan aminél jó nagy gyulladás indult,aminél a méhszáj is kinyílt. Volt minden amúgy,hol kúp kellett,hol ez hol az. Hol durva húgyúti fertőzés,hol hüvelyi. Egy vicc volt komolyan már. Gombák,bacik. Volt E. Coli is a végén plusz gomba a 34-35 héten. Pedig én is odafigyeltem már mindenre is. Mondjuk nálam a doki azt mondta,hogy nagy wc után ne zuhanyozzak,mert hogy azzal is csak viszem a bacit. Azt gondolom ha hajlamod van a fejed tetejére is állhatsz,sajnos.:( Terhesség végét is már antibiotikummal meg Macmirorral fejeztem be. Amúgy szülés után kontrollálták,azóta semmi,0. Majd megmondja a doki mit érdemes rá.
2023. szept. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!