Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » "Csak" a vizesedés utalhat...

"Csak" a vizesedés utalhat önmagában toxémiára?

Figyelt kérdés

Nincs se magasvérnyomás, sem fehérje a vizeletben, de sokat híztam egy hónap alatt, és ez mind víz.

Kicsit beparáztattak.

Jövő héten megyek nst-re legelőször.


36h


Volt valaki így?


2023. szept. 17. 13:14
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
De akkor miért ezt a tanácsot kaptam?
2023. szept. 17. 14:37
 12/18 anonim ***** válasza:
62%
Hogy érted, hogy nem nekem szól a kérdés? Mert tudom a választ, de neked nem tetszik? Nem vagy százas az biztos.
2023. szept. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Kedves 10#


Félre értjük egymást.


Tehát magas vérnyomás, fehérje és túlzott ödéma nélkül nem beszélhetünk toxémiáról. Ez a 3 fő aminek meg kell lennie ahhoz , hogy toxémiáról beszéljünk.

Innen már csak a labor értékek amik még fontosabbak. Ha romlanak az értékek akkor azonnal beavatkoznak mert nem csak a baba de anya életére is veszélyes.



Kérdező


Egyenlőre nincs vérnyomás problémád, ami indokolná, hogy ne igyál rengeteget. Mert amúgy magas vérnyomásnál a fokozott folyadék emeli a vérnyomást.


Önmagában a magas vérnyomás nem toxémia,

és nem garancia a toxémiára.


Csökkentsd a sós fűszeres ételeket.

2023. szept. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
65%
Toxémiát nem igazán lehet megelőzni. Persze súlyra,vérnyomásra,vizesedésre figyelni érdemes,de sokszor mind hiába. Hellp szindrómám volt,vizeletbe nem volt fehérje,vizesedésem volt a 25 héttől,de éppen hogy,amikor hellp lett akkor is csak a lábfejem,de nem vészesen,inkább császár után,na akkor brutális volt a lábam. Hellpnél a vérnyomásom elszállt 160 lett a semmiből,de már azelőtt napokkal 140 volt,ami azelőtt soha. Amikor már a májfunkcióm és a vérképem elszállt,akkor volt hányinger,hányás,fájdalom ami a lapockámba sugárzott. De se egy fejfájás nem volt,se szikralátás,semmi. Ezek is megszűntek pár óra múlva a kórházba,jól voltam azonkívül hogy közbe a laboromba minden szétesett,a vérnyomásom pedig nem ment le a sokadik gyógyszerre sem. Szerencse,hogy észrevették időben. Kérdező figyeld a vérnyomásod napi többször,vizeletet fehérjére,meg ha rosszabbodna szólj dokinak és ne agyalj. Nekem a vizesedésnél két litert javasolt a doki,azt mondta annál többet inkább ne,meg sószegény diétát.
2023. szept. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
29%

13: Az ödéma továbbra sincs a diagnosztikai kritériumok között.

Azok vannak benne, amiket le is írtam.

2023. szept. 17. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

12.

Azt hittem arra válaszolsz, hogy volt-e valaki így!

De egyből jön a sértegetés, minthogy visszakérdeznél, ez téged minősít, nem engem.

2023. szept. 17. 17:56
 17/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat!

Külföldön élek, itt annyira nem viszik túlzásba a terhesség alatti vizsgálatokat, illetve vannak nyelvi nehézségeim is.


Egyelőre még inkább alacsony a vérnyomásom, mint normális vagy magas.

2023. szept. 17. 17:59
 18/18 anonim ***** válasza:
Kérdező, régi nézet a folyadékmegszorítás, mostanság nagyon kevesen mondják. Normális mennyiségű víz kell, egyenletesen elosztva. Én voltam rá hajlamos, hogy órákig alig iszok, aztán egyszerre többet, ez nálam garantálta a vizesedést.
2023. szept. 19. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!