Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Iugr gyanú .Vajon lesz valami...

Iugr gyanú .Vajon lesz valami baj?.

Figyelt kérdés

Kérdésem az lenne hogy 31 hetesen azt mondta az orvosom hogy a baba feje és pocija kisebb egy 2-3 héttel

Így injekciókat kaptam egy hét múlva kell vissza menjek.

Valakinek volt már ilyen? Azóta nagyon aggódok hogy valami probléma lesz

Szerintetek??.


2023. szept. 19. 07:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Milyen injekciót kaptál? Engem pl en nem nyugtatna :O
2023. szept. 19. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Verhigitot.:/
2023. szept. 19. 08:40
 3/14 anonim ***** válasza:
79%

Sziasztok!

Én csak csatlaloznék az aggódó kismamákhoz és szintén feltenném a kérdésem.

Hirtelen 6 napos lemaradást mutat a babám, 17 hetesen megfelelt a korának, majd a 19 és 20 hetes uh-n már 6 nap lemaradást láttunk. (Egyéb dolgok miatt néztek ilyen sűrűn.)


Ez már előrevetíthet valamilyen fejlődésbeli lemaradást?

Az orvosk nem aggódtak, én vagyok.hipochonder, elnézést, hogy ezzel traktállak benneteket. Tudom, hogy nem vagytok szakemberek, de hátha jártatok hasonló cipőben.


Kedves Kérdező, sajnos nem tudok segíteni, de szorítok, hogy minden rendben legyen!!

2023. szept. 19. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
52%

Vérhigítót abban az esetben adhat ha túl sűrü a véred.Nem szenvedsz vashiányban?Kérdező


3as: Az orvos mit mond? Előrevetíthet mindez valamilyen fejlődésbeli lemaradást? ő nemtudott választ adni erre a nagyon fontos kérdésre? Mit takarsz az alatt hogy 6 nappal kisebb? A súlyából indultak ki? Mert ugye méregetni ilyenkor már nem tudnak.Velem nem fordult elő de mikor ilyesmit olvasok akkor elkezdek aggódni.. a 18 hétben minden ok volt jövőhéten leszek a 22.ben akkor megyek vissza az 5hós uhra.

2023. szept. 19. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Elkezdett már mozogni a babód kedves 3 as? azt kihagytam az előző kommentemből.
2023. szept. 19. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Én megnyugtatasnak tudom írni hogy nálunk is állandóan sakkozni kellett a méretekkel. Először 5 nap pár hét múlva 1 hét majd 25-28 hetesen már 2 hét elmaradás volt. Mentünk is áramlásmérésre meg mindenhova. Nem találtak semmit. Annyit mondtak hogy valszeg nem lesz nagy baba 3000 gramm alatti lesz. Ehhez képest megszületett 4130 grammal. 🙄 😅 persze járjatok ti is utána ha aggaszt a dolog de ezekre a mérésekre én azóta nem adok sokat.
2023. szept. 19. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Nálunk IUGR gyanú volt. 2,5 hét lemaradással. A 42. hétre született (átdátumozták így a 41. hét lett, de már így is indítani akartak csak sokan voltak így, ezért 41+1-re módosították az indítást végül magától indult).


Viszont a méhlepény még csak második fokban volt érett, az áramlás nagyon szép volt még 40+3 naposnak is az orvos szerint. (Eredeti 41+3).


Illetve nálunk azért sok a pici baba a családban (3 kg alatti vagy minimálisan felette), és mi sem vagyunk nagyok a férjemmel.

2023. szept. 19. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Volt vashiányom

De a mostani verkepeknel nem adta ki hogy lenne.

Remélem nem lesz semmi gond .:(

Csak olvastam rémisztő dolgokat is és eléggé aggódom:(

2023. szept. 19. 10:06
 9/14 anonim ***** válasza:

#7-es vagyok. Amúgy nekünk fölé mérték a súlyt. 36+4-en 2900 grammot mértek 2900 grammal született, szóval valószínűleg nem annyi volt 4 és fél héttel korábban.


Viszont kapni nem kaptam semmit. Azt mondták egyek több húst, aztán a másik orvos azt mondta, hogy egyek több szénhidrátot és zöldséget, mikor mondtam, hogy 3 hete iszonyú mennyiségű húst eszek.

2023. szept. 19. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ezért sem jó sokat olvasgatni mert az ember megrémül.Hallgass mindenképpen az orvosodra 🙏 Ha ő aztmondja nincs gond akkor nincsen 🙏 Kitartást és sok sikert a továbbiakban ❤️
2023. szept. 19. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!