Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Honnan jön ez a sok kiló? (27...

Honnan jön ez a sok kiló? (27 hetes terhesség)

Figyelt kérdés

A terhességnek 173 cm magasan kb 60 kilóval vágtam neki... ezt elég atletikusnak kell elképzelni (Kg-t igazából nem is szoktam mérni, csak centit, az meg stabilan 88-60-92 volt. De kb ennyi, ha nem diétázom.)

Az első trimeszter katasztrófa volt, nem tudtam edzeni az émelygéstől meg a fáradtságtól, és iszonyúan éhes is voltam állandóan. Ott felugrott pár kiló. Viszont a másodikban óvatosan újra nekiálltam edzeni, és kajából őszintén nem több mint terhesség előtt. A 21. héten még észre se vette senki hogy terhes voltam, munkában még meg is jegyezték hogy hátulról semmi nem látszik.

Mégis, valamiért egyre többet mutat a mérleg... védőnőnél, nőgyógyásznál, és kezd kicsit kínossá válni :( Az egyedüli ami biztos, hogy a mellemre kényelmetlenül sok ment azonnal (anyai örökség, ugyanezt meséli), 2 kosárral is nőtt az alapból se kis mellem ,75D-ről 75F-re, és nagyon megterhelő. Ma a védőnő 71 kilót mért, ami egy kicsit megijesztett.

Cukorterhelés teljesen rendben volt, nem vizesedek (nagyon, mert főleg nyáron alkatilag szoktam vizesedni, a gyűrűimet inkább levettem mert kicsit szorosak). Baba szép nagy, a haskörfogatom mégis "csak" 87 cm kb. Vérnyomásom is tökéletes.

Tehetnék még valamit esetleg, hogy ne szaladjanak fel így a kilók?



2023. szept. 19. 09:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a sport hiánya, sétálj többet talán.


Én nem mertem sportolni, míg eljutottam nőgyógyászhoz a 9. héten, addig 6 kg-al lettem több. Utána a szülés alatt még 4-et híztam (pedig amúgy 47 kg-ról indultam).

2023. szept. 19. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az biztos hogy kevesebbet sportolok, meg nem is tudom amiket szoktam - futás, giryafit, vívás. Plusz alig férek bele a sportmelltartómba. De azért van, és sétálok is rendesen, sőt gyalog megyek ahova csak tudok.
2023. szept. 19. 10:34
 3/6 anonim ***** válasza:
58%

Sajnos ez ilyen a sportolóknál. A férjem pl. hízik ha beteg (hosszútáv futó).


Próbálj kevesebbet enni.

2023. szept. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem is feljött 4-5kg, pedig csak a 14. héten járok. Az első trimeszterben annyira kutyául voltam, hogy alig bírtam megmozdulni, hát még edzeni..

Előzte én is heti 4 napot letoltam a kondiba keményen, kocogtam, jógáztam. Én a sport hiányának tudom be a hízást. Először kifejezetten zavart, aztán elkezdtem rá úgy gondolni, mint egy természetes dologra, mert hát az is. A terhesség első szakaszában rengeteg kismama van rosszul, épp egy új embert kezdünk növeszteni a méhünkben! Úgyhogy én úgy vagyok vele, hogy olyan lesz a testem, amilyen lesz. Ha éhes vagyok, eszek, ha nem tudok kikelni az ágyból, akkor nem megyek edzeni. Persze azért arra figyelek, ahogy eddig is, hogy változatos, kiegyensúlyozott legyen az étrendem.

Egy új embernek ad életet a testünk, ne próbáljuk meg elnyomni ennek a jeleit, inkább legyünk rá büszkék, hogy ilyen csodára vagyunk képesek.


Aztán majd annak el eljön az ideje, amikor visszatérünk a Regi kerékvágásba.

2023. szept. 19. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ez alkati dolog is, tényleg, ahány kismama, annyiféle változás. Én pl 31 hetes vagyok, 3 kilóval vagyok több, mint az induló súlyom. Kicsit alacsonyabb vagyok mint te, 170 centi, viszont a pocak már 105 centis, csak ide jött a súly, meg mellre egy méretnyi.
2023. szept. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Én is természetesen úgy vagyok vele hogy a baba a legfontosabb (miatta is aggódom rendesen...), csak nem szeretném kapni az ívet, mind a nőgyógyásznál, mind a védőnőnél mérik a súlyt. Nekem se mindig esik jól a sport, ezért is sétálok néha helyette, néha konkrétan rosszul vagyok munka után. Az is igaz lehet, hogy pont a rendszeresen edzők kapnak fel könnyebben kilókat, ha nem tudnak mozogni, a kaja meg ugye nem változik... mert az étvágyam minimum olyan mint annak előtte. Igyekszem erre akkor figyelni.
2023. szept. 20. 08:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!