Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Őszintén, ti szeretitek/szeret...

Őszintén, ti szeretitek/szerettétek a várandósságot? (Testi, lelki változások, minden velejárójával együtt)

Figyelt kérdés

Néha lelkifurdalásom van, mert èn nagyon nem szeretem/szerettem.

Kisfiammal 5 ève voltam terhes, és akkor se repestem érte, de most (33.hetes vagyok) ha lehet még kevésbé.

Engem mondjuk mindkét alkalommal az elejétől zavart, hogy elvesztettem a klasszikus női kinézetemet (amellett, hogy más kismamàkat én is bàjosnak, szépnek látok-magamat nagyon nem).

Szerencsés alkat vagyok, vilàg életemben csinos voltam, magasabb (170cm) vékony (58-60kg max) sose hordam 36-38-as ruháknàl nagyobbat, nem vagyok se hízékony se semmi.

És annyira zavar/zavart, hogy ilyen mértékben átalakul a testem..így a végére meg már különösen vizilónak látom és érzem magam, szinte szégyellőség fog el, ha családon kívüli társasàgba kell mennem.

Én a hányással is sokat szenvedtem, elsőnél 20-22 hétig minden nap, most a másodiknál 15.hétig kb, enyhébben de ez se kellemes. Az émelygésem mindkét babánál viszont végig megmaradt😫 Sajnos ezért hízok is, mert folyton ennem kell, hogy kibirjam a bőrömben😅 ezzel sincs nagy baj, mert leadtam, le fogom adni, de nyilvàn nem tesz jót az alap kismama kinézethez+kg is azért jönnek mert az ember folyton émelyeg különben.

Őszinten szólva alig vàrom, hogy vége legyen..már számolom vissza a heteket, és reménykedek hogy nem látom magamat majd egyre pufókabbnak, pedig tudom hogy innentől meg végképp ez a realitás.

Viszont ettől szörnyen érzem magam. Valami olyasmi gondolataim támadnak, mindta ezáltal rosszabb anya lennek, hiszen mindenki bájolog rám, dícsérget, én meg már alig várom hogy vége legyen.. van aki hasonlóképp érzett?


2023. szept. 20. 14:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne érezd magad rosszul emiatt, hidd el, hogy rengetegen járnak hasonló cipőben.

Csak sajnos a reklámokban is azt mutatják, hogy a kismamának semmilyen tünete nincs, ragyogó mosollyal simogatja a hasát 0-24-ben, aki meg ki meri mondani, hogy ez bizony rosszullétekkel és fájdalommal jár, azt megkövezik, hogy nem szereti a babáját.

2023. szept. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ahányan vagyunk, annyifélék vagyunk, szóval egy pillanatig se legyen lelkiismeretfurdalásod emiatt, hidd el, sokan éreznek ugyanígy, mint te. És ezt úgy mondom, hogy nekem nincs gondom ezzel a változással, nem annyira foglalkoztat ez a része, és szerencsére fizikailag is jól viselem a várandósságot, ennek ellenére 100%-ban meg tudom érteni, hogy másokat ez sokkal jobban megvisel, és szerintem az is teljesen rendben van, hogy te így érzel, ahogy írtad.
2023. szept. 20. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én olyan baromi rosszul voltam terhesen, hogy igaz örömünnep volt mindenkinek a császár, a dokim később mondta, hogy már nagyon várta azt a napot amikor végre vége lesz a terhessegemnek, nem baj ez szerintem.
2023. szept. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
81%

Én minden percét gyűlöltem.

Kezdetben csak émelyegtem álló nap, aztán a 12. héttől a 28. hétig mindentől, a minden szagától, de még a gondolatától is hánytam. Úgy 6 vagy 7 alkalomal naponta.


Folyton vérzett at ínyem.


Aztán hetekig hasmenésem volt, majd a kisfiam úgy beékelte a talpát a bordáim alá, hogy reggel 8-tól délután 1-ig feküdtem az ágyban mozdulatlanul, magatehetetlenül zokogva a fájdalomtól. A telefonon 2 méterre volt tőlem, de nem tudtam érte nyúlni.


A kinézetemről ne is beszéljünk. Brrrrrrrrrr.


A legjobb pillanat az volt amikor megszületett végre :)

2023. szept. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
87%

Nem kell rosszul érezned magad emiatt. Én sem szeretem, bár én nem ugyanemiatt.

Egyrészt, sosem voltam egy nagy alkoholista, de azért így a végefelé már idegesít, hogy egy étteremben egy egyszerű koktélt nem tudok meginni, alkoholmentes verzió meg alig van valahol (azzal is megelégednék, mint mondtam, nem vagyok egy nagy alkoholivó, de ha nincs, akkor nincs). Tudom, ez ilyen first world problem, de na.

Másrészt, csomószor azt érzem, mintha paráztatni akarnának az emberek, és jogot formálnak rá, hogy beleszóljanak abba, mit csináljak. Pl. ne cipeljek. Mintha valami fogyatékos lennék, nem terhes (egy teljesen komplikációmentes terhesség, és azért nem az 50 kilós sódereket emelgetem naphosszat, hanem olyan dolgokat, amiket előtte is simán mozgattam, szóval hozzá van szokva a szervezetem). És persze, csinálom, amit csinálni akarok, csak unalmas hallgatni. Meg néha az az érzésem, hogy imádnak a vérnyomással paráztatni és mellé idiótának is néznek (az orvosomat kivéve, ő normális)... TÖKÉLETES a vérnyomásom, még inkább alacsony is. De ha védőnő, háziorvos méri, akkor kész, felmegy a csillagos egekbe, ez mindig is így volt, de főleg azóta rosszabbodott, amióta csesztettek egy kört. Azóta még bele is triggerelem magam... Itthon mérek és fotózgatok, hogy tudjam bizonyítani, hogy minden oké, de vagy negyed órán át kellett győzködnöm mindkettőt, hogy nincs gond. Bezzeg, amikor akarom mutatni a védőnőnek, akkor nem keeeeell, ő hisz nekem. :'D Mintha amúgy nem lennék tisztában a terhességi magasvérnyomás veszélyeivel, és amúgy szeretném magamat és a gyerekemet kinyírni, mert az olyan buli.

Harmadrészt, utálok védőnőhöz járni, pedig amúgy egy egész normális nő, és megelégszik vele, ha 6-8 hetente lát. De mindig is utáltam a felesleges köröket, van orvosom, ő végzi a gondozást (nem mintha marha sok dolga lenne, megmondja, hogy szerinte a kiskönyvben megadott intervallumból mikorra célszerű foglalnom laborra időpontot, meg amelyik hónapban nincs genetikai uh, akkor rám néz. Meg ha bármi kérdésem van, online feltehetem neki, online megnézi a laboreredményeket, de mivel ez egy unalmas, eseménytelen terhesség, túl sokat nem zaklattam). A védőnő annyit csinál, hogy ebbe a teljesen felesleges, hülye kiskönyvbe (ez a vacak is csak arra jó, hogy elhagyja az ember) beír pár adatot, ami amúgy az EESZT-ben is fenn van.


Meg azért bármennyire jól viselem, a derekam tud fájni rendesen, főleg egy kiadós séta után, meg vizesedek, ami rohadt idegesítő. Aludni is egyre kényelmetlenebb. Szóval a fizikai része sem a kedvencem. De a fentiek sokkal jobban bosszantanak.

Szóval ne aggódj, nem te vagy az egyetlen, aki marhára várja már a végét.

2023. szept. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
81%

Én élvezem.


Persze nem mondom hogy néha nem lepődök meg mekkora vagyok a tükörben vagy nem aggódok a combom vastagsága miatt, de nagyrészt inkább boldog vagyok, hogy ezt átélhetem.


3 évet vártunk a babára, az a 3 év, na az volt pokol. Amikor belegondolsz, hogy ezt te lehet soha sem életed át, lehet soha sem érezheted hogy benned növekszik egy új élet, lehet sohasem tartható a kezedben a saját gyermekedet, lehet soha nem simogathatod meg az óriási hasatad és sose erezheted milyen a melledből táplálni egy kisbabát.

Ehhez képest a rosszul lét, a hányás vagy hogy hány centit nőtt a combom kerülete apróságnak tűnik, főleg azért, mert ezek nem maradnak így, vosszafordíthatók.

Tudom hogy fogok még 36-os nadrágot felvenni, tudom hogy lehet még lapos hasam és feszes combom, csak tennem kell majd érte.

Amíg a babára vártunk azért sokáig hiába tettem, az eredmény nem volt garantált...

2023. szept. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
81%
Végig hánytam a 9 hónapom, folyton szédültem és elájultam. A szülés egy megváltás volt. A gyerek iszonyat nagy volt a testemhez szét akartam robbani folyton viszketett a bőröm, fájt (fel is repedt rendesen). Amikor rúgot folyton a csontom, nem tudtam megfordulni ha feküdtem, refluxom volt folyamatosan, amikor háton voltam nem kaptam levegőt. Kib*szottul megszenvedtem de megérte. Szüléssel is megszívtam ugyanis túlfordult és 2 nap vajúdás után lett sos császárom. De még így is megváltás volt. Egyáltalán nincs bűntudatom ha nem szenvedek érte ennyit szrintem nem értékelném ennyire. Annyi a baj hogy túlféltem és fėltékeny vagyok sokszor ha másokra ha kedvesek a fiammal (anyámra). De ezen dolgozok nyílván.
2023. szept. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
54%

#6

Igen, ez tényleg borzasztó lehet, ha valaki ennyi évet vár a babára.

Bezzeg másnak meg összejön, aki vagy megöli, miután megszületett, vagy a gyerek szemébe vágja, hogy ha visszamehetne az időben, inkább meg se szülte volna.

2023. szept. 20. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
68%

Nekem abazolut gondtalan terhességem volt, néhány alap velejaroival elviselheto szinten. Csak a hasam és a mellem nőtt, de a hasam is kisebb volt az átlagnál. Én szerettem , nem volt semmi okom, hogy bajom legyen.

De az is tök érthető, ha ezt máshogy éli meg valaki, emiatt senki ne érezze magát szarul.

2023. szept. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
77%
A #6 választ, mintha én írtam volna. ☺️ Nálam ugyanez volt. 3 és fél év meddőség után érkezett az életünkbe. Amit előtte átéltem (meg a férjem is) az borzasztó volt. Ilyen előzményekkel az egész terhességem maga volt a csoda, és a kellemetlen tünetek ellenére (még veszélyeztetett terhes is voltam!), életem legszebb időszaka volt. Az utolsó 3 héten már azon pityeregtem, hogy nekem hiányozni fog a pocakom. Ja és olyan fitt még sosem voltam, mint akkor. Mindig is utáltam mozogni, sportolni, de várandósság alatt végig sétáltam nagyokat, reggelente 5-kor felkeltem tornázni. Én imádtam az egészet. 🤗
2023. szept. 20. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!