Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pcos terhesség esetén mi a...

Pcos terhesség esetén mi a teendő ? Mennyi ideig veszélyeztetett a terhesség?

Figyelt kérdés
Kb 4 napja késik ezért csináltam 2 terhességi tesztet ( elsőnek egyet, amint pozitív lett meg egyet) es pozitív lett, júniusban diagnosztizáltak pcos-t es IR-t azóta fogytam, tartottam a diétát, es most ugye ez lett de mennyi esélye van hogy megmarad?

2023. szept. 20. 20:02
 1/5 anonim ***** válasza:
91%

Ha rendben van az inzulinod jó eséllyel egy teljesen egészséges terhesség lesz.


Attól hogy pcos-ed van még IR-ed volt nem leszel veszélyeztetett terhes. Ha súlyos volt akkor hamarabb kérhetik a cukorterhelést, nagyobb az esélyed a gdm-re, de nem törvényszerű, hogy lesz.

2023. szept. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Koszonom a választ pont tegnap voltam terheleses cukor vizsgálaton.
2023. szept. 20. 21:07
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem államiban csak legyintettek rá, hogy mostanában minden 2. nőnek ilyen diagnózisa van. Nem küldtek még korábbi cukorterhelésre sem. Ha te azon már voltál, akkor igazából mást nem nagyon lehet tenni pluszban. Ha jók az értekeid, akkor jó az esély arra is hogy megmaradjon.
2023. szept. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Jó lett a cukrom, akkor ne aggódjak? Megmarad a baba?
2023. szept. 21. 08:42
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak ezen múlik, hogy megmarad-e a baba, azok is vetélnek el néha, akiknek sosem volt ilyen diagnózisa.

A cukorra diétázz továbbra is, de egyébként ennél többet nem tehetsz. Bízz a legjobbakbban, önmagában a PCOS meg az IR a teherbe esést nehezíti, ha a baba életképes, egészséges, akkor nagy eséllyel a terhességed is az lesz.

2023. szept. 21. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!