Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Veszélyeztetett terhesség...

Veszélyeztetett terhesség esetén a ti munkahelyeteken is így van? (Kifejtés lentebb)

Figyelt kérdés
A munkáltatóm (multi cég) azt mondta, hogy a veszélyeztetett terhesség táppénz kezdetének első napja a keresőképtelensegem első napja, ezt le kell nyilatkoznom és másnap mindenemet (laptop, telefon, belépőkártya, jogosultságok) le kell adnom, mint ha kilépő lennék és erről a táppénzről már vissza sem tudok menni, tehát szülési szabiig ezen leszek ha ezt elindítom. Én úgy gondoltam, hogy a keresőképtelenség első napja a szülési szabadsággal kezdősik. Erősködik a HR-es, hogy márpedig ez így van. Semmilyen erre vonatkozó jogszabályt nem találtam. Ez valóban így lenne? A háziorvosom mást mond. Szerinte ki be lehet ugrani ebből a 9-es kódú táppénzből is. Jogszerűtlenül akar eljárni a munkahelyem?

2023. máj. 15. 19:23
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
78%
Nem tudom,de szerintem ebből nem lehet ki-be ugrálni.Amúgy a táppénz első napja valóban a keresőképtelenség első napja,mert keresőképtelen vagy onnantól,az van a tp papírra is írva.Mikor az orvos kiír munkába, akkor az van ráírva,hogy keresőképes xy naptól.
2023. máj. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
84%
Veszélyeztett terhesség esetén azért kicsit komolyabban veszik. Kolléganőm ikerterhességgel indult (közben elveszítette az egyiket), de őt az üzemorvos rögtön jelezte, hogy mivel fizikai munkát végez, így nem vállalja a felelősséget, ha valami történik, mert megerölteti magát.
2023. máj. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg vissza lehet kerülni veszélyeztetett táppénzről munkába, de ha ki be ugrál valaki, az felveti a csalás gondolatát, úgyhogy nem szokták gyakran használni. Nekem azt mondta a háziorvos anno nagyon súlyos hányás miatt, hogy ki tud írni, de akkor az lenne a legjobb, ha szülésig tp-en maradnék. Úgyhogy inkább kibírtam, mert még akartam dolgozni.

Szerintem is a tp=keresőképtelenség.

2023. máj. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
92%

Veszéleztetett terhességről nem szoktak visszatenni keresőképessé.

Így is volt nálunk is.

Mindent le kellett adni.

2023. máj. 15. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:
Akkor a háziorvosom beszéli a hülyeségeket. Köszönöm a válaszokat!
2023. máj. 15. 19:59
 6/35 anonim ***** válasza:
100%

Nem beszêl hülyeséget.

Az pedig nem ki-be ugrálás, ha megszűnik a tp oka és visszamész dolgozni.

Pl: felszívódik a helatóma, ami a vérzést okozta, már sincs ok maradni.

Vagy fejebb mászik a méhlepény a méhszájról. Stb.

Nyilván kevesen mennek vissza. Inkább az a jellemző, hogy ok nélkül is kiíratják magukat. Ilyen esetekkel találkozva alakulhat ki a munkáltató gyakorlata.

De nem helyes.

2023. máj. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
91%

Na, akkor menjünk sorban:


"a veszélyeztetett terhesség táppénz kezdetének első napja a keresőképtelensegem első napja"

Igen, ez így van. A keresőképtelenség első napja, az, amikortól az orvos keresőképtelen állományba vesz. Veszélyeztetett terhességnél ez megegyezik a tp első napjával, mert nincs betegszabadság.


" erről a táppénzről már vissza sem tudok menni"

Ezt nem a munkáltató dönti el. A kezelőorvos bármikor keresőképessé nyilváníthat, ha már el tudod látni a munkádat. Egy vészes hányás pl ritkán tart a terhesség végéig, a első időben indokol keresőképtelenséget, később nem. Ha keresőképessé nyilvánít, a munkáltató nem mondhat nemet.


"a keresőképtelenség első napja a szülési szabadsággal kezdősik."

Nem.

2023. máj. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:
7-es, de akkor a munkáltatóm miért akarja elvenni a belépési jogosultságaimat és a munkaeszközeimet?
2023. máj. 15. 20:28
 9/35 A kérdező kommentje:
Megmondták ha ezzel a kóddal elmegyek én már vissza menni nem tudok, le kell adnom mindent.
2023. máj. 15. 20:29
 10/35 anonim ***** válasza:
100%
Hat nem tudom nekem volt egy hét (egyébként 32 hetig dolgoztam) hogy nagyon rosszul voltam, ugy 20. hét korul es eljöttem egy het betegszabira, a doki automatikusan 9-es kóddal vett fel. Miutan leadtam a papirt a kutya sem kérdezte, azaz Bocsi a berszamfejto h a doki jol meg szívatott mert a 9-es kóddal kevesebb a táppénz arra a hetre. Szoval szerintem lehet ki be “ugrálni”
2023. máj. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!