Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Így akkor most nem jó a...

Így akkor most nem jó a terheléses vércukor vizsgálat eredményem?

Figyelt kérdés

4,9 volt a kiinduló értékem, a 60 perces 5,3 viszont a 120 percesnél beesett a kiinduló érték alá, kereken 4,0 lett.

Ez problémát jelent? A 2 óra alatt megittam összesen 2 dl tiszta vizet mert már nem bírtam ki - kérték, hogy este egyek és igyak utoljára, reggel már semmi folyadék vérvétel előtt (víz sem).


2023. szept. 21. 15:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%
Baromság. Sima vizet simán lehetett volna inni előtte, amennyit akarsz. Közben viszont fontos lett volna hogy abszolút ne igyál. Nagy gond amúgy nem hiszem hogy lenne, az értékeidet látva. Nem fedett volna el 2 dl víz egy gdm-et. Semmi bajod nincs, csak a terhességgel járó enyhén IR állapot.
2023. szept. 21. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%

Nem baj. Ha nem lennél kismama akkor lehetne inzulint nézetni, de terhesség alatt értelmetlen (eleve inzulinrezisztens állapot)


Egyébként én is megittam 2 dl vizet közben, nagyon szomjas voltam. Az eredményem 8,8 lett, szóval nem torzítja az eredményt az a kis víz.

2023. szept. 21. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Hát miután tilos közben inni...
2023. szept. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Azt nekem nem mondták, csak hogy ne egyek. De 2 dl víz ami kb 4 korty se 2 óra leforgása alatt okoz ekkora eltérést? A 60 percesem sem volt magas a kiindulóhoz képest, ergo nem is volt egy magasabb érték amiből jelentősen vissza tudott volna csökkenni.
2023. szept. 21. 19:36
 5/12 A kérdező kommentje:
Meg komolyan, akkor már összesen 14 órája nem volt bennem folyadék, a cukros löttyön kívül, marhára nem hiszem, hogy ez a babámnak olyan jót tett.
2023. szept. 21. 19:37
 6/12 anonim ***** válasza:
Én is ma voltam,nekem azt mondták sima vizet bármikor nyugodtan ihatok.
2023. szept. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nagy az összhang :D Én a vizsgálat alatt nem ihattam, viszont előtte nyilván bármennyi vizet lehetett inni már az éhezéses időszakban is. Normális egészségügyis már csak azért sem kér olyat, hogy ne igyál előtte, mert lehet hogy akkor nem is tud rendesen vért venni. Itt valami félreértés lehetett, valami valahol félrecsúszott a kommunikációban.
2023. szept. 21. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

2 deci vizet lehet közben inni. Ha 2 litert ittál volna se csinálna akkora különbséget,hogy egy ennyire jó eredmény rossz legyen.


Terhesség alatt az a lényeg ne menjen 7 fölé sose a cukrod, neked ez alapján ha bevágsz egy óriás milkát reggelire akkor se fogja megközelíteni se a cukorod a határértéket.

2023. szept. 22. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Náalm úgy volt (államiban), hogy megitatták az a rémes cukros löttyöt, utána szólt a néni hogy most szépen menjek haza, és 2 óra múlva menjek vissza, közben ne egyek semmit, de vizet ihatok. Nem is volt 60 perces. 4,2 volt az éhgyomri, 4,1 a 120 perces, de hogy közben mi történt, az rejtély marad.
2023. szept. 22. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

9-es


Ez is elég érdekes. Rám még azért is rám szóltak, hogy ne sétáljak gyorsan és az ajtóhoz legközelebbi székre üljek le és maradjak nyugton, mert ezt a vizsgálatot csak nyugalmi állapotban lehet kiértékelni. Amiben egyébként van igazság, hiszen a mozgás segíti a cukorbontást. Fura, hogy téged hazaengedtek, illetve az is, hogy nem vettek 1 órásat.

2023. szept. 22. 10:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!