Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 20. hét óta folyik a tej, de...

Whatshername kérdése:

20. hét óta folyik a tej, de csak bal mellemből, ez normális? Befolyásolja majd a szoptatást?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A 20. hét óta tapasztalom az előtej jelenlétét (most a 24. hétben vagyok), először mindig sűrű és sárgás (ez mindkét mellemből szokott jönni), utána pedig vizes-fehéres jön, de csak a bal mellemből. Ez ez egyik ami aggaszt, mert fájdogál mindkettő, érzem is az összehúzodást mielőtt elkezd szivárogni, de csak a balból jön.

A másik, hogy a balból viszont már nagyon gyakran és sokáig folydogál.

Sokat olvasgattam a témában és úgy tűnik, mintha inkább rossz előjel lenne min jó, tehát többen vannak azok akiknél korán megindult az előtej, de szoptatni nem tudtak, vagy csak kevés ideig.

Anyukámnak is volt előteje és csak 3 hónapig tudott engem szoptatni.

Védőnő szerint semmi baj, sőt, jó hogy van, ez azt jelenti, hogy hormonálisan rendben vagyok..

Köszi, ha megosztjátok a tapasztalaitokat!



2023. szept. 22. 10:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ebből nem lehet megállapítani, hogy fogsz-e tudni szoptatni vagy nem, és hogy meddig. Ez majd élesben derül ki. Tegyél be a melltartódba betétet és nagyon fontos, hogy ne nyomkodd.
2023. szept. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
64%
Semmit nem jósol előre, ezen ne stresszeld magad feleslegesen. Szoptatni mindenki tud, csak sokan épp a 3 hónapos növekedési ugrasnál adják fel. Legtöbb anyuka onnantól nem szoptat. Olvass utána meg szülésig mi a sikeres szoptatás alapja, mi hogy működik. Van még rá időd.
2023. szept. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ebből nem lehet előre tudni. Nekem egyáltalán nem volt elotejem, csak mikot megszuletett a kislányom, mégis 22 hónapos koráig szopizott.
2023. szept. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egyáltalán nem volt előtejem aztán 8 hónapja szoptatok, 5 hónapos koráig csak anyatejes volt. Semmit nem jelent az előtej mennyisége. Az amúgy lehet, hogy nem ugyanannyi tejet termel majd a két melled, nekem a jobb többet ad, de van azért a balban is. Esztétika pronlémán kívül (a jobb mellem nagyobb) más bajt nem okoz, elég volt így is.
2023. szept. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!