Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Folyós kérdés: Mit tennétek?

Folyós kérdés: Mit tennétek?

Figyelt kérdés

Halványsárga, bő folyásom lett. Mindig is volt, de most nagyobb mennyiségben van. (Korábbi terhességnél is volt, magától elmúlt a nagyobb mennyiség.)


Az orvosom nem vett kenetet, egyből Gyno-Pevaryl kúpot írt 6 napra, mert szerinte ez gomba. (Egy dobozban csak 3 db van, gondolom ennyi lenne egy kúra és véletlenül nekem is ennyit írt fel pedig 6 napra kellett volna.) Nem volt eddig más tünetem, nem égett, nem viszketett, nem volt túrós állaga, sem kellemetlen szaga.


Hosszú gondolkodás után feltettem 1 kúpot, de nem vagyok benne biztos, hogy kell-e ez. Lehet normális nálam ez a folyás, esetleg ez bakteriális. A kúp feltétele után fél nappal a hüvely bejáratom égni kezdett. Még 2 Az orvos helyette ajánlott másik gombaölőt 6 napig, ami lehet erősebb vagy mondta hogy adhatok egy esélyt még a mostaninak is, ha gondolom, az a kúp jobb lenne.


Felhívtam egy másik nőgyógyászt, hogy venne-e tőlem kenetet (nem akarom feleslegesen dupla kúrálni a szervezetem a baba miatt). Ő csak legkorábban jövőhéten fogadna, ha tudna, azt mondta Vagysin C-t vagy Lactofeelt használjak addig (nem emlékszem melyiket mondta).


Ti mit tennétek a helyemben?


A) 6 helyett 3 kúpot elhasználnátok abból a gombaölőből, amit alapból felírt az orvos. Bár kicsit ég a hüvelyem tőle, de kár csak 2-őt tennék fel. Ha megszünik panasz oké és nem mennétek tenyésztésre.


B) Ugyanez, de mindenképp kenetet vetetnétek mással.


B) Ha 3 db után nem égne a hüvelyetek kérnétek még 3-ra receptet az orvostól az eredeti kúpra. Így menne a 6 napos kúra az eredeti terve alapján.


C) A gombaölők helyett csak Lactofeelt használnátok egy hétig és mennétek kenetvételre (sok idő mire jön eredmény).


D) Azonnal leváltanátok az égető kúpot egy erősebb kúpra és kezelnétek vele magatokat 6 napig, ahogyan az első orvos javasolta.


A kellemetlen az egészben, hogy magánorvoshoz járok, de nem hajlik a kenetvételre, bár csak megemlítettem neki, hogy tartok attól, hogy bakteriális, nem mondtam, hogy csináljon. Vele szeretném a jó viszonyt megtartani. Ja és 16 hetes vagyok



2023. szept. 25. 17:20
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Én elhasználnám amit felírt és ha megoldódna (amúgy szerintem meg fog) akkor nem mennénk máshova.

34 hetes kismama vagyok, 2x volt hüvelygombám a terhesség alatt (amúgy meg már vagy 12 éve soha).

Elsőnél mondtam az orvosnak, igaz nekem égett, viszketett is, vetetett velem canesten kombit. Egyből rendbe tett. Másodiknál már nem is mondtak neki. Ott ráadásul csak canesten uno volt a patikában, tehát egyszeri adagos.

Azóta semmi bajom. Remélem már a végéig kibirom így.

Egyébként elvileg nem kell pánikot kapni a hüvelygombától terhesség alatt. Szerintem azt csináld amit az orvosod javasolt.

2023. szept. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!