Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » PCOs miatt teljesen szabálytal...

PCOs miatt teljesen szabálytalan a ciklusom (ma 21. Nap), ilyenkor érdemes tesztelnem még a nem várt előtt, vagy csak aznap?

Figyelt kérdés

Az elmúlt félévem termései nagyon furák, volt 24, 39, 28, 32, 31, 37 napos ciklusaim voltak. Jellemzően a jobb petefészkem nem termel elvileg mindig érett tüszőket, a bal viszont jól működik a PCOm ellenére is. Csak sose lehet tudni, mikor van peteérésem.


Most vagyok a ciklus 21. Napján, tehát ha teherbe is estem volna ebben a hónapban, az statisztikailag kimutathatatlan, még a Predi se jelzi 1 héttel a 28. Nap előtt szerintem.


Igazából nem tervezzük a gyereket, főleg a PCO miatt se, de amikor a ciklus végén vagyok, akkor megszakítással védekezünk, meg a ciklus elején is még. Kb. 3 héten át mindig óvszerrel. Pharmát is használok a megszakítás mellé, anya is így volt ezzel.


Ez viszont lutri, tudom, hogy bármikor terhes lehetek, de a doki szerint egyelőre nem sok esélyt lát erre, amíg nem lesz jobb a PCOm.


Pénteken viszont valami furát látott a méhemben, amiről ő sem tudja megmondani, hogy mi az. :/ Fél éve szedek gyógyszert pajzsmirigy-alulműködésre, remélte, hogy ettől jobb lesz a PCOm, saját felelősségem okán jártam is hozzá minden hónapban ellenőrzésre, meg vérvételekre, emiatt is tűnt neki úgy, hogy a jobb petefészkem működik rosszabbul, meg hát a ciklus hosszán is látszik. Válasz, de legalább menstruálok rendesen. Nem nyugtat meg.


Viszont aggódom a fura látvány miatt, tudom ha kb. 3 hetes terhes vagyok, akkor semmit se láthatna, ami konkrét, csak mégis várnom kéne a 28. Napig a teszttel. De nem hagy nyugodni a dolog. Mondjuk ha ráparázom, akkor megintcsak nem fog megjönni időben talán.



2023. szept. 26. 17:20
 1/6 anonim ***** válasza:
21. napon akkor is nagyon kétesélyes a dolog, ha rendszeres a ciklusod, nemhogy így. Viszont ha valamit lát a méhedben, ami "fura", akkor az gyanús, hogy nem terhesség. Ha a teszt sem mutatja ki, akkor azt még látni főleg nem lehet egy ultrahangon, pozitív teszt után is azt mondják, hogy érdemes várni 2-3 hetet, mire látszik valami, egy 4 hetes terhesség (a nemvárt vérzés idején) szemmel még nem igazán látható, max felritkulást lát az orvos, 5. héten (1 hét késésnél) már jellemzően látni _valamit_, szikhólyagot vagy hasonlókat, de még akkor is simán oké, ha semmi nem jelenik meg az ultrahangon. 6. hét után (vagyis 2+ hét késésnél) várható, hogy egyértelműen látszódjon valami. Vagyis hacsak nem az előző ciklusból fogant babáról beszélünk (amit akkor a terhességi teszt kb azonnal kimutat), ami "fura" dolgot látott az orvos a méhedben, az nem terhesség lenne. Meg amúgy szerintem kicsit konkrétabb is lett volna, ha erről van szó, nem csak ennyit mond, hogy "fura".
2023. szept. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Az ambuláns lapon fibrómát ír, mint lehetőség. A fél év alatt sohasem volt HCG tesztem vérből. Meg van róla győzödve a doki, hogy nem lehetek terhes sajnos, nagyon kicsi az esélye, kb. 5%.


Nem teszteltem amúgy, a doki se. Emiatt kérdezem.

2023. szept. 26. 17:50
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha terhesség miatt látott a doki valamit, akkor a tesztnek + nak kell lennie
2023. szept. 26. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

3 vagyok

A teszt előbb mutat egy terhességet, mint hogy az orvos bármit látna

2023. szept. 26. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem lehetek terhes, megnéztem a lapomat megint és ovulálok eppen! :) nagy volt a petefészkem, megint a bal, felment a hőm, meggyuladok én magam is és már nagyon szúr a bal felem. Ezek szerint tegnap amiatt volt 200%-os libidónk a párommal, mert a feromonjaim dolgoztak. Elméletileg még 2-3 napig teherbe eshetek, hiába csak 24-36 óráig él egy petesejt, a szúrás nem jelenti hogy már fel is repedt a tüszőm és az sem biztos soha h életképes a benne lévő petesejt. De a jobb felem nagyon ritkán ovulál, amikor mégis, akkor annyira fáj, hogy 3 napig az egész jobb oldalam görcsöl. Talán 1x volt ilyen mielőtt elmentem a dokihoz, de akkor is csak a bal petefészkemben látott tüszőérési folyamatot a PCOk mellett.
2023. szept. 26. 21:30
 6/6 A kérdező kommentje:
Kb. Évente 1x ha törtenik valami érzet a jobb oldalon. A bal minden 2. Hónapban fáj egyértelműen és a doki is látja.
2023. szept. 26. 21:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!