Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Betöltött 19.héten sem érzem...

Betöltött 19.héten sem érzem a babám mozgását. Mellső fali a lepény és első baba. Olvastam, hogy mellső fali tapadásnàl később érezni a magzatmozgàst. Ugye nincs baj?

Figyelt kérdés
Van ismerősöm,akinek szintén mellső fali a lepény tapadása, szintén első baba ,teltebb is a leendő anyuka (én átlagos testalkatú vagyok) és már 16 és fél hetesen érezte a babát. Nem vagyok nyugodt bevallom. Pont 1 éve volt egy vetélésem és megnyugtató lenne érezni végre a babát. Sajnos a védőnőhöz mindig csak havi egyszer kapok időpontot, bár bármikor hívhatom, ha kérdésem, problémám van. 27.-én megyek hozzá majd. Ti megkérnétek a helyemben, hogy egy szivhangot a jövő héten nézzünk? Nálunk csak a 20.héttől néz a védőnő szivhangot. De engem megnyugtatna, ha legalább azt hallanàm. Vagy túlaggódom az egészet és várjam ki ,mikor amúgy is mennem kell?
2023. szept. 10. 18:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
63%

nekem úgy rémlik, hogy első babánál kb 20. hétig normális ha nem érzed :) türelem, hamarosan...☺️ most még olyan pici, hogy simán el tud bújni, lubickol erre-arra, lehet "hátul" van, ezért sem érzed.

nekem is mellső fali lepény volt, én elsőnek háton fekve, laptoppal (laptoppárnával) a hasamon éreztem őt, valahogy 18. hét körül azt hiszem. aztán volt olyan nap, hogy nem éreztem, volt hogy igen, még 29 hetesen is.. :) mikor milyen napjuk van, nem mindig egyformán aktívak. egészséges 1 éves a törpém (: nem volt nekem sem különösebben extra, fájdalmas mozgás amit éreztem volna. tesómnak is az 1. babával mellső fali lepény volt, a 2. babával fent van a lepény, így sokkal sokkal intenzívebben érzi a mozgását. szóval szerintem no para! :)

2023. szept. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 19+6on kezdett el mozogni. Nincs gond.Várj a 20.ig
2023. szept. 10. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Én az első babát a 20.héten kezdtem el érezni, szintén mellsőfali lepény volt. 😊 Hamarosan te is fogod érezni.
2023. szept. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia! 19+1-nél járok, mellső fali placenta, semmit nem érzek. Szintén vetélések voltak korábban, extrán stresszelek, hogy minden rendben legyen. Holnap megyek genetikaira, mondanom sem kell, mennyire izgulok.


Remélem minden jól alakul és hamarosan érezni fogjuk őket!

2023. szept. 10. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Jaj lányok, de aranyosak vagytok, hogy nyugtatókat. Remélem tényleg minden oké. Utolsó, mi 16 nap múlva megyünk genetikàra, én is be vagyok tojva, de abban bízom, hogy a 12.heti tökéletes lett, a 15.heten a dokim mindent tökéletesnek talált, csak nem lesz már baj a 20.héten pont. Neked sem lesz 🥰! Amúgy a kérdés, hogy Ti azért nézetnétek a védőnővel egy szivhangot, vagy várjam már meg a két hét múlva esedékes genetikai ultrahangot?
2023. szept. 10. 20:10
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Én vékonyabb típus vagyok, első gyereket mégse éreztem 22. hétig , mellső lepénnyel. Ő később is alig mozgott, napi 1-2x ha ettem. Teljesen egészségesen született, most se mozog sokat.

Na a második más, őt már 14 hetesen sejtettem, hogy ficereg, azóta meg szinte megállás nélkül pörög és rugdos. Nagyon durva, én se gondoltam, hogy ekkora különbségek lehetnek, de az is számít, hogy a baba mennyire aktív.

2023. szept. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Kérhetsz egy szívhang nézést hogy megnyugodj ha a védőnöd nincs ellenére.Én is 2 hét múlva megyek a 2. genetikaira.


#2

2023. szept. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Kérdező, nekünk is jó lett a 12. heti és voltam a 17. héten is (veszélyeztetett vagyok, így sűrűbben néznek), mégis állandóan izgulok. Köszi a drukkot! 💗


17 hetesen találkoztam a védőnővel és kértem, hogy hallgassuk meg, eleinte nem akarta, de belement, bár jelezte, hogy lehet nem találja meg. Azonnal meglett, szerintem nyugodtan kérd meg, biztos segíteni fog!


4-es

2023. szept. 10. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! utolsó, én is veszélyeztetett vagyok,de különösebben így az "elején" nem foglalkoznak velem többet mint mással. Pedig azért jó lenne, már csak a magam megnyugtatàsa miatt is. Mikor vérezgettem a 14.heten kétszer is, az ambulancián leüvöltötték a fejem hogy ilyen kis vérzéssel minek mentem? Szóval sajnos így allnak felénk a kismamákhoz.
2023. szept. 11. 09:19
 10/13 anonim ***** válasza:
Én a 21. héten éreztem először egyértelműen (szóval betöltött 20.) Mellső fali lepény, és viszonylag izmos hasfal, a hasam is alig látszott nagyon sokáig. Nem volt semmi buborék meg pillangó érzet, hanem egyértelmű rúgás :) Kitartás, hamarosan te is érezni fogod!
2023. szept. 11. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!