Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire normális hogy 27...

Mennyire normális hogy 27 hetesen fáj a baba mozgása?

Figyelt kérdés

Most töltöm a 27 hetet. A babám borzasztó aktív és erős, már ruhán keresztül is látszik a mozgása, pedig nem vagyok egy kis darab. Sokszor szabályosan fáj amikor mozog. Hogy lehet ez? Ő a második terhességem, de az elsőnél fájdalomra nem emlékszem, de ennyire intenzív mozgása sem.

Néha komolyan aggódok, jó lenne ha decemberig bent maradna, mert december közepére várjuk.

De mondjátok hogy másnál is volt/van ilyen, főleg ennyi idősen? Múlt héten voltam dokinál, elvileg minden rendben.

Egy 3 éves mellett túl sokat pihenni se tudok, bár igyekszem



#Fájdalmas magzatmozgás
2023. szept. 20. 20:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Neha nekem is van par mozgas ami kellemetlen vagy faj. Neha a bordamba rug vagy nagyon hirtelen mozdul es medremulok. En 30 hetes vagyok most. Nekem mondjuk annyira nem aktiv a baba. Inkabb nyujtozkodni szeret mintsem rugdosni.
2023. szept. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az első terhességem volt ilyen

30. héttől sírtam és folyamatosan pánikoltam, hogy valami baj lehet.

De igazából nem volt rá okom, 40+ 5- re született meg

Kicsit aktívabb is volt, mint a második gyermekem, a mai napig nehezen ül le enni, pedig már 3,5 éves, de eddig semmi olyan visszajelzést nem kaptunk, hogy bármi baj lenne vele, pedig sokszor voltak időszakok, hogy azt hittem, de azok is elmúltak

2023. szept. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nekem borzalmas fájdalom volt mikor mozgott, semmi csodálatos érzés nem fogott el, amiket mondtak nekem.
2023. szept. 20. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
28hetes vagyok most, nekem is kellemetlen néha, ritkábban mozog de akkor sokáig, intenzíven. Volt, hogy pont úgy célzott, hogy megugrottam a hirtelen fájdalomtól. Az első gyereknél semmi ilyesmi nem volt.
2023. szept. 21. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
28 hetes vagyok, ugyanez. De rájöttem, hogy azért, mert sokat fekszik még keresztben, és úgy jobban ki tudja feszíteni magát. Ha elfordul függőlegesen, akkor kevésbé rossz. Az első fiam a legutolsó hetekben sem mozgott ennyit, se ennyire durván. Remélem, ha már kevesebb helye lesz, marad fejjel lefelé, mert egy 2-3x ekkora gyerek le fogja zúzni a szerveimet ilyen mozgásokkal.
2023. szept. 21. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szerintem normális. Első terhességemnél nem tapasztaltam ilyet, de most pont így 27-28.héttől 32-ig nagyon gyakran. Néha rendesen felugrottam, meg felkiáltottam😃

Ki is derült hogy medence fekvésű..de 32.het vegén, mikor uh-n voltam már fejvégű volt. Azóta sokkal jobb a helyzet😄 most is ki tudja rúgni a “ház” oldalát de elviselhetőbb.

2023. szept. 21. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Én is sokszor úgy erzem keresztben van, meg forog, de eddig minden uh-n fejjel lefelé volt.
2023. szept. 21. 15:45
 8/10 anonim ***** válasza:
Hányadik hétben vagytok azóta kérdező és a válaszolok?
nov. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
4es vagyok. Most kezdtem a 36.hetet. Előszeretettel keresi a bordám alatti részeket és sokszor nyomja a húgyhólyagomat. Mostmár ha alul piszkálja a csípőcsontom körüli részt, akkor a pocakom felső részén is érzem, hogy mocorog.
nov. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Én kiirt szerint most töltöttem a 34-et, méret szerint pedig hétfőn lépek a 35.-be. Mostmár jó irányba érzem, legalábbis elég lent csuklik. Már nem rugdos, de még sokat mocorog, nyújtotta a lábait, sokszor rendesen érzem, szinte meg is tudom fogni a kis dudort a derekamban :D

A mozgasaival időnként rendesen masszírozza a hólyagom, olyankor rohanhatok wcre. Ami fura hogy egyre gyakrabban van légszomjam, ami az előzőnél nem volt... Vérnyomásom elvileg rendben, nem tudom ez mitől van, lehet a baba, lehet a nagy súly.

nov. 10. 15:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!