Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi cukrosok! Ti...

Terhességi cukrosok! Ti mennyire tartjátok a diétát, mennyire szigorú veletek a dietetikus?

Figyelt kérdés

26 hetes terhes vagyok. Múlt héten derült ki a terheléses vizsgálaton hogy cukros vagyok. Az éhgyomrim 4,9 viszont a 120 perces 9,3 lett. Én már aznap mikor megnéztem az eredményemet eeszt-n, diétázni kezdtem.

Bevallom a 4. hónap végétől nagyon rákívántam a pékárukra és az édességekre, sokat is ettem belőlük... Ezeket teljesen elhagytam.

Naponta 5x eszek 3 óránként, figyelek a mennyiségekre, teljes kiörlésű kenyeret fogyasztok, kerülöm a nasikat, stb stb. Hétvégén vásároltam egy vércukor mérőt, és minden étkezés előtt, valamint étkezések után másfél órával mértem a cukromat. A mért eredményeim mindig nagyon jók lettek, így elkezdtem kísérletezni picikét pl. ettem 100 g főtt rizst (simát, nem barnát) ebédre, vagy éppen egy 0% hozzáadott cukros túró rudit / 0% hozáadott cukros tejberizst nasinak az ebéd után, vagy tízóraira, uzsira.

Volt ami megdobta picit a cukrom (egyes cukormentes kekszek), így azokat el is hagytam teljesen, amint láttam, hogy már kicsit magasabb mértékeket mértem.

Mindezt feljegyeztem egy naplóba, minden mérési eredményt, mindent amit ettem, a mérések időpontját.


Ma visszamentem a nőgyógyászomhoz, aki azt mondta 24 órára be kell feküdnöm majd a kórházba, hogy meg tudják figyelni a cukromat, és megnézzék, elég-e a diéta, vagy kell majd inzulin is.... a naplómba, az eredményeimre rá se nézett, csak annyit mondott, jó sok vért fognak venni...

Aztán találkoztam a dietetikussal, aki már megnézte a naplómat, majd közölte velem, hogy az eredményeim nagyon jók, de amiket eszek azok egyáltalán nem. Nem ehetek toast kenyeret, hiába teljes kiörlésű, sőt, pirítani se piríthatom a kenyeret, ne egyek sima főtt rizst, kerüljem a felvágottakat, ne egyek naponta sajtot, egyik nap túl nagy volt az alma súlya amit megettem tízóraira, a másik nap túl kevés volt...

Azt mondta egyek kefírt és natúr joghurtot, illetve olajos magvakat, de mondtam neki hogy IBS-es vagyok, így ezen tejtermékektől borzalmas görcsös hasmenésem van, és a magvakkal is vigyáznom kell, mert sajnos ekcémás is vagyok, és nekem erősen előjöhet ha sokat eszek belőlük.

Erre nem mondott semmit.

Végül azzal zárta hogy szülés után is tartanom kell a szigorú diétát és rendszeresen kontrollra kell majd járnom.


Már beszéltem több ismerősömmel is akik voltak cukrosok, senkit se fektettek be, egyik rokonom is evett, próbálkozott ételekkel, de mivel nem dobta meg a cukrát sosem, így azt mondta a dietetikus, hogy eheti...


Más is járt már így? Mennyire tartjátok szigorúan a diétát? Kinek mit mondott a dietetikus? Mert mindezek alapján, ahány dietetikus annyi féle módszer és elképzelés van a kismama helyes étrendjéről és cukráról...



2023. okt. 5. 16:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Én is hamarosan végzett dietetikus leszek.

Pont nagyon fontos, hogy vezeted a táplálkozási naplót, így te nagad tudod monitorinzni, mire hogyan reagál a cukrod. Nem értek egyet azzal, amit a dietetikus mondott.

Ez a kórház dietetikusa volt amúgy? Vagy kimondottan te mentél hozzá külön?

2023. okt. 5. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem csak IR-em van, de így is voltam már 3-szor terhelésen (22 hetes vagyok) és dietetikai tanácsadáson is. Az én dietetikusom nagyon szogorúan vesz mindent és ezt igyekszem is betartani. 170 gr-os CH diétán vagyok, igqz, nekem egy fokkal könnyebb, mert már évek óta nem eszem a tiltott ételeket. Nagyon oda kell figyelni, neked pláne, hiszen már cukros lettél.

Én csak ösztönözni tudlak, hogy légy minél szigorúbb magaddal, előnyötökre fog válni.


Toast kenyér - nekem kimondottan ajánlotta a Roberto tk kenyeret, csak azt eszem.

Alma- csak uzsonnára mehet, de számolni kell

Sima rizs helyett csak basmatit eszem, szintén számolva.


Lehet érdemes lenne egy másik dietetikust keresned.

2023. okt. 5. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Derjaderja ***** válasza:
68%

Nem a toast kiszerelése a baj, hanem a pirítás.

Azáltal gyorsul a felszívódása. Emiatt az Abonettet sem lehetett enni.

Én nagyon tartottam mert hajszálon volt a cukrom.


Mérték 60 perc elé is, nincs ott cukorcsúcs?

2023. okt. 5. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Derjaderja ***** válasza:
76%
A 0s cuccokat az édesítőszerek miatt necces enni, nem mindben olyan van ami terhesen fogyasztható.
2023. okt. 5. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
94%

Én ha a kórházra és az állami szakorvosra hallgatok, egekben lett volna a cukrom.

A kórházi diéta, amit kaptam, egyáltalán nem felelt meg a gdm diéta elveinek. Volt, hogy mézet (!) adtak fehér kenyérrel reggelire!

A dietetikus egyébként azt mondta, hogy ne mérjek semmit, csak ne egyek édességet. Szép, mi?


Ehhez képest a te dietetikusod egy cseppet hozzáértőbbnek tűnik, mégha nem is értek vele mindenben egyet.


"Nem ehetek toast kenyeret, hiába teljes kiörlésű"


Ha min. 60 %-a tk, nem értem mi a baja vele. Ha kisebb arányban tk, akkor viszont nem jó. Számos kenyérre ráírják, hogy teljes kiőrlésű, mégse jó, mert kicsi a tk liszt aránya.


", sőt, pirítani se piríthatom a kenyeret"


Ez nem sőt, hanem ALAP. A pirítástól elveszíti a jó tulajdonságait, és gyors ch-ként reagál.


"ne egyek sima főtt rizst,"


Jázmin rizs, barna rizs jó.


"kerüljem a felvágottakat,"


Nem hülyeség, mert a felvágottak 99 %-a hozzáadott cukrot tartalmaz. Hogy miért, ne kérdezd, de igaz. Majdnem mindben ott figyel pl: a maltodextrin.

Nehéz cukormentest találni, de nem lehetetlen és azt lehet enni.


"ne egyek naponta sajtot, egyik nap túl nagy volt az alma súlya amit megettem tízóraira, a másik nap túl kevés volt..."


Ezt a részét nem értem. Sajt nem számolós.

Alma lassú ch mellé oké.


Ajánlom a terhességi cukorbetegség fb csoportot, sokat tanulhatsz belőle!


Mérni egyébként nem 1,5, hanem 1 órára kell.

2023. okt. 5. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem keress egy normális dietetikust. Az sztk-s, akihez beutaltak, nálunk is egy idióta. Utánakérdeztem ismerősök között, elmentem egy normálishoz, aki homlokegyenest az ellenkezőjét mondta annak, amit az sztk-s.


Viszont nem étkezés után másfél órával kell mérni, hanem 1 órával (ez csak a terhességi cukornál van így). Az első falattól számolod az 1 órát. Ha kísérletezel, akkor azt javaslom, hogy mérj egyet fél óránál is. Ugyanis a magzat szempontjából az a fontos, hogy mennyi volt a maximum cukor, és hogy ez legyen 7 alatt. Ha betartod a diétát, akkor kb. 60 percnél lesz a legmagasabb a cukor, de ha gyorsabb felszívódásút eszel, akkor lehet hamarabb is. Előtte szerintem nem olyan fontos mérni, nálunk az nem is írták elő (de van ahol igen, és persze nem árt).


Nekem is az volt a stratégiám, hogy óvatosan kísérleteztem, és emiatt többet mértem is. Ha a kísérletezésnél mondjuk 6.5 fölöttit mértem, már akkor ejtettem az adott ételt. A dietetikus (a normális) azt mondta, hogy igazából az a lényeg, hogy mindig rendben legyen a cukrom, tehát sose legyenek túl magasak a cukorcsúcsok, és hogy emellett vigyem be a megfelelő mennyiségű szénhidrátot is. A teljes kiőrlésű toastkenyeret nálam leokézta a dietetikus, sőt volt egy listája, hogy milyen fajták a jók (amiből igaz a fele már akkor se volt kapható, amit én ettem, azóta az is megszűnt).


Azt sem írtad, hogy számolod-e a szénhidrátokat, általában pontos előírás van, hogy melyik étkezésre hány gramm. Talán ezért kötött bele a dietetikusod az almába? Bár ha megvan az egész napi bevitel, és emellett jók a méréseid, akkor szerintem sok értelme nincs kötözködni. De tényleg keresned kéne egy jó szakembert, és vele beszéld meg.

2023. okt. 5. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
0%
Szülés után, nem leszel cukros. Alma abba gyümölcs cukor van. Durum tészták, csirke és baromfi hús
2023. okt. 5. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Derjaderja ***** válasza:
46%

7. Sajnos ez nem ìgy van, a gesztácios diabos kismamák többsége cukorbeteg lesz. A hormonális változás előrehozza, előrejelzi.

Ha tartja a diétát, el tudja odázni.

Sajnos amúgy én sem tartom, és magas is a 60 percesem ha cukrosat eszek. Pedig szülés után hibátlan volt a kontroll terhelésem.

Igaz akkor nem voltam túlsúlyos sem

2023. okt. 5. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Derjaderja ***** válasza:
100%
2023. okt. 5. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Van fa....ookon egy nagyon jó csoport, terhességi cukorbetegség a neve. Csatlakozz, van egy csomó anyag fenn, és hogy mit lehet enni stb.
2023. okt. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!