Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A cukrom 8.1 lett, de az...

A cukrom 8.1 lett, de az orvos nem küldött dietetikushoz, nem is említette. Nem baj ez? 30h km

Figyelt kérdés
Egyszerűen annyit mondott, hogy naponta egyek mostantól 150 grammot, leírta melyik étkezésnél mennyit, és azt mondta, majd 10 nap múlva ad beutalót vércukor profilra. A kérdésem az lenne, hogy ez a normális eljárás?

2014. máj. 28. 19:45
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
150 gramm CH diéta, ez kimaradt.
2014. máj. 28. 20:25
 2/13 anonim ***** válasza:

szia!

Nekem 7,6 volt és ugyan ez volt csak nekem 160-at kellett ennem de úgy meg éheztem.(le ment a cukorszintem 3,2-re)

én nem tartottam be amikor vissza kellett mennem előtte való nap figyeltem h. mit eszem mennyit és amikor vissza mentem 5,4 lett úgyhogy nem volt gond.

A barátnőmnek 10 lett a cukra neki kellett menni dietetikushoz.Azért próbáld betartani aztán majd meglátod.

2014. máj. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Ez terhelt cukor vgay éhgyomri. Mindenképpen szigorú diéta kell, feéhr liszt és cukor teljes kiiktatása, kevés gyümölcs.
2014. máj. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Ez a terhelt. Már egy hete diétázom, de nagyon éhes vagyok.
2014. máj. 28. 21:17
 5/13 anonim ***** válasza:

Probalj meg kevesebb szenhidratot enni, es tobb olyan etelt amiben nincs. En peldaul mar semmilyen kenyeret nem eszem reggelire. Sokan fognak remiszteni, hogy milyen fontos a szenhidrat. Igen, de nem mindegy milyen. Mi itthon a terhessegi cukrom miatt mar teljesen attertunk a csokkentett szh. tartalmu taplalkozasra. Mig nem valtottunk en is nagyon szenvedtem az ehsegtol es meg ugy sem volt mindig tokeletes a cukrom. Szezammagliszt, gesztenyeliszt, kokuszliszt, lenmagliszt. En mar mindent ezekkel helyetesitek es ezektol nem lesz magas a cukrod, es nagyon egeszsegesek. Ha gondolod privatban bovebben beszamolok...

A verkepem majdnem tokeletes pedig a 39. hetben vagyok!

2014. máj. 28. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Vlaszeg nem jó a diétád. Kizárólag lassú ch-kat egyéd egy kis délutáni gyümit kivéve.
2014. máj. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
a diétám nagyon is jó, az uzsonna és a tízórai felének kivételével csak lassút eszek, ahogy kell. Ha ilyen alapvető gondom lenne, nem kérdeznék meg más embereket..
2014. máj. 29. 08:21
 8/13 A kérdező kommentje:
5, válaszolónak külön köszönöm a hasznos tanácsot! Írok is!
2014. máj. 29. 08:23
 9/13 anonim ***** válasza:
szia! ntoth nagyon jól írta. amúgy én is terhességi diabeteszes vagyok, jelenleg túl a 37.héten és minden rendben, február óta vagyok ch diétán. én annyit még kiegészítésképp írnék. nálam 160 ch-val indítottak, és részemre az kevésnek bizonyult, ezért én acetonos lettem, tehát éheztek a szervezetem sejtjei, a baba fejlődött, fejlődik, és viszont - bár alapból vékony voltam - nem híztam. tehát mindenkinél nagyon fontos az egyéni beállítás és szoros kontrollok. mert lehet van kinek kenyér nélkül más ch bevitellel marad tartományban, de van kinek az nem elég. hisz nem egyforma súllyal vagyunk, nem egyforma kalória elhasználással. én nagyon sokat pörgök a mai napig, ezért alakult ki,hogy az elrendelt ch mennyiség nem lett elég, és lett az aceton. miután megemelték a ch mennyiséget minden étkezéshez és lazítattak velem a diétán,máris rendeződött minden. Én javasolnám,hogy otthonra szerezz be vércukor mérőt, így tudod önmagad kontrollálni. Én pécsi vagyok, nálunk a szülészeti kl.án a nőgyógyász diabeteológus szigorúan 3 hetente kontrollra kér, vinni kell vizeletet abban nézik a cukrot és acetont, és leveszik az előírt ch mennyiségű reggelit követő másfél óra múlva a vért, hogy mennyi a cukorérték. délben kell mindig visszamenni, és akkor ha szükséges módosítanak a diétán, vagy esetleg rosszabbodás esetén befektetnek, és inzulinra állítanak. amúgy nálunk nem egy órával , hanem másfél órára rá nézik, és az otthoni kontrollokat is úgy kell vezetni a diabetesz naplónkba, és a másfél órásoknak kell 7 alatt lenni értékileg. remélem azért tudtam picit én is segíteni. kitartás!
2014. máj. 29. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Amikor kérdeztem a dokit, hogy mit egyek,ha éhes vagyok, azt mondta sajtot.

Étkezésekhez egyél sok zöldséget, húst, azokban ugyebár minimális a CH.

Nekem is 8,1 volt. Kellett mennem dietetikushoz, én 175gr-ot ehettem.

2014. máj. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!