Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt fogak fájása,e...

Terhesség alatt fogak fájása,elvesztése végett szedhető Ca?

Figyelt kérdés

Eddig sosem fájtak a fogaim,de most a terhesség közepénél egyre több salyog,egy örlőt ügyeleten kihúztak nemrég,mert gennyes gyökere miatt lüktetett..

Most másik örlő salyog,vettem be orvosi engedéllyel dalacint,de hiába.Szerintetek szedhetnék Ca,h pótoljam,amit a baba elszív?Azt sem szeretném,hogy neki baja legyen,de fogatlan se lennék szülésig..

(Am femibion2,vasat,mg-ot szedek)



#Terhesség alatti fogfájás
2023. okt. 9. 06:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha gennyes gyulladások vannak a szájüregben, akkor egy nagyon alapos fogorvost kéne keresni, mert a kalcium kevés lesz.


Igen, lehet egyébként szedni, csak a gond itt sokkal nagyobbnak tűnik.

2023. okt. 9. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Azaz 1fog volt gennyes,egyébként még életemben nem volt ilyen gondom.Nem is voltak érzékenyek sem a fogaim..

Van időpontom dokihoz egyébként..csak addig is tapasztalatokat gyűjtenék..

2023. okt. 9. 06:33
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
A gyulladás ellen a kalcium semmit nem ér.
2023. okt. 9. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
13%
A sok ca árt a babának tilos szedni!annyit rudsz tenni,hogy elméaz foforvoshoz meg csinálják a rossz fogaidat és ennyi
2023. okt. 9. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Én szedtem calciumot (terhességek és szoptatások alatt is). Kb semmivel nem lettem előrébb.

Első gyerek után lett 1 lyukas fogam. Második gyereknél terhesség alatt kettetört az egyik bölcsessegfogam, a másik begyulladt. Mind a kettőt húzták.

Szülés után pedig lett még 1 lyukas fogam.

Egy itt nálunk sokak által dícsert dokihoz mentem, mert a körzetis tudom milyen. Ennek ellenére ugy elcseszte a fogam, hogy kuka... na meg a már betömött is, mert ahhoz is hozzányúlt.


Szóval nekem 2 gyerek -4fog.

Ugy, hogy szedtem a vitaminokat, évente jártam szűrésre, mellette terhesen is elmentem, kezeltek is.

2023. okt. 9. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsokat!
2023. okt. 9. 08:17
 7/13 anonim ***** válasza:
74%
Beszélj inkább fogorvossal és nőgyógyásszal is, mit tehetsz, mielőtt bármit szedninkezdesz.
2023. okt. 9. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Persze fogok...velük is.

Most pl a védőnővel chatelek.

2023. okt. 9. 08:54
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Terhesség alatti fogínygyulladás lesz, ez sokakat érint terhesség alatt.


Nekem a fogorvos erre paradontax fogkrémet ajánlott.

Terhesség után elmúlt.

Egyébként ez genetika is, valaki semmit nem szed, és nem lesz semmi a fogaival, valaki meg marék számra kapkodja a vitaminokat, és kihullik neki.

2023. okt. 9. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
22%
Fogorvos meg csinálja neked, de ez hajlam és genetika függő a terhesség alatti fog probléma
2023. okt. 9. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!