Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van, akinek együttlét után...

Van, akinek együttlét után indult be a szülés?

Figyelt kérdés

Nyilván a vége felé lehet, hogy amúgy is beindult volna, de van olyan, akinek együttlét után lettek fájásai/folyt el a magzatvíz?

39+2 vagyok és bár semmi kedvem a szexhez, nagyon szülnék már. :)


2023. okt. 9. 13:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
30%

Mivel az orgazmus folyamán pontosan azok a hormonok szabadulnak fel, melyek a szülést beindítják, esélyes.


Éppen ezért az utolsó hónapban már el szokták tiltani a kismamát, nehogy előbb beinduljon.


Az utolsó hónap ugyanolyan fontos a fejlődésben, mint az előzőek.

Miért akarnál vélt kényelmi szempontból rosszat a gyermekednek.


Nem beszélve arról, hogy az újszülött mellett sokkal több, de másféle kényelmetlenségnek nézel elébe.


És nem lesz mérlegelési lehetőséged sem, hogy éjjel-nappal készenlétben legyél: szoptatni, altatni, tisztába tenni, vigasztalni, stb.


Légy türelmes.

Én boldog terhes voltam az összes nehézsegével együtt.

2023. okt. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 qkker1 ***** válasza:
100%

Ne sürgesd, a pici tudja, hogy mikor van itt az születés ideje!


38 hetes volt a párom, amikor megkívántuk egymást. Másnap reggelt megszületett a lányunk, bár nem biztos, hogy van összefüggés.

2023. okt. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
78%
Én próbáltam és csinált pár órányi jó erős jóslókat, de nem lettek rendszeresek. Kb kétnaponta voltunk együtt végig, amikor magától beindult, akkor már pont 2 napja nem voltunk együtt, úgyhogy a 2 nappal azelőtti úgy sem indította be, hogy már gyakorlatilag készen állt a baba a megszületésre, 2 ujjnyira nyitva voltam 40. héten túl.
2023. okt. 9. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm kedves első, de mivel már 3. baba, és az első kettőt is 2,5 évig szoptattam, van tapasztalatom a szülés utáni időszakban. :)

Irigylem azokat, akik ki tudják élvezni a terhesség minden percét, de nekem valahogy egyik terhesség sem volt áldott állapot - bár mind különböző okok miatt.

Most egy hónapja már menni alig bírok, úgy fáj mindenem, éjszaka megfordulni nem bírok, annyira fáj a csípőm. Ez bár kevésbé durván, de a második terhességem alatt is előjött és a szülés pillanatában megszűnt, én komolyan nem bírom már, hogy alig tudok menni, de muszáj, mivel itt a két nagyobb.


A másik két gyerekünk a 38. héten született, tökéletesen boldogak voltak így is. ;)


Köszönöm a válaszokat, egy próbát mindenképp ejtünk este, aztán majd kiderül. Bár én azt olvastam, hogy ez csak amolyan városi legenda. :)

2023. okt. 9. 14:28
 5/16 anonim ***** válasza:
54%
Nem mindenkinek indítja el a babát, de neked még be indíthatja. Nem kell sürgetni a babát, jön amikor ő akarja. Tudom, hogy a vége felé már nagyon nehéz, türelmetlen. Lassan szülni fogsz.
2023. okt. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Egyébként nem tudom, miért ebbe a kategóriába lett végül kiírva a kérdés, időben észrevettem és elvileg a szülés kategóriába írtam ki...mindegy, ezek szerint megviccelt a telefon. :)
2023. okt. 9. 14:30
 7/16 anonim ***** válasza:
83%
Én is a 40. hétben járok, nagyon teher már az egész, aludni sem tudok, fáj mindenem, de én még nem akarok szülni, olyan szinten rettegek a szüléstől. 😭
2023. okt. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Én is ugyanitt tartok és szintén 3.gyerek :D és nagyon szülnék már, pláne, hogy az első kettő ilyenkor már rég kinn voltak
2023. okt. 9. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Szurkolok, majd mesélj! Nekem 41. héten jött a második, azt hittem belepusztulok. A szülést és a gyermekágyat gondolkodás nélkül előbb csinálnám újra, mint az utolsó egy hónapot. A baba tudja mi a jó neki, de hogy az anyának nem feltétlen az a jó, az biztos.
2023. okt. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
59%

Én is elkaptam a zuramat :D

39+1

2023. okt. 9. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!