Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A jóslófájás erőssége előrevet...

A jóslófájás erőssége előrevetíti, hogy a valódi fájások mennyire fájdalmasak?

Figyelt kérdés

38 hetes kismama vagyok, 2-3 hete érzek jósló fájásokat. Ezek eleinte kis menstruáció szerű érzések voltak. Állandóan haskeményedéssel is járnak ezek a fájdalmak, gyakori, hogy hasmenés is kíséri. Az normális, hogy a szülés közeledtével ezek egyre erősebbek és tovább tartanak, naponta már többször is jelentkeznek?

Éjszaka többször is felkeltem rá és eddig nem volt ilyen, hogy több alkalommal is felébredjek miattuk. Rendszer nincs benne, tehát nem gondolom hogy ez már vajúdás lenne.

Ha ezek a fájdalmak ilyen erősek akkor ebből már következtethetek arra, hogy egyre közelebb a nagy nap?



2023. okt. 11. 05:42
 1/5 anonim ***** válasza:
64%

Nekem a 36.héten már durva jóslóim voltak. 32hetesen kezdődtek.

40+6ra indítottak 🤷‍♀️

2023. okt. 11. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
71%

Nekem teljesen más volt a kettő.

A jósló, ahogy írtad is olyan/hasonló, mint a menzesz görcs, leginkább a has aljában.

Az igazi fájások.. először mintha egy traktor ment volna át a hátamon/derekamon, aztán úgy körbe a hasamon. Mondjuk összetéveszteni nem tudtam a jóslóval, mert először elfolyt a magzatvizem, és akkor már tudtam, hogy “indul a buli”.

De ha nem folyt volna el, akkor sem tudtam volna összetéveszteni..

Ha itt lesz az idő, tudni fogod te is.

A következő jóslónál tusolj le, elmulasztja. (Ha meg rendszeresíti és felerősíti, akkor az nem jósló volt :D )


Ja és.. pihenj amennyit tudsz! Nekem egy hajnali 4-es kelés, egésznapos szobarenoválás, takarítás, “futkározás” után, mikor végre vízszintesbe kerültem este 10-kor.. folyt el a magzatvizem (nem feltétlen számítottunk rá, 36+4 hetes voltam) másnap du. 3-kor született meg a fiam. Világomról nem tudtam, 41 óra ébrenlét után volt lehetőségem megint aludni..

2023. okt. 11. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
95%

Áhh.

Összetéveszthetetlen.

A jóslót nekem is sima mensigörcs volt. Ritkábban volt olyan, hogy az egész hasam begörcsölt, bekeményedett.


A vajudás. Nekem az derékból indult, úgy sugárzott át hasba. De én nem görcsnek éltem meg, hanem egy pokoli fájdalomnak.


Nekem nem hasonlított a 2 érzés.

2023. okt. 11. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Semmi köze hozzá. Az igazit nem tudod össze téveszteni, a jóslótol. Mindegyik fáj, de valakinek a joslo ki marad a terhesség alatt. Pihenés, séta, zuhany el mulasztja, ha joslo. Ha sehogy nem kényelmes, meg nem mulasztja el semmi, akkor szülni fogsz.
2023. okt. 11. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha vigasztal, 38 hetesen már a puszta létezésed is jelzés, hogy hamarosan itt a nagy nap :)


Amúgy nekem két szülésből kettő totál más érzés volt. Az elsőnél a jósló totál más volt, mint a vajúdás fájdalma, a jóslók azok csak ilyen keményedések voltak a hasamban, aztán a valódi vajúdás meg mint egy iszonyatos hascsikarás, így belülről érződő görcsös fájdalom. A másodiknál meg először azt hittem, hogy csak keményedek, aztán egyre jobban fájt és egyre sűrűbben jött, de ugyanott, ugyanazt éreztem igazából, mint huszonpár hetesen, meg így kb végig, amikor kicsit jobban megerőltettem magam és befeszült a hasam. Szóval az majdnem olyan volt, mint a jósló, csak erősebb és sűrűbb. De akkor is felismertem egy idő után, hogy ez már az, még ha nem is pont erre számítottam, az előző szülésből kiindulva. Szerintem jó, ha odafigyelsz és nézed, de amúgy tényleg tudod, amikor eljön az idő. Vagy nem tudom, de nekem ez eléggé belülről jövő érzés volt, kb az első fájásnál is, aminél még csak azt hittem, hogy túl gyorsan siettem a naggyal az oviba és azt érzem, akkor is felmerült a kis agyam mélyén, hogy lehet, ez talán az lesz. És az lett : D

2023. okt. 11. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!