Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Várandósan miért nem lehet...

Várandósan miért nem lehet egy légtérben tartózkodni azzal, aki kemoterápiás kezelést kap?

Figyelt kérdés
2023. okt. 14. 21:09
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
94%
De lehet. Sőt, ha indokolt, terhesség alatt is alkalmaznak kemoterápiát.
2023. okt. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
83%
valszeg kevered a sugárral, amitől a beteg is sugárzik, és a baba könnyebben sérül tőle, mint a felnőttek
2023. okt. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem is kevered a sugárral. Amikor megszületett a fiam, kellett mennem CT-re, és kaptam hozzá izotópos anyagot intravénásan, 24 óráig nem mehettem a közelébe, hotelben aludtam.
2023. okt. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
90%
Utolsó vagyok, terhes nőket is kerülnöm kellett.
2023. okt. 14. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Nem keverem, ma voltam az onkológiai osztályon és a nővér nem akart beengedni a szobába, mert akit látogattam annak a szobatársának kemo volt bekötve, mert nem biztonságos a magzatra. Nekem is fura volt, emiatt kérdezem. Azt mondta ha felveszek egy maszkot és kinyitja az ablakot max. 10 percre bemehetek, de jobb lenne ha a folyosón maradnék és inkább kihívnám oda azt is akihez mentem.
2023. okt. 14. 21:39
 6/20 A kérdező kommentje:
N elírtam szóval: mert akit látogattam annak a szobatársának kemo volt bekötve, kérdeztem, hogy miért ne mehetnék be (először azt hittem, hogy én ne vigyek be valamit), erre az volt a válasza hogy mert nem biztonságos a magzatra.
2023. okt. 14. 21:41
 7/20 A kérdező kommentje:
A sugárzó izotóp tudom, hogy peoblémás, de ezt a kemora vonatkozó dolgot tényleg nem értem miért mondta.
2023. okt. 14. 21:42
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Volt ismerősöm, aki évekig onkológiai ambulancián dolgozott. Eljött onnan, mikor neki is erősen hullani kezdett a haja. Azért az komoly méreg, és valamennyi kitettség van akkor is, ha csak ott vagy mikor lecsöpög. Bekerül valamennyi a levegőbe. Egy felnőtt embernek néhány alkalom meg sem kottyan, de a magzatokra jobb vigyázni.
2023. okt. 14. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
De akkor hogyhogy kaphat kemot kismama is?
2023. okt. 14. 22:44
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Hát próbálják megmenteni az ö életét is.
2023. okt. 14. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!