Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha valakinek alapból striás a...

Ha valakinek alapból striás a hasa, akkor terhesség során/után még rosszabb lesz a helyzet?

Figyelt kérdés

Korábbi nagy dózisú szteroid kezelés (és az ezzel járó hízás/kötőszöveti gyengülés) miatt kialakuló, nagy méretű striákról van szó, teát nem olyanokról, amik szinte minden nőn kialakulnak már tinédzser korában.

Nagyon félek attól, hogy ha egyszer majd úgy döntök, hogy gyermeket vállalok, akárhogyan is fogok vigyázni (értsd: ügyelek a súlygyarapodásra, ápolom a bőröm), sokkal rosszabb lesz a helyzet.



#terhesség #stria #szteroid kemoterápia
2014. nov. 17. 17:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Bár én még csak a közepén járok, egyelőre a bőrömön nem látszik semmi változás - korábban is striás volt, ahogy a tiéd. Szóval érdekel engem is, vajon mire számíthatok a jövőben.
2014. nov. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem a combomon és a derekamon tinédzser koromban alakultak ki striák.

Féltem,hogy ha terhes leszek akkor vajon mi vár rám,csíkos leszek vagy nem?!

Megnyugtatásul mondom,hogy igaz még van 4 hetem szülésig "36 hetes kismama vagyok" de egyetlen egy csíkom sincsen a pocimon:) Pedig elvileg a hajlamom megvan rá..

Bár én ápolom a hasam,lehet,hogy ezért nem alakult ki..

2014. nov. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A hasamon nem voltak korábban, a terhesség alatt is csak a 38.hét után lettek, kicsik, vékonyak, nem vészes.

A csípőm és a melleim viszont már striásak voltak kamaszkoromból, ezek nagyon csúnyán 'továbbrepedtek' már a terhesség első harmadában.

Sheavajas kakaóvajas krémmel kentem elejétől.

2014. nov. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem is striás volt már terhesség előtt a hasam. Némelyik erősödött terhesség alatt, illetve látszott a színén, hogy "friss". Szülés után mindenkinek halványul idővel. Szóval, nem lett rosszabb egyáltalán, mint korábban volt, a lilásabb csíkok is halvány rózsaszínek lettek.
2014. nov. 17. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem is striás volt, mert elég duci voltam egy időbe, terhesség minden este kentem babáknak való testápolóval, a 38 hét környékén jöttek elő lilás, inkább kis pöttyök/foltok, de minimális alig észrevehető. Ez elkerülhetetlen annak aki hajlamos rá, de ha nem kentem volna biztosan csúnyább lenne.
2014. nov. 18. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a tinédzser koraik is elég keményen meglátszottak a combomon, derekamon. (Volt hogy azt hitték rá műtéti heg ha véletlenül kilátszott) Az első gyereknél minden nap naponta kétszer hol errevaló olajjal, hol a krémmel kentük, de sajnos semmi de semmi eredménye nem volt. Szanaszét repedt a hasamon a bőr. A második 2,5 évre rá született, vele is lett újabb csíkom. Most az utolsó trimesztert kezdtem meg a harmadikkal, most még nem jöttek elő újabbak. Hajlam kérdése szerintem. :(
2014. nov. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Egyébként igen, csak nem tudom, hogy nekem a hajlamom milyen. Mivel anno a szteroidoknak köszönhetően alakultak ki, nem (csak)fiziológiás terhelést követően, ezért nem tudom, hogy önmagában a nyúlásra hogyan reagálna.

Már a meglévőekkel is nagyon sok komplexus után sikerült megbékélnem (illetve még most sem nagyon).

Most már megbékéltem magammal, de ha egy szülést követően totálisan tönkremenne a bőröm, az valószínűleg végleg rombadöntené az egómat :(

2014. nov. 18. 16:31
 8/8 A kérdező kommentje:
Egyébként köszi a válaszokat :)
2014. nov. 18. 16:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!