Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Sikersztori lassan növekvő...

Sikersztori lassan növekvő embrióval és elhúzódó barnázással?

Figyelt kérdés

Az utolsó menstruációm augusztus 6-án volt, általában 27-33 naposak a ciklusaim, de nem tudom, hogy mikor ovulálok és milyen hosszú a luteális fázisom. Szept. 23. óta émelygek, okt. 2. óta hányok, néha napján nagyon durván. Szept. 29. és okt. 14. között 6 alkalommal volt barna folyásom. Okt. 7-én mentem nőgyógyászati ügyeletre a második barnázáskor, ott nem találtam hematómát vagy bármit, ami a barnás vérzést okozhatta volna. A babának volt szívhangja, nem nézték a frekvenciát. CRL 18 mm, kb. 8 hetes terhességnek felelt meg, netes CRL táblázat szerint 8 hét 1 nap. Írtak fel 1x2 100-as Utrogstant, hátha progeszteronhiány miatt barnáztam. Ez az enyhe vérzés még párszor előjött, ezért bejelentkeztem magánba (SZTK nőgyógyászatra 3 hét múlva megyek, előbb nem tudtak időpontot adni). Ma, okt. 18-án voltam magánorvosnál, ő 3x2 Utrogestant írt elő, mert kevesellte a napi progeszteron adagomat. Megmérte ő is a babát, szívhang volt, de nem mért frekvenciát, mert szerinte túl korai az első trimeszterben (én úgy tudom, hogy az alacsony frekvencia utalhat hamarosan bekövetkező vetélésre, de nem erőszakoskodtam vele). Az embrió nagyon aktív volt, kalimpált a lábaival, szerinte ez rendkívül jó jel. Ugyanakkor az elmúlt 11 napban 11 mm helyett csak 4 mm-t nőtt a CRL, tehát 9 hét 5 nap helyett 8 hét 5 napnak felel meg. Ez meg elég rossz. :(

Tudom, hogy az itt válaszolók 99%-a se nem egészségügyi szakember, se nem jóstehetség, de érdekelne, hogy volt-e valakinek hasonló és hogyan végződött? Nem tudom, hogy érdemes-e emelni a progeszteron adagomat, vagy csak az egyébként is küszöbön álló vetélést késleltetem vele... Tulajdonképpen emiatt írom ki ezt a kérdést, hogy érdemes-e támogatni ezt a terhességet, volt-e valakinek lassan fejlődő embriója/magzata, aki végül megmaradt és élve született? Köszönöm, ha válaszoltok és bocsánat, hogy ilyen hosszú lett a leírás.



#barnázás #pecsételés #fenyegetővetélés #lassannövekvőembrió
2023. okt. 18. 14:02
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
94%

Csak abban reménykedhetsz, hogy az orvosok elmérték. Akivel itt gyik-en találkoztunk, vele ez volt a helyzet.

Mert egyébként az első trimeszterben az embriók növekedése nagyjából azonos. 1-2 mm +/- belefér, de annyit el is mérhetnek. De ez nem annak hangzik.

2023. okt. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
28%
Én sajnos érdemben nem tudok válaszolni, nem voltam hasonló helyzetben, de ha a helyedben lennék, mindenképp küzdenék ezért a terhességért. Én emelném a progi adagot és minden tőlem telhetőt megtennék, hiszen te magad is láttad az élő embriót, szerintem érdemes “harcolni” érte. A másik ami eszembe jutott, hogy ha a doki csak egy mm-el is arrébb nyomott a kurzorra, akkor simán lehet mérési eltérés is, ezért nem adja ki a napokat rendesen.
2023. okt. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
63%
2# Mi az,hogy küzdenél? Miért mit tudsz tenni,ami küzdés az első trimeszterbe?? Meg hogy emelnéd magadtól,nem vagy eszednél. Ledoktoráltál...
2023. okt. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Kérlek, ne veszekedjetek. :(

Igen, mérési hiba előfordulhat, de nem tudom elképzelni, hogy egy 7 mm hosszú embriót 18 mm-esnek mérjenek. A magándoki pedig próbálta többször mérni, hátha 1-2 mm-t hozzá tud csapni a hosszához, de nem. Ha nem lett volna a 11 nappal ezelőtti 18 mm-es mérés, nem gondolta volna, hogy gond lehet. Betettem egyébként a 2 hüvelyi Utrot.

2023. okt. 18. 14:51
 5/23 Bogica0616 ***** válasza:
100%
Max tanácsot tudok adni mérési hiba simán előfordulhat, lehet 1 héttel kisebb a magzat. 1-2 hét múlva menj vissza a magán nőgyógyászhoz, nézze és mérje meg újra, hogy a legutolsó adathoz képest, hogy fejlődött. Én nem bírnék ki 2-3 hetet, tehát 1 hét múlva mennék. ( ezt is tettem, megnyugodtam az eredménytől.)
2023. okt. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
18%

Szia! Szerintem mindenképpen emeld a progeszteront és bízz a mérési hibában. Az egyik neves budapesti kórházban 2 orvos is 1800 grammnak mért egy babát a 33. héten, minden egyéb méretét ennek megfelelően/fej és haskörforgat, combcsont, stb... , a baba koraszülött lett pár nappal később 1000 grammmosan. Nyilván minden mérete is kisebb volt.

Ezzel csak azt szerettem volna mondani, hogy bármelyik doki lehet pontatlan, a baba szíve ver, úgyhogy addig, míg a természet el nem dönti, hogy mi legyen, addig tedd meg, amit tudsz!

2023. okt. 18. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, ez nagyon nehéz! Szerintem próbálj felkészülni a legrosszabbra(nem lehet), de ne engedd még el!A progit meg mindenképpen szedd, ahogy az orvos előírta!

Én még csak a 6.hétben voltam, amikor elvetéltem. Barnázással kezdődött es azzal is folytatódott, nem múlt el. Először stagnált, aztán erősödött. (Nem az volt a baj, valószínűleg életképtelen volt.)

Szedtem végig, de az elejétől azt éreztem, hogy fölösleges, csak időhúzás. Aznap reggel hagyott itt, amikor eldöntöttem, hogy bemegyek, bólintson rá a doki, hogy abbahagyhatom a progit, nem lesz ebből már semmi.

Így is szörnyen éreztem magam utána, hogy milyen anya az ilyen? A doki jobban bízott benne, mint én. Ő felírt mindent, amit lehet, megadta az esélyt, én meg csak azt éreztem, hogy semmi értelme. Bele se merek gondolni, mit éreznék, ha nem szedtem volna.

Emeld meg, ahogy mondták és szedd úgy, amíg ki nem mondják, hogy hagyd abba. Sose bocsájtanád meg magadnak, ha nem így tennél.

Drukkolok neked!🤞

2023. okt. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Használom a megemelt progeszteront. Külföldi fórumokon sem találtam semmi biztatót, de ő is az én gyerekem, megteszem érte, amit tudok. Talán az volt a gond, hogy augusztus közepén benyaltam valamilyen vírust és emiatt nem lett olyan jó minőségű a petesejtem. Persze csak találgatok...
2023. okt. 19. 08:25
 9/23 anonim ***** válasza:
46%
3 ezt én sem értem, főleg hogy az alacsony progrszteron miatti vetélés csak egy ok a sok közül, nem csodaszer. Egy genetikai hibánál semmit nem ér, nem lehet küzdeni. Csak várni hogy mi lesz.
2023. okt. 20. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 Bogica0616 ***** válasza:
100%
Kedves kérdező, hogy vagy? Kértél új időpontot orvosi vizsgálatra? Mikor kell menned újra?
2023. okt. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!