Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Sikersztori lassan növekvő...

Sikersztori lassan növekvő embrióval és elhúzódó barnázással?

Figyelt kérdés

Az utolsó menstruációm augusztus 6-án volt, általában 27-33 naposak a ciklusaim, de nem tudom, hogy mikor ovulálok és milyen hosszú a luteális fázisom. Szept. 23. óta émelygek, okt. 2. óta hányok, néha napján nagyon durván. Szept. 29. és okt. 14. között 6 alkalommal volt barna folyásom. Okt. 7-én mentem nőgyógyászati ügyeletre a második barnázáskor, ott nem találtam hematómát vagy bármit, ami a barnás vérzést okozhatta volna. A babának volt szívhangja, nem nézték a frekvenciát. CRL 18 mm, kb. 8 hetes terhességnek felelt meg, netes CRL táblázat szerint 8 hét 1 nap. Írtak fel 1x2 100-as Utrogstant, hátha progeszteronhiány miatt barnáztam. Ez az enyhe vérzés még párszor előjött, ezért bejelentkeztem magánba (SZTK nőgyógyászatra 3 hét múlva megyek, előbb nem tudtak időpontot adni). Ma, okt. 18-án voltam magánorvosnál, ő 3x2 Utrogestant írt elő, mert kevesellte a napi progeszteron adagomat. Megmérte ő is a babát, szívhang volt, de nem mért frekvenciát, mert szerinte túl korai az első trimeszterben (én úgy tudom, hogy az alacsony frekvencia utalhat hamarosan bekövetkező vetélésre, de nem erőszakoskodtam vele). Az embrió nagyon aktív volt, kalimpált a lábaival, szerinte ez rendkívül jó jel. Ugyanakkor az elmúlt 11 napban 11 mm helyett csak 4 mm-t nőtt a CRL, tehát 9 hét 5 nap helyett 8 hét 5 napnak felel meg. Ez meg elég rossz. :(

Tudom, hogy az itt válaszolók 99%-a se nem egészségügyi szakember, se nem jóstehetség, de érdekelne, hogy volt-e valakinek hasonló és hogyan végződött? Nem tudom, hogy érdemes-e emelni a progeszteron adagomat, vagy csak az egyébként is küszöbön álló vetélést késleltetem vele... Tulajdonképpen emiatt írom ki ezt a kérdést, hogy érdemes-e támogatni ezt a terhességet, volt-e valakinek lassan fejlődő embriója/magzata, aki végül megmaradt és élve született? Köszönöm, ha válaszoltok és bocsánat, hogy ilyen hosszú lett a leírás.



#barnázás #pecsételés #fenyegetővetélés #lassannövekvőembrió
2023. okt. 18. 14:02
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
100%
Szívből örülök, hogy végül nálad is az a verzió jött be, hogy az orvosok mérték el. 🙂 #1 voltam.
2023. okt. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

Szívből gratulálok!

A lepontozott #6

2023. okt. 26. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, hogy vagy? :)
febr. 26. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!