Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A mai világban, 34-35 évesen...

A mai világban, 34-35 évesen első gyerek várása, szülése, és teherbe esés jó életkor?

Figyelt kérdés

2023. okt. 24. 13:56
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
16%
Nagyon késői. 40 évesen 4-5 éves gyerek. 60 évesen kb 2-25 éves.. Unokakkal meg mit kezdesz már 80 évesen, mibe tudsz segíteni.
2023. okt. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
74%
Kinek mi. Nekem jó volt a 37 is. Ha megélem a 80 éves kort, akkor valószínűleg fittebb leszek, mint sok mai 60 éves 😂 Bár ezt ugye nem tudhatjuk előre. Ahogy azt sem, hogy mikor fog eljönni a megfelelő idő a gyerekvállalásra. Vannak azért más, fontosabb szempontok is, mint hogy a gyakoris Mancika szerint öreg vagyok-e már szülőnek.
2023. okt. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem attól is függ, hogy ki milyen éltvitelt él. Alapvetően ha egészséges vagy nincs akadája, legalább már stabilabb háttered van, több tapasztalatod van.

Ez a matekozás, hogy hány éves lesz valaki felesleges. Ismerek 60évest akinek mindene fáj ífy inkább otthon ül és 80évest aki lazán órákat tölt a kertben, kirandulgat.

2023. okt. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
61%

Nem, nem az. Társadalmilag sajnos kitolódik, mert a nők tovább tanulnak, mint 30-40 éve, később kötnek házasságot, később tudnak biztos lakhatást szerezni.

Biológiailag viszont ez az életkor már késő. Nyilván teherbe tud esni, tud szülni, de nem ez z ideális.

2023. okt. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
82%
Ekkor, 34 évesen kezdtem próbálkozni (előtte találtam meg azt a férfit akivel lehetett is). Végül lombikkal lettem 36 évesen terhes. Épp 37 voltam mikor megszületett a lányom. Nem tudom milyen lett volna előbb, de hátrányát nem érzem.
2023. okt. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
72%

Mondjuk azt, hogy általános. Egzisztenciálisan ez most már a reális, de biológiailag nagyon nem ideális. Nem azért mert "nem unokázik" már emiatt a szülő (bár nagyon sokat veszítenek a gyerekek, akiknek nincs aktív nagyszülőjük), hanem mert ténylegesen másfél generációs szakadék van a gyerek és a szülő között, ami a megértést nehezíti. Plusz egy késői terhesség problémásabb, nehezebb teherbeesés, több komplikáció, stb.


De későinek szerintem lassan a 40 éves kort mondjuk, annyira általános 35 körül szülni. Én sokkot kaptam amikor a 28 évesen vállalt gyerekem óvodai csoportjában az egyik legfiatalabb vagyok, holott a 28 éves gyerekvállalás a statisztikai átlag.

2023. okt. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
63%
Igen, borzasztó hogy a nők már nem szülnek az első jöttmentnek 20 évesen. Biológiailag sincs semmi baj ezzel. Társadalmilag meg főleg, tekintve hogy már feltehetőleg stabilabb háttérrel rendelkezik a nő is, nincs annyira és/vagy olyan sokáig kiszolgáltatva a férfinek. Akik közül azért elég sokan visszaélnek a helyzettel. Nem vagyok ellene a hagyományos szerepeknek, de most nagy kakiban lennék, ha az első kettő kapcsolatom valamelyikébe szültem volna gyereket.
2023. okt. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
78%

"Biológiailag sincs semmi baj ezzel."


Nézegess stat adatokat. Az első gyermek vállalása ahogy tolódik ki, úgy nő az asszisztált reprodukciós eljárások száma. Én teljesen megértem, ha valami vár, de ettől még biológiailag nem ideális a 35 éves kor.

2023. okt. 24. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Nagyjából minden fontos szempontot leírtak előttem, de a kérdésre még közvetlenül reagálnék. Szerintem nincs értelme így megkérdezni, hogy mi a jó életkor. Millió szempont van, és az egyik szerint a fiatalabb kor a jobb, a másik szerint az idősebb. A huszonévesen szülésnek és a 35 körüli szülésnek is van előnye és hátránya. Plusz egyénfüggő is, én szerettem volna 23-24 évesen már anya lenni, de egyáltalán nem voltam még elég érett hozzá. De van, aki elég érett már akkor.
2023. okt. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
2023. okt. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!