Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 25 hetesen terhesen ez normáli...

25 hetesen terhesen ez normális vagy menjek orvoshoz (ügyelet, sürgősségi)?

Figyelt kérdés

Tegnap írtam ki egy kérdést, de ma újra megrémültem. Szóval tegnap a védőnő látta, hogy keményedik a hasam, így a Magnerotról át kellett állnom Magnosolvra. Abból tegnap megittam kettőt és szépen el is kezdett menni a hasam , így mondta a védőnő, hogy akkor terjek vissza a napi 3*2 Magnerotra. Tegnap a hasmenésre vettem be Lopediumot és azóta görcsöl, csikar a hasam és továbbra is keményedik, fel vagyok puffadva. A baba mozog nagyon sokat. De nem tudom, hogy most ez a fájdalom amiatt lehet-e, mert vettem be Lopediumot és nem tudott kijönni belőlem a Magnosolv, vagy ezzel érdemes inkább orvoshoz fordulni. Olyan érzem amúgy, mint mikor hasmenésed van és görcsöl köldök tájékon a has,csak ugye most nincs hasmenés, mert Szerintem még mindig tart a Lopedium hatása.

Szerintetek bemenjek a sürgősségire , hogy megnézzenek, vagy ne? Nem menstruáció jellegű a fájdalom, hanem tényleg az a tipikus hasmenéses görcsös.


2023. okt. 26. 12:36
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
94%
Huhhh, hosszú hónapjaid, heteid lesznek még. Csaj képzeld magad elé a szitut, hogy bemész a sürgősségire és elmondod, hogy hasmenéses görcsöd van a lopediumtól. Szerintem körbe röhögnének oda vissza. Kérlek állj meg egy pillanatra és higgadj le. Eleve nem.kellett volna bevenni lopediumot. Az hogy a magnézium meghajtott egy dolog, amint kiürült volna elmúlik a hasmenés. Tegnap is javasoltam már, hogy ne hallgass a védőnődre.
2023. okt. 26. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
91%

Ha megnyugszol akkor indulj

Én nem vettem volna be a lopediumot mert pár hasmenés után alább marad azt meg kibírom.egyebként valószínű csak az csinálja.

15.héttől keményedtem a végéig volt hogy óránként többször. Magnézium extra dózisba és ennyi. Túl kell élni.

2023. okt. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
88%

Sztem ezzel nem kell menni. Valószínűleg meg is fog oldódni. Ha a baba is rendesen mozog, én nem aggódnék. Esetleg próbálj ki más magnézium tartalmú készítményt. (Béres MagneB6, Magnesii citrici Parma) Egyébként én is ezt a kettőt vettem be, bár nekem a Magnosolv epp jót tett az emesztesemnek. Pihenj, amennyit tudsz!

Egyebkent a betegtajekoztato ezt irja:

"Terhesség

Terhességben a Lopedium 2 mg kemény kapszula szedése nem javasolt, ezért ismert vagy feltételezett terhesség esetén kérje ki kezelőorvosa tanácsát a megfelelő kezelést illetően."

2023. okt. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

Első! Sajnos ilyen aggódós vagyok, nem tehetek róla. Hidd el, nekem sem élvezet ez az egész, de ilyen a természetem.

Most nem beszéltem a védőnővel, nem is tervezem, inkább itt kérdezem meg tőletek, hogy mit kellene tennem. Tudod első terhesség és fogalmam sincs, hogy mi normális és mi nem az.

2023. okt. 26. 12:47
 5/25 A kérdező kommentje:

Kettes! Már én is bánom, hogy bevettem és ha tudom, hogy ez lesz, tuti eszembe sem jut!

Hát ma már bevettem a reggeli 2 és a déli 2 Magnerotot és ugye majd este is 2-őt kell még bevennem. Tudom, hogy magamnak csináltam a gondot a Lopediummal, de gondolta a fene, hogy ma iszom meg a levét a dolognak.

2023. okt. 26. 12:50
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Nekem végig keményedett a hasam és fájt a köldököm de nem volt baj a babával.

És a Magnerottol nekem is ment a hasam.

Nyugi próbálj ki mást hátha attól nem megy!

2023. okt. 26. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Hármas! Igen, tudom, hogy nem kellett volna bevennem a Lopediumot, de úgy voltam vele, hogy csak nem árt ,plusz nem volt kedvem 25-ször futni a wc-re. A Magnerotot szedem már az első trimesztertől és nem volt tőle bajom, csak a keményedések miatt a védőnőre hallgattam mert ugye beszaratott azzal, hogy nyílhat a méhszàj ha sokat keményedek és szedjek inkább Magnosolvot, de ugye az meg meghajtott és aztán ezért mondta ismét a védőnő, hogy akkor vissza a Magnerotra és abból a max adagot szedjem. Csak hát félek bevallom, mert nehezen, évek alatt jött össze ez a baba és nem szeretnék most bajt, mikor már a felén is túl vagyok .
2023. okt. 26. 12:54
 8/25 A kérdező kommentje:
Hatos! A Magnerottól nem megy,a Magnosolvtól ment tegnap amiért vettem be Lopediumot, ma pedig újra már a Magnerotot szedem, csak elkezdett fájni a hasam, gondolom, mert nem hagytam ,hogy kiürüljön a Magnosolv , mert ugye a hasmenés ellen vettem be Lopediumot.
2023. okt. 26. 12:57
 9/25 A kérdező kommentje:
Egyébként szinte biztos vagyok benne, hogy ez bélgörcs, mert fel is vagyok puffadva, morgolódik is a hasam, nem is alul fáj, vagy görcsöl, hanem a köldökömnél és hát érzem, hogy ha nem vettem volna be hasfogót, tudnék wc-re menni, mert az inger meglenne.
2023. okt. 26. 13:08
 10/25 anonim ***** válasza:
71%
Oké akkor menj sürgősségire ahol kiröhögnek majd ezekkel a panaszokkal.
2023. okt. 26. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!