Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van aki használt gyerek...

Van aki használt gyerek orrcseppet terhesen?

Figyelt kérdés
Kegyetlen náthas vagyok kovidtól, ha nem használom nem kapok levegőt, fulladok is...mennyire ártalmas? Az orvos azt mondta semmit sem lehet bevenni meginni stb. De ha nem jut oxigén mert fulladok plusz dugul orrom az sem éppen jó babának szerintem.

2023. okt. 27. 21:29
 1/7 anonim ***** válasza:
89%

Hülyeség, sósvizes orrcseppet például kockázat nélkül használhatsz egészen bizonyosan.

A más hatóanyagú orrcseppben inkább a Covid miatt nem vagyok biztos, nem a terhesség miatt aggódnék.

Ez a "semmit nem lehet bevenni" kicsit túlhaladott meg kicsit leegyszerűsített. Nekem terhesen volt tüdőgyulladásom, az orvos elővette a gyógyszerkönyvet és keresett benne biztonságos készítményt, aztán felhívta a nőgyógyászomat és konzultált vele.

2023. okt. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én rendes orccseppet is használtam terhesen,rendszeresen.

Semmi baja a gyereknek,el és virul.

2023. okt. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az én dokim pont azt mondta, hogy nyugodtan használjam a felnőtteknek valót. Ha kell gyógyszert is vegyek be a betegtájékoztatónak megfelelően, semmi baja nem lesz a picinek. Nem is lett. Előtte egy hónapig bohóckodtam a tengervizes orrsprayvel, meg a drága gyógynövényes teával.
2023. okt. 27. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Rendes felnőtt orrcseppet használtam végig, mert nekem a legdurvább terhességi tünetem a folyamatos orrdugulás volt. Én nem értem, mi ez a para pont az orrcsepptől, ez egy helyileg ható érösszehúzó szer, mégis mi baja lenne tőle a gyereknek?? Mindkét fiammal kellett, mindkettő tök jól van. Szülés után 2 nappal már nem kellett az orrcsepp.
2023. okt. 28. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Végig dugult az orrom a terhesség alatt, a nasivin volt a megmentőm. Nem a gyerek verzió, a sima classik. A háziorvos azt mondta, mehet, a patikus meg kb gyerekgyilkosnak titulált miatta.

Paracetamolt is vehetsz be.

Én is terhesen voltam covidos, panadolt vehettem be.

2023. okt. 28. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

én sajnos terhesség előtt is ordugulással szenvedtem már (évek óta tartó orrspray függőség).

a nőgyőgyászomnak már a terhesség megállapításakor megemlítettem, én xylomaret használok. utánanézett és megnyugtatott, hogy nyugodtan használhatom, csak próbáljak valamivel kevesebbet. én is a gyerekverziót használom, fele annyi hatóanyag van benne. remélem, egyszer sikerülhet majd teljesen leszoknom róla, mert évek óta keseríti már az életem

2023. okt. 29. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Hát amúgy nekem allergológus azt mondta a szteroidos antihisztaminos spray használjam ahogy eddig, mert helyileg hat.

A házi orvosnak leírta aki így sem akarja felírni receptre... az erosszehuzos csepp se hiszem h többet árthatna mint a szteroidos..elso terhességnek végig használtam utóbbit és gyerekem totál egészséges. Igyekszem persze keveset ezeket de most olyan szinten vagyok náthás mint soha életben, és meg orrcseppet se sokáig kapok levegot.

2023. okt. 29. 12:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!