Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Normális, hogy séta után le...

Normális, hogy séta után le kell feküdnöm?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Egy magam szoktam sétálni a kutyámmal. 23 hetes vagyok, nincs úgymond túlsúlyom, alapjáraton sportosnak tartom magam.


Azonban katasztrófa, kapkodok már most a levegőért. Gyenge a lábam, a karom, a kutya nem húz úgymond, csak haladna, ahogy eddig is, de én meg már nem bírok úgy. Próbálom tartani a tempót, gyors gyaloglást, mert talán jót tesz, szeretném ezt a mindennapi tevékenységet megtartani, hàtha jótékony.


Azonban ha haza érek legalább 15 percre egyből le kell feküdnöm, mert dőlök össze a gyengeségtől.



Túl alacsony sajnos a vérnyomásom. Kávét meg teát reggel szoktam inni, de nem nagyon hat.



Ti hogy bírjátok a sétát?



2023. nov. 4. 12:44
 1/9 A kérdező kommentje:
Bár én attól is elfáradok és le kell feküdnöm, ha csak kisétálok a 10 percre lévő boltba es nagy pakkal hazasétálok, így nagyon lassan haladok a napi tevékenységeimmel. A párom meg faggat mit csináltam egész nap. 😅
2023. nov. 4. 12:45
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sokat kellene pihenned de egyszerűen nincsen hozzászokva a tested az egészhez. Próbálj meg lassabban sétálni, a kutyával menni nem rossz ötlet. A párod meg nagyon aranyos lehet.
2023. nov. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 45 perc autózás után is le kellett feküdnöm :D
2023. nov. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
23 hetesen még nem, de úgy a 28-30. héttől már le kell feküdnöm egy 15 percre miután hazaérek valahonnan.
2023. nov. 4. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Elvileg jobb ha nem megy magasra a pulzusod, nyugodtan vedd lazábbra a tempót, picit javasolják mindenkinek, hogy vegyen vissza abból, amit terhesség alatt sportolt.
2023. nov. 4. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nálam is hasonló volt, főleg az emelkedőket nem bírtam. 23 hetesen az elsőnél még nem volt ilyen gondom, de a másodiknál hamarabb előjött. Séta után általában végigfeküdtem az ágyon úgy 10 percre. Engem kifejezetten bátorítottak a napi rendszeres sétára, a végefelé persze már rövidültek a távok és lassult a tempó. Az utolsó napokig sétáltunk a kutyával. Csak akkor nem én vittem, ha csúszós volt az út. Amíg és ahogy alapvetően jól esik, addig szerintem vidd nyugodtan.
2023. nov. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. :)

Mivel még amúgy elég kicsi a hasam, nem érzem a terhét, hisz még csak fél kiló a baba, meglep, hogy már most gyenge vagyok Még hol a vége és nagyon meglep ez, hogy egyszerűen muszáj lefeküdnöm, nincs más választásom.


Sajnos nem dolgozom már 1 hónapja. :( Mert veszélyes volt rám nézve a munka. Ez kicsit elszomorít, mert elég hamar el kellett jönnöm.

2023. nov. 4. 22:35
 8/9 anonim ***** válasza:

Sportoltal terhesség előtt?

Ha pihenni vágysz, hát pihenj.

2023. nov. 6. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Igen. Otthon mindennap tornáztam 1 órát.

Plusz mindennap bicikliztem 20 percet mielőtt teherbeestem, illetve mindennap sétáltam egy órát.

Nehezen jött a baba, ezért is sportoltam sokat, plusz nyár volt, jó idő volt.

nov. 9. 23:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!