Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vajon hülyeség ilyen "korán"...

Vajon hülyeség ilyen "korán" elkezdeni kimosni a babaruhákat, takarókat?

Figyelt kérdés
28+1 vagyok és utálok mindent mindenben a legvégére hagyni. Ma elgondolkodtam, hogy mivel már most mindene megvan a babának, végülis csak a mosás van hátra és mivel nagyon fáradékony vagyok, lehet neki kéne állni ,ha nem is mindennek, de úgy szépen fokozatosan elkezdeni kimosni a dolgokat. Korai még szerintetek? Nem szeretném azt, hogy ha esetleg előbb jönne a baba , ne legyen minden kész már itthon és amúgy nem vagyok babonás ilyen szempontból sem.
nov. 19. 23:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem igen, de én meg a másik véglet vagyok, már megszületett a baba amikor ki lettek mosva a cuccai...
nov. 19. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ja én nem akarok addig várni. Utálok kapkodni, főleg hogy nagy valószínűséggel császár lesz és sebbel a hasamon nem sok kedvem lesz ruhát mosni.
nov. 19. 23:18
 3/13 anonim ***** válasza:
83%
Elég 32+ hetesen. Meg álljon legalább 9-10 hétig a szekrényben? :)
nov. 20. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
93%
Akkor csinálod amikor jól esik és vám rá időd,kedved. Ha te most akarod, csináld most. Lehet ennek is oka van, lehet előbb érkezik. Valószínű megnyugtat a tudat, hogy készen leszel. Ha pedig majd 9 hét múlva úgy érzed,sokat állt már a szekrényben, kimosod újra. Azért nem hiszem, hogy ezt eldönteni a közönség segítsége kell.
nov. 20. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
74%

Ha ennyivel korábban jönne akkor se lenne semmi értelme annak hogy ki vannak mosva az 56-62-es ruhák, ennyire koraszülött babánál örülni kellene ha a 44-es jó lesz rá. Még 36-37. héten született babákra is csak 50-es ruhák kellenek, amiből szintén nem szokás előre bevásárolni...


Én a helyedben lecímkézném, szín szerint szétválogatnám, hogy érezd hogy csinálsz valamit, de a konkrét kimosással még várnék, ne álljon hónapokat kimosva. Főleg ha nem akarsz vasalni.. Egy mosást betenni 3 perc, kiteregetni 10 perc, ez menni fog még 4-5 hét múlva is.

nov. 20. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem picit korai, de ha megnyugtat csináld. Legfeljebb kimosod még egyszer, ha nagyon soká szülnél.

Meg az is számít, van e szárítógépetek. Nekünk van, én most 37 hetesen mostam ki mindent, elég fárasztó már valóban ekkora hassal csinálni, de annyira picik ezek a holmik, hogy megvolt a teljes ruhatár, takaró, hálózsák, ágynemű stb 3 mosásból, a szárítógép miatt meg arra se kellett várnom, h elrakhassam. Ha tél közepén várnom kellett volna mindenre, hogy pár napig száradjon, akkor lehet egy kicsit előbb kezdem.

nov. 20. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nekem csak annyi kikötésem volt magammal szemben, hogy a 38. hétre minden legyen rendbe rakva, és ne a karácsony környékét töltsem szöszöléssel.

Ezért valamikor a 29-30. héten neki kezdtem.


S milyen jól tettem. Februárban született meg a kisfiam, de december végén olyan kutya beteg lettem, hogy fürdeni alig tudtam kivonszolni magam, aztán a drága csemetém benyomta a tappancsát a bordáim közé, amitől napokig feküdtem és vinnyogtam a fájdalomtól. Aztán február elején megszületett.

nov. 20. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszi. Szerintem akkor nekiállok. Amúgy első baba, fogalmam sincs, hogy mennek ezek a dolgok, ezért kérdeztem meg,ki hogy csinálja. Nincs szárító gépünk, de azért most hogy már fűteni kell, hamarabb szárad minden.

Mi az összes babacuccot a 20.heti genetikai ultrahang után megvettünk. Amúgy tényleg a nulla energiaszintem miatt szeretném időben megcsinálni és nem hiszem, hogy por kerülne a szekrénybe, ahová rakom majd őket. Meg amúgy Szerintem úgyis zsákokba lesznek. Hát nyilván meg van az oka annak, hogy már most elgondolkodtam ezen ...

Köszi a válaszokat.

nov. 20. 09:52
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is nekiállhatsz, legfeljebb, ha úgy gondolod majd, sokat állt és kéne egy frissítő mosás, bármikor is szülsz, nem hülye a párod se, megmondod neki, mossa át újra, mire hazaértek, száraz lesz minden.
nov. 20. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Elsonel kimostam 30 hetesen,mert nem birtam magammal, de aztan moshattam oket ujra a 40. heten, mert hiaba voltak zart szekrenyben, kicsit ilyen poros szaguk volt, nem volt veszes, de en igy nem akartam hagyni.

Szoval mososzer, viz, aram pazarlas, ennyi a hatranya. En ezt nem szeretem, de persze mindenki eldonti maga, hogy mit csinal.

Masodiknal mar a ferjemet kertem meg a pakolaszasra, mosasra, erom nem volt a 2 eves mellett. Az olyan 38. het korul volt.

nov. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!