Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Jogosan cseszegett a védőnő a...

Jogosan cseszegett a védőnő a benti cicánk miatt?

Figyelt kérdés
Fiatal, kedves és alapból normális a védőnőnk, de valamiért nagyon zavarja, hogy van egy benti cicánk. Először mondta, hogy mindenképp menjek el toxoplazmózis szűrésre, ami érthető is, de már akkor is kijelentette, hogy ha negatív lesz a cicának mennie kell. Nehezen, de megértettem vele, hogy ő arról biztos nem fog dönteni, hogy mi lesz a cicánkkal. Pozitív lett a teszt, de így is ez a fő témája, hogy ne menjek a cica közelébe, ne simogassam, ne engedjem a hasam közelébe stb. Persze, aki látott már brit rövidszőrű cicát, az tudja, hogy ők nem azok a cirógatnivaló, ölcicák, úgyhogy elkerül saját magától is. Közeledik a szülés dátuma, és mostanában minden alkalommal elmondja a védőnő, hogy reméli, nem engedem a baba dolgai közelébe a macskát, és van már tervem arra, hogy hogyan fogom távol tartani a picitől. Ma burkoltan, de egyértelműen arról kérdezett, hogy nincs-e olyan a családunkban, aki befogadná a cicánkat. Nagyon felbosszantott ezzel, és nem hiszem, hogy mi vagyunk az egyetlen család, ahol szőrös kiskedvenc van, mégis hónapok óta ezen rugózik. Kezd belőle komolyan elegem lenni, nem is értem, hogyan merül fel benne, hogy másnak adjuk a családtagként szeretett macskánkat, mert ő úgy gondolja, nem való benti tartásra, főleg kisgyerek mellé (ezt gyakran elismétli). Másnak is volt ebből baja a védőnővel vagy bárkivel? Szerintem egyáltalán nem jogos, hogy ezzel jön folyamatosan, de minden véleményre kiváncsi vagyok a témával kapcsolatban.
2023. nov. 28. 11:36
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
100%
7-es vagyok, amúgy nekem még a toxoplazmózis teszt is negatív volt, annak ellenére, hogy gyerekkoromban mindig volt kinti macskánk, felnőttként meg benti, akivel együtt aludtam stb. A második terhességnél is negatív voltam, valószínű azóta is az vagyok. Mégse csinált ebből patáliát senki, nem én almoztam és kész.
2023. nov. 28. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
100%

😂 ne viccelj már.

Nem kell finomkodni, küld a búsba.

2023. nov. 28. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
100%
Lehet ám rá panaszt tenni, én biztosan élnék a lehetőséggel ilyen esetben.
2023. nov. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
100%

Költözés miatt két védőnővel is volt szerencsém megismerkedni, egyikük sem szólt semmit a macskára, sőt, amikor hozzánk jöttek akkor többet simogatták, mint a gyerekkel foglalkoztak volna. Az első lányom születésekor a gyerekorvos még házhoz jött, gyorsan megnézte, hogy igen, itt egy kisbaba, de jajj, milyen édes ez a cica, gyereszépen megsimogatlak. Szóval mondhatni három szakmabeli is volt, aki személyesen találkozott a macskánkkal és nem volt vele problémája, pedig nekünk egy abszolút ölbe vágyó, bújós, szeretetgombóc perzsánk van, nem egy brit rövidszőrűm, szóval innentől kezdve még csak ez se lehet érv. Nyilván az ember odafigyel, hogy ne bántsák egymást, ne feküdjenek egymás helyére, stb, de azért az túlzás lenne, hogy emiatt elajándékozd a macskát valakinek. Semmi alapja.

Sajnos védőnőt csak költözéssel tudsz váltani, az meg talán emiatt túlzás lenne, fél évet kell csak kibírnod, és onnantól már ritkábban találkoztok, 2 év múlva meg szinte semennyit sem, csak az évi státuszokra kell vinni a gyereket hozzá, annyi idő alatt meg már mindegy is, mit gondol a cicatartásról.

2023. nov. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt a toxoplazmózist nagyobb eséllyel kapod el étellel.

Másrészt nincsen olyan jogszabály, ami jelenleg megtiltaná, hogy terhesség vagy kisbaba mellett macskát, kutyát vagy akármilyen állatot tarts a lakásban.

Harmadrészt a védőnek tisztában kellene lennie, hogy a felesleges stressz, amit a hülyeségével okoz neked sokkal negatívabb hatással van, mint a macskád.

Végül pedig már elég régóta elavult ez a nézet. Nyugodtan mondd meg neki, hogy semmi köze hozzá.

2023. nov. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy tudom, hogy nem lehet védőnőt váltani, a testvéremnek legalábbis nem engedték, pedig nagy városban élnek, lett volna más. Ott egy kis pályakezdő lányka volt a védőnő, hol hülyeségeket mondott, hol veszélyes volt (a műkörmével végigkarmolta a gyerek hátát, aztán az arcát...). Panaszt is tett a testvérem, de mindig az volt a válasz, hogy legyen türelmes, meg hát pályakezdő, ne ijesszék már el a szakmától. Végül a gyerekorvossal lett valami egyesség, hogy nem a védőnő megy ki, hanem a testvérem megy be hozzá és a gyerekorvos felügyeli a gondozást, de váltani nem lehetett.
2023. nov. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
100%

Változott valami tavaly óta? Tavaly körbejártam, nem lehetett védőnőt váltani, a területileg illetékes van és kész. Max azzal lehet játszani, hogy máshova jelented be a tartózkodási helyeteket és így máshova kerültök.

Nekünk is van cicánk, én anno kérdeztem mit gondol erről, azt mondta nem gondol semmit, a mi dolgunk. Tartsuk be az alapvető higiéniai szabályokat és kész. Amikor körbenézni jött, fel sem tűnt neki a macska, nem sok vizet zavar, tisztán van tartva ő is, a helye is, az alom is, minden.

A gyerekünket születése óta kerüli, nincs oda a gyerekekért, ha idegen gyerek jön, konkrétan halottnak tetteti magát és nem is engedem, hogy nyúzzák. Ilyen formán fel sem merült a macskánkban, hogy mondjuk a gyerekágy közelébe menjen. :D A gyerekemnek szeretném megtanítani a felelős állattartást és azt, hogy hogyan kell bánni a cicánkkal, 1,5 évesen már szépen nyúl hozzá, bújik, tudomásul veszi, ha elvonul, nem kergeti, nem rángatja, nem emelgeti, nem nyúlkálna szemébe, enni, inni ad neki, stb. Így a cicánk is elfogadóbb vele, mint más gyerekekkel. Egy szóval szerintem edukáció szempontjából is tök jó, hogy van!

Koptassátok le a védőnőt és ennyi. Putriba is születnek gyerekek, nehogy már egy macska miatt b*sztasson. Jó dolgában nem tudja mibe kössön bele. :)

2023. nov. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem jön be a határozottság, akkor mosolyogj és bólogass, közben engedd el.

Sajnos a mai védőnők nagy része baromságokat hord össze és ijesztgeti a kismamákat. Az enyém is hülyeségeket hord össze, mint pl. hogy ha felső határértéken van a véreredményemben valami (amire a háziorvos azt mondta, teljesen oké) akkor jajj koraszülés, jajj halvaszülés. Szerinte a magzatvédő vitaminoktól nagy lesz a gyerek, a süni meg kész fertő, akit kedvencként tartok és konkrétan szobatiszta (de alapból nem is mászkálja össze az egész lakást).

Ja és 52 kg-ra a 6 kiló hízás az VESZÉLYES a 25. héten, pedig most vagyok egészséges tömegemnél, terhesség előtt csontsoványra voltam fogyva.

Ha nem tudsz váltani és nem érti meg, szard le. Nem tudsz jobbat. Jogilag semmit sem tehet.

2023. nov. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
100%
18-asnak van igaza. Meghallgatás, bólogatás, elköszönés, ajtóbecsukás, boldoganélés. Ebben a sorrendben.
2023. nov. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
100%

A védőnőd dilinyós. Az enyém tök normálisan kezelte a macskaügyet, benti cicánk van. Amikor jött háznézőben, megsimizte, megdédelgette az ölében. Látta, hogy tiszta, rendezett a házunk, ennyi neki elég is volt és ez a normális hozzáállás. Én is nézettem toxoplazmát, se a cica, se én nem estünk át, pedig úgy mentettük utcáról, én pedig 4 kinti macska közt nőttem fel, mosatlan gyümölcsöket zabáltam. Ha pozitív is a cica, akkor is csak két hétig fertőz. Macskaalmot kesztyűben kell szedni, ha terhes az ember lánya, nem nyaljuk a macskát és nem lesz baj.

Ismétlem, a védőnőd dilinyós, részvétem. Egyik füleden be, a másikon ki.

2023. nov. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!