Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Jogosan cseszegett a védőnő a...

Jogosan cseszegett a védőnő a benti cicánk miatt?

Figyelt kérdés
Fiatal, kedves és alapból normális a védőnőnk, de valamiért nagyon zavarja, hogy van egy benti cicánk. Először mondta, hogy mindenképp menjek el toxoplazmózis szűrésre, ami érthető is, de már akkor is kijelentette, hogy ha negatív lesz a cicának mennie kell. Nehezen, de megértettem vele, hogy ő arról biztos nem fog dönteni, hogy mi lesz a cicánkkal. Pozitív lett a teszt, de így is ez a fő témája, hogy ne menjek a cica közelébe, ne simogassam, ne engedjem a hasam közelébe stb. Persze, aki látott már brit rövidszőrű cicát, az tudja, hogy ők nem azok a cirógatnivaló, ölcicák, úgyhogy elkerül saját magától is. Közeledik a szülés dátuma, és mostanában minden alkalommal elmondja a védőnő, hogy reméli, nem engedem a baba dolgai közelébe a macskát, és van már tervem arra, hogy hogyan fogom távol tartani a picitől. Ma burkoltan, de egyértelműen arról kérdezett, hogy nincs-e olyan a családunkban, aki befogadná a cicánkat. Nagyon felbosszantott ezzel, és nem hiszem, hogy mi vagyunk az egyetlen család, ahol szőrös kiskedvenc van, mégis hónapok óta ezen rugózik. Kezd belőle komolyan elegem lenni, nem is értem, hogyan merül fel benne, hogy másnak adjuk a családtagként szeretett macskánkat, mert ő úgy gondolja, nem való benti tartásra, főleg kisgyerek mellé (ezt gyakran elismétli). Másnak is volt ebből baja a védőnővel vagy bárkivel? Szerintem egyáltalán nem jogos, hogy ezzel jön folyamatosan, de minden véleményre kiváncsi vagyok a témával kapcsolatban.
nov. 28. 11:36
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
81%
Ajánlok egy sürgős védőnőváltást ha van rá lehetőséged! Persze, hogy nem cseszeget jogosan ! Semmi köze nincs hozzá!
nov. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
97%
Jelezd finoman, de határozottan, hogy figyelj, Klári, zárjuk le itt a macskás témát, mert úgysem értünk egyet.
nov. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
90%
Pont hogy jót tesz neki a cica, allergiát megelőzi, immunrendszert erősíti. Annyi, hogy azt tényleg ne hagyd, hogy együtt aludjanak az elején, amíg még nem tud helyet változtatni a baba.
nov. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
100%

Sztem is határozottan kéne megmondani, hogy eleget hallottad már tőle, legyen szíves hanyagolni a témát.

Vagy a másik : mindenre bólogatsz, közben pedig egyik fuleden be, másikon ki

nov. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:

#2 Ezt már mondtam neki, sőt a férjem is, de ilyenkor csak annyit reagál rá, hogy ő a baba érdekeit nézi, nem a cica ellen van.

Hogyan működik a védőnőváltás, ha lakcím alapján hozzá tartozunk?

nov. 28. 11:49
 6/32 anonim ***** válasza:
59%
5#-ös / kérdező. Ez ugyan úgy megy mint a házi orvos váltás. Alapból XY házi orvoshoz tartozol lakcím alapján. És ugyan igy alapból XY védőnőhöz tartozol lakcím alapján. Keresni kell egy másik védőnőt! Aki hajlandó át venni! Ugyanis, ha túl sok az ügyfele akkor nem köteles át venni, ha nem hozzá tartozol lakcímileg. De egy próbát meg ér!
nov. 28. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is cica mellé jöttek a gyerekek, az én védőnőm nem piszkált érte egyáltalán. De egy az egyben megmondanám a helyedben szépen, hogy nincs olyan szabály, mely szerint a macska nem lehet a gyerek közelében, az égvilágon semmi baja nem lesz a babának egy ápolt, oltott, bent tartott, tiszta macskától, úgyhogy egyszer és mindenkorra fejezze ezt be, mert nem vagyok rá kíváncsi a továbbiakban. Ha elkezdi, vágj szépen a szavába és mondd meg neki, hogy ezt már megbeszéltétek, ne kezdje újból. Előbb-utóbb csak megunja.
nov. 28. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
100%

Az én védőnőm kb.ugyan ez. Terhesen a toxoplazma szűrés miatt csesztetett (ha 100%-ig benti cica akkor nem lehet fertőzött, igy nem kaphatom el tőle amugy)

Utána a macskaszőr miatt, meg hogy a cica nehogy bántsa a babát meg ilyenek. Mindig felmerül valami.

A gyerkőc amugy imádja a cicát, simogatja, szeretgeti mindig. Természetes neki a cica jelenléte, ebbe nőtt fel. Persze eleinte amig pici volt akkor odafigyeltünk hogy a cica ne feküdjön oda, de ennyi.

nov. 28. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
100%
Akkor, ha nem tudsz esetleg váltani, mostantól hagyd figyelmen kívül a macskával kapcsolatos megjegyzéseit. Ne válaszolj neki. Bármikor felhozza a macskát, minden alkalommal mondd ugyanaz az egy mondatot, pl. ne haragudj, Juli, ahogy említettem, ezt a témát már lezártam. És semmi mást, ha elkezd tovább magyarázni, ismételgesd.
nov. 28. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
84%

Nem lehet védőnőt váltani. Az van, akihez tartoztok. Lemondani lehet a védőnői gondozást, de akkor a gyermekvédelmis fog kijárni 🤷🏼‍♀️.

Közöld vele, hogy a macska marad, ha tetszik neki, ha nem. Az más, hogy pl szerintem se másszon be mondjuk a kiságyba stb (mégiscsak az alomban kapar, meg ha a gyerek véletlenül megcibálja a szőrét lehet odakap (az én lányom pár hetesen már a hajamat is meghúzta, akaratlanul. Amit ért megfogott és húzta oda. Semmi akaratos nem volt benne)). De ezt majd ti megoldjátok, a macskádat ismered, tudod mit engedsz meg neki és mit nem. Attól, hogy egy lakásban vannak az ég világon semmi baja sem lesz a gyereknek, a macska hamarabb unja meg a gyereksírást és költözik a szekrény tetejére vagy alá, mert zavarja. Valószínűleg nagyon oda sem fog menni, pont ezért.

nov. 28. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!