Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Jogosan cseszegett a védőnő a...

Jogosan cseszegett a védőnő a benti cicánk miatt?

Figyelt kérdés
Fiatal, kedves és alapból normális a védőnőnk, de valamiért nagyon zavarja, hogy van egy benti cicánk. Először mondta, hogy mindenképp menjek el toxoplazmózis szűrésre, ami érthető is, de már akkor is kijelentette, hogy ha negatív lesz a cicának mennie kell. Nehezen, de megértettem vele, hogy ő arról biztos nem fog dönteni, hogy mi lesz a cicánkkal. Pozitív lett a teszt, de így is ez a fő témája, hogy ne menjek a cica közelébe, ne simogassam, ne engedjem a hasam közelébe stb. Persze, aki látott már brit rövidszőrű cicát, az tudja, hogy ők nem azok a cirógatnivaló, ölcicák, úgyhogy elkerül saját magától is. Közeledik a szülés dátuma, és mostanában minden alkalommal elmondja a védőnő, hogy reméli, nem engedem a baba dolgai közelébe a macskát, és van már tervem arra, hogy hogyan fogom távol tartani a picitől. Ma burkoltan, de egyértelműen arról kérdezett, hogy nincs-e olyan a családunkban, aki befogadná a cicánkat. Nagyon felbosszantott ezzel, és nem hiszem, hogy mi vagyunk az egyetlen család, ahol szőrös kiskedvenc van, mégis hónapok óta ezen rugózik. Kezd belőle komolyan elegem lenni, nem is értem, hogyan merül fel benne, hogy másnak adjuk a családtagként szeretett macskánkat, mert ő úgy gondolja, nem való benti tartásra, főleg kisgyerek mellé (ezt gyakran elismétli). Másnak is volt ebből baja a védőnővel vagy bárkivel? Szerintem egyáltalán nem jogos, hogy ezzel jön folyamatosan, de minden véleményre kiváncsi vagyok a témával kapcsolatban.
2023. nov. 28. 11:36
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
90%

De örülök hogy itt külföldön nincs vedono 🤣

Amúgy amíg otthon voltam Magyarországon, addig jött persze. 4 cicánk volt panelban, és nem szólt semmit. Mondta hogy ne nyalogassam a fenekét (🤣), és ne én tisztítsam az almot, és akkor minden rendben lesz. Nem is lett baj. Majd már kidobom az akkor 16 éves macskát? ( már már 20 éves 🥰) és a többieket?.. Állítsd le a vedonot meg időben.

2023. nov. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
100%

3 szobacicánk van. Negatív lett a toxoplazma szűrésem, amire amúgy én találtam ki, hogy megyek.

A védőnőnket szeretem, de ha azt mondta volna, hogy az én lakásomból mennie kell az én macskáimnak, pofán röhögöm, hogy na, ez jó poén volt! Aztán közöltem volna, hogy ő a saját lakásában dirigáljon.

2023. nov. 28. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
100%

#22 vagyok.

Az almozást a férjem csinálta, de én simogattam is a cicákat, egyiket fürdettem is terhesen. Aludtak mellettem, doromboltak a hasamnak.

Mikor volt kint mászó babánál a védőnő, látta is az egyiket a gyerekszobában. Megsimogatta.

2023. nov. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nincs baj ezzel, a száját ugyan húzta a macska bent tartózkodása miatt, de tudta, hogy nem szólhat bele.


Amúgy meg nem ettem alom takarítás után kézmosás nélkül (amihez amúgy van lapát, nem kézzel piszkálom), de gondolom te sem, szóval én ezt az alomtakarítás dolgot is túlzásnak érzem amúgy. Persze a férjem csinálta, de ha reggel ment dolgozni este meg jött haza, azért napközben takarítottam én is, természetesen alapos kézmosás volt utána.

2023. nov. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
100%

közölném vele h innentől kérem az igény szerinti kapcsolattartás

ami azt jelenti h akkor mész hozzá amikor neked jó

2023. nov. 28. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk ugyan nincs állat a lakásban, de hetente jártunk, járunk anyukámhoz, ahol ott a blöki akit terhesen is öleltem, pusziltam, fésültem, hozzá bújtam.


A férjem édesanyjánál 3 macska van, hozzá havonta jártunk, öleltem, pusziltam, gyömöszöltem őket.


Most 9 hónapos a kisfiam, nyúzza a kutyát, tapicskol a tányérjában.

A cicák nem hagyják magukat nyúzni, de mivel a kisfiam mindenhová mászik ahol macska jár, így velük is találkozik.


Sem nekem, sem a terhességemnek, sem a gyereknek nem lett semmi bajunk az állatoktól.

2023. nov. 28. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
33%
Nekem nincs cicám de anyuéknak van és amikor nyáron hazautaztam külföldröl nem igen nyúltam a macskákhoz.Nyilván ha pozitiv lett a teszted akkor érintkezhettél a macskával még ha nem is annyira emberszerető. Egyébként mi lett ebből? mert a toxoplazmózis igencsak veszélyes a babára ha azt elkapod ugye.De Nincs joga beleszólni a védőnődnek.Annyi h ne cirógasd semmi.De amint megszülsz nem értem mi problémája van belőle.Utána már nem veszelyes a macska se rád sem a babára nézve egészségügyileg.
2023. nov. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

"Nyilván ha pozitiv lett a teszted akkor érintkezhettél a macskával még ha nem is annyira emberszerető. Egyébként mi lett ebből? mert a toxoplazmózis igencsak veszélyes a babára ha azt elkapod ugye."


Ha az jön ki a tesztből, hogy már átesett rajta, akkor egy életre immunitást szerzett.

Nem kijáró szobamacskától meg hogyan kaphatná el? Ezek szerint nem sokat tudsz a témáról, csak riogatsz. Egy macska is élete során 1 hétig(!) fertőzhet toxoplazmózissal, mármint ha egyáltalán elkapja. Egy kijárós macska meg rég túlvan a fertőzésen.

Amúgy én 33 év alatt mindenféle kinti macskával érintkeztem, mégsem kaptam el soha, mert negatív lett a teszt. Hát tudod ki parázott azon, hogy majd biztos a nálam 4 és 5 éve élő szobamacskáktól fogom elkapni szülésig? Hát én aztán nem.


Élelmiszerrel könnyebben el lehet kapni.

2023. nov. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
Bocsi azthittem ha terhesség alatt kapta el akkor okoz gondot. Bánja a baj hogy nemsokat tudok a témában nekem aztmondták kerüljek mindenféle macskát kinti benti kerülöm is.
2023. nov. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
Mert nekem nézik vérvételen minden hónapban és azthittem h a kérdező is most kapta el terhessége alatt.
2023. nov. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!