Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Epekő, vese kő egyszerre?

Epekő, vese kő egyszerre?

Figyelt kérdés
Sziasztok ! Egy kicsit bevagyok sz...va. 🙁 16 hetes terhes vagyok. Pár éve kiderült hogy van egy 1,2 cm-es epekövem, ezzel azóta nem foglalkoztam, mert utána semmi panaszom nem volt. ÉS ugye terhes lettem... Na már most majdnem hogy hetente bedurran a jobb oldalam és alig bírok pisilni. Olyan mintha elzárná valami, nem csíp, hanem szúr. Mikor azt hiszem vége, fel állok és megint olyan mintha tele lenne a húgyhólyagom, de nem jön semmi... Ma megyek UH-ra, félek mi lesz ha azt mondják a vesémmel van baj és katéter kell vagy ilyesmi 🙁 Mi lesz ha epekövem is van és vese kövem is?

dec. 4. 12:25
 1/10 anonim ***** válasza:
81%

Valószínűbb hogy a jobb oldali húgyvezetékedet nyomja a baba, ezért a veséből nem tud elfolyni a vizelet (nem vesekő miatt), emiatt kitágult a vesemedencéd és a pangó vizeletben felszaporodtak a bacik. Ha ez a baj, egyáltalán nem biztos, hogy kapsz katétert. Először antibiotikumot írnak fel, napi 4-5 l víz és térd-könyök helyzetben legyél sokat (térdelj le és a könyöködet tedd le a földre) és feküdj a bal oldaladon. Ha nem oldja meg, akkor sajnos katéter kell majd. Ez egy elég gyakori jelenség terhesség alatt, változó súlyóssággal, jellemzően a jobb oldalon alakul ki.


Mivel van epeköved is, ezért sajnos az is lehet, hogy az epehólyagod gyulladt be. De majd az ultrahang ezt megmondja.

De nem hinném, hogy egyszerre a kettő fennáll, a kettő közül valamelyik.

dec. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 babyboom567 ***** válasza:
100%

Tényleg, ne haragudj, de végig gondoltad te ezt a kérdést?

Meg mi köze az epekőnek, hogy most nehezen tudsz pisilni?

Nő a magzat, változik a méhed helyzete, nyomja a hólyagot,azért nem tudsz pisilni.

Lehet hólyag-gyulladásod is,amit kezelni kellene.A vesekő a vesédben van, nem tudja elzárni az utat,ha már a húgyvezetékbe vagy húgycsőbe lenne a kő(ahol elzáródhat), a falat kaparva fetrengenél a fájdalomtól a rohammentőre várva.

dec. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 babyboom567 ***** válasza:
100%
És ahogy az első írja, tényleg menj ezzel orvoshoz(szerintem még ma),hogy ne súlyosbodjon az állapotod.Ha vesekatétert raknak be, az innentől kórház lenne.
dec. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Lehet rosszul fogalmaztam meg a kérdést, tudom hogy az epének semmi köze a pisiléshez, csak a görcs miatt hittem azt hogy az a baj, de leesett hogy nem valószínű.

Ma megyek ultrahangra, a nőgyógyászom kérte hogy sürgősen lássanak el.

dec. 4. 12:51
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Majd megírod mi volt az ultrahangon?
dec. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Persze megírom. :) Igazából most elmúlt a görcs és megindult a pisilés is, csak most mennem kell 3 percenként, bár már nem fogok tudni, mert UH előtt nem lehet elmenni. Nagyon parázok megmondom őszintén antibiotikumot nem nagyon szeretnék szedni. Pár héttel ezelőtt kellett, de a nőgyógyászom nagyon nem örült neki. Meg minden ilyen helyzetben bevenni antibiotikumot nem lenne szerencsés sztem.
dec. 4. 13:32
 7/10 anonim ***** válasza:
83%

A nogyogyaszok is nagyon jol tudjak, hogy a legtobb antibiotikum gond nelkul szedheto terhessegben (ezt arra a megjegyzesedre irom, hogy a nogyogyasz nem orult neki - ez itt eleve humbug )


Viszont egy kezeletlen fertozes egyenes ut a veteleshez.

Az antibiotikumtol semmi baja nem lesz az egadta vilagon, ha nem szedsz akkor viszont az veteleshez vezethet. Ugyhogy, de , igen pont az lenne a szerencses ha kapnal ra - HA szukseges.

dec. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem is kb 16 hetesen volt ilyen gondom, megnyugtattak, hogy ha vesekő lenne, vonyítanék. Teljesen rendben volt a vizeletteszten is minden, uh is rendben, valószínűleg a növekvő méh nyomta rossz helyen. Baromi idegesítő volt, hogy húsz perc alatt négyszer mentem pisilnj, de elmúlt kb 2 hét alatt.
dec. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Belinkelem a leletem

[link]

dec. 4. 16:15
 10/10 anonim válasza:
Epe és vesekő is. 😒😔
dec. 5. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!