Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 34.het utani korababa?

34.het utani korababa?

Figyelt kérdés

34.het utan mar fejlett a tudo?

Ilyenkor meg lehet valami baj ha hamarabb szuletik meg a baba?

Ilyenkor meg visszatartjak a szulest?



ápr. 28. 14:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez attól függ, mennyire előrehaladott a dolog.

De 34 hetesen már nem extrém koraszülött.

ápr. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
35 hetesen szültem a fiam, 3 kilóval 49 centivel. Teljesen rendben volt, nem kellett légzéstámogatás sem. 3 nap után hazajöhettünk
ápr. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
35+2-re jött a lányom, 2210 gr lett, de nem kellett se oxigén, se koraszülött osztály, semmi. Evett, stb., még kékfényre se volt szükség. 2 éves, soha nem volt vele gond, fejlődésneurológus sem kellett, időre csinált mindent. Barátnőm kislánya 34 hétre, de ott is egyből megkapta, semmi gond nem volt, neki is most lesz 2. De ez nagyon egyéni, sajnos. Azt nem tudom visszatartják e, barátnőmnél nem volt rá idő, beindult, elfolyt a víz és jött. Nálam sürgős császár lett, nem jött volna, csak komplikáció lett nálam és emiatt nem tudták húzni, tüdőérlelőre nem volt idő, de szerencsére így nem is kellett.
ápr. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

34+6-ra született a fiam 2.5 kg-mal, és azon túl, hogy kicsit besárgult, semmi extra nem volt vele, teljesen fejlett és egészséges volt, nem került koraszülöttosztályra, 5 nap után hazamehettünk (azért nem 3, mert kékfényezték még a bilirubin szintje miatt).

Egy tüdőérlelőt kaptam a szülés előtt 2 nappal. Nem tudom, az mennyit dobott a dolgokon.

ápr. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Koraszülés, már nem extrém koraszülött, de azért 34 hetesen még bővren koraszülés és lehetnek problémák emiatt. Hogy visszatartják-e az sokmindenen múlik, ha "csak" fájások vannak, de a baba amúgy jól van megpróbálják leállítani a szülést. Ha gond van a babával akkor nyilván "jobb neki kint" vagy annyira előrehaladott a szülés, hogy onnan nem tudják visszatartani. Ilyenkor adnak tüdőérlelő szurit, növelve az esélyeit. Én feküdtem bent visszatartáson 33.héttől, kaptam egy csomó gyógyszert, végül 35hét 5napra született, ennyi időt tudtunk nyerni, akkor elpattant a burok és elfolyt a víz (végig kórházban voltam). Nagy gond már nem volt vele, de látszott rajta, hogy bizony koraszülött. Nem kellett oxigén, egy napot volt inkubátorban (a hőjét nem tudta tartani, lassan adaptálódott), utána már semmi gond nem volt. Már 6éves, első osztályos, nincs vele semmi baj azóta sem.
ápr. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

34 hetesen született az unokaöcsém, 2040 grammal, nem tudom, hány centivel.

Sokáig tartották bent őket, arra emlékszem, és a légzését támogatni kellett az elején.

Az immunrendszere nagyon gyenge volt az első éveiben, és mindig rettegtek, hogy a nagyobb testvérei milyen betegséget hoznak haza az oviból.


4-5 éves korától lett jobb a helyzet, mikor már alkalmazkodott a közösséghez.

(Már 13 éves.)

ápr. 28. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat ! Meg megprobalok 1-2 hetet azert fekve tolteni utana mar tenyleg erot gyujtok …. Azert bennem van a felsz rendesen sajnos.😟
ápr. 29. 13:21
 8/14 A kérdező kommentje:
Koraszulessel riogatnak … hetek ota
ápr. 29. 13:22
 9/14 anonim ***** válasza:
Nem megpróbálni kell, hanem ha szüksèges, akkor tessék feküdni. Minél tovább van bent, annál jobb.
ápr. 29. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Igen tudom, csak mar az erom is elhagyott szintefelallni alig birok.😟 gondolom igy a szules is nehezebb lesz, es nem fognak azert megcsaszarozni mert fekudtem 2-3 honapot es nincs bennem egy kis ero sem. Vagy lehet kerni? Gondolom nem.
ápr. 29. 13:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!