Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy bírtátok ki az első...

Hogy bírtátok ki az első ultrahangig?

Figyelt kérdés

2 hete tudom, hogy terhes vagyok és az első időpontomig még van 2 hét.

Eddig egész jól bírtam, de már annyira türelmetlennek érzem magam. Alig van tünetem és izgulok, hogy minden rendben lesz-e.

Próbálom magam elfoglalni, sokat dolgozom, de így is mindig eszembe jut…



dec. 4. 12:38
1 2
 1/17 babyboom567 ***** válasza:
74%

Hát úgy hogy mikor pozitívat teszteltem, pár nap múlva elmentem szépen az nőgyógyászati ambulanciára.Kivártam a sorom,akkor voltam 5 hetes,méhen belül volt a petezsák,és visszahívott 2 hét múlva.De én mindenképpen így mentem volna,mert a több nőgyógyászati műtét miatt,mindenképpen hamar nézni kellett,hogy méhen belül van -e.

És "végig" aggódni fogsz,én is aggódtam.Nem fog elmúlni, csak szülés után enyhül ez az aggódás picit.

dec. 4. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
52%
Èn hamar mentem még csak petezsàk szikhólyag volt, visszahívtak 2 hét múlva, akkor már volt szívhang. Utàna több mint egy hónap lett volna a következő de annyira ideges voltam, hogy kértem magànba màsnàl egy időpontot rá 3 hétre is.. akkor nyugodtam meg igazán mikor elkezdtem mozogni érezni. Addig minden ultrahangig paráztam.. ami tuti nem egészséges amúgy..
dec. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
78%

Hány hetes terhes vagy most?

Változó, hogy kinek mikor lesz tünete.

Nekem mindkettőnél 5-6 hetesen lett először tünetem.

Elsővel 8 hetesen voltam először uh-n.

Másodikkal 6 hetesen.

Most a másodikkal 12 hetes vagyok, én sem tudok még nagyon semmit vele kapcsolatban, legutóbb annyit tudtam, hogy már ver a szíve.

Én a héten megyek vérvételre és uh-ra is, de őszintén, más mint az elsőnél, az elsőnél valóban izgatott az ember, most meg van egy fiúcska aki lefoglal☺️

Szabadidődben csinálj olyat akit szeretsz, akkor repül az idő.☺️

Viszont a folsavat már most szedd mert a velőcsőzáródás màr az 5-6. héten befejeződik.

dec. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
58%
3 naponta nézettem magán úton hcg-t első uh-ig. Persze a növekvő hcg se jelent mindent és amellett is létezik hogy baj van, de engem megnyugtatott.
dec. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
87%

Hat ugy, hogy siman elmentem a 6. heten uh-ra, nem vartam ezer evig. Azert az a 2 het meg hamar elrepult. Akkor mar volt szivhang egyebkent, szoval nem is mentem tul koran.


Aztan meg terhesgondozasra 4-5 hetente jartam, ott is volt mindig uh, aminek nagyon orultem, igy csak eltelt az ido valahogy 😊

dec. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
52%

El sem hittem addig amíg nem hallottam a szívverését. Pedig semmi okom nem lett volna a kételkedésre de nem tudtam elhinni olyan boldogok voltunk.

Elsőre jönni akart a bébi és valamiért mindig azthittem magamról, hogy biztosan sokat kell majd próbálkozni. Azóta sem hiszem el, hogy egy 8 hónapos csoda anyukája lehetek aki már áll és lépeget a tárgyak mellett, tud tapsolni és rengeteg mindent megért. Nagyon nyugodt és kiegyensulyozott baba, nagyon hálásak vagyunk érte. Minden jót kívánok mindenkinek!

dec. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! 6 hetet töltöttem a hétvégén.

Igazából vagy holnap mehettem volna vagy 2 hét múlva, de mivel elég későn ovulálok így inkább a későbbit választottam, hogy ne kelljen 2x menni és közte idegeskedni. Sajnos nehéz bejutni a dokimhoz.

dec. 4. 13:26
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Én 6+4 hetesen voltam múlt héten, hát amúgy ne tudd meg :D

Valahogy előtte egy héttel kicsit nyugodtabb voltam, úgy voltam vele, lesz ami lesz, úgyse tudok tenni ellene. Estére volt időpontom, aznap már enni is alig bírtam, nagyon ideges voltam. Mikor az orvos mutatta az embriót és a szívhangot el se akartam hinni, szinte biztos voltam benne, hogy valami baki lesz. Most már azóta nyugodtabb vagyok. Illetve Ultrogestant használok, ami segít megelőzni a hormongond miatti vetélést, ami ugye a 9. hét körül gyakori. Szóval én úgy érzem valahogy, hogy ha Isten is úgy akarja, már nem lehet gond :)

dec. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Hát én is nehezen. Annyi, hogy 1-2 tesztet csináltam még, láttam ,hogy szép erős, bár tudtam, hogy nem ezen múlik. Előtte volt 2 kemiaim, most valahogy csak azt mondogattam magamban neki, hogy kapaszkodj. Tudom, hogy hülyeség, de még szoptattam a 22 honaposomat, és nagyon féltem, hogy ez is az lesz.

Amúgy nyilván lefoglalt a nagy lányom, illetve mikor vele voltam terhes covidos is lettem, 11.heten jutottam el terhesség megállapításra.

Most 7+3 naposan voltunk. Azóta a 24.hetben vagyok.

Szóval türelem, foglald le magad és csak pozitív dolgokra gondolj :)

dec. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
54%
4-es vagyok: kedves lepontozók, nektek fájt, hogy én úgy vészeltem át azt a pár hetet hogy hcg-t nézettem? De komolyan?
dec. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!