Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség=védettség? Hogyan...

Terhesség=védettség? Hogyan kell ezt hivatalosan bejelenteni? (Nem a táppénzt. Csak a terhességet.) Mit írok a levélben? Miért leszek egyáltalán védett?

Figyelt kérdés

#terhesség #védettség #Terhesség közlése
dec. 8. 13:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
85%
A terhesség önmagában véd, bejelentés nélkül. Amúgy úgy jelented be, ahogy akarod.
dec. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
96%
Ha terhes vagy, akkor sima felmondással nem szüntették meg a munkáltató q munkaviszoynod. Ettől véd. Közös megegyezéssel vagy rendkívüli felmondással továbbra is megszuntethető. Bejelentési kötelezettség már jó ideje nincs, így nem is szükséges megtenned, hacsak nem könnyített munkakörre van szükséged.
dec. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
92%

ahogy 1 írta. Ha be sem jelented is védett vagy. pl ha ki akarnak tenni, bedobod hogy terhes vagy és ennyi.

ezt közölheted szóban, írásban, bárhogyan.

dec. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
79%
Én írtam a nagyfőnöknek (ügyvezető, alatta dolgozik a közvetlen csoportvezetőm) egy e-mailt, hogy anyai örömök elé nézek és terveim szerint eddig és eddig szeretnék dolgozni ha nem lesz semmi gond, illetve pár mondatot a HR ügyintézésről + feladatátadásról.
dec. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Hasonlóan a négyeshez. A férjem jogász, úgyhogy tisztában voltam azzal, mit tehetnek, mit nem és nekem mit kell/nem kell. De én személyesen mentem a főnökhöz.
dec. 8. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Valaki leírná, hogy szószerint mit kéne írni? Postán szeretném beküldeni.

Csak olyan furcsa nekem egy ilyen levél, hogy ,, Tisztelet Hr, terhes vagyok"

(Most azzal ne is foglalkozzunk, hogy életképtelen vagyok, ha nem tudok egy ilyen egyszerű dolgot elintézni magamtól...)

dec. 8. 19:11
 7/16 anonim ***** válasza:
91%

Tök fölösleges postán, írsz egy e-mailt, ha van HR osztály kell, hogy legyen ott valami nyilvános, dolgozók által használható e-mail cím, és akkor egyben írhatod a HR-nek és a felettesednek is.


"Tisztelt Címzett, kedves Juci (ahogy nálatok szokás), ezúton jelzem, hogy terhes vagyok, a 14. hétben járok. A szülés várható dátuma ez és ez. Kérlek tájékoztassataok az esetleges teendőimről, benyújtandó dokumentumokról/terveim szerint eddig és eddig szeretnék dolgozni, tájékoztassatok, hogy kivel kell egyeztetnem a feladatátadást stb."


A záró mondatok már nagyban függnek attól, hogy mekkora cég, van-e közvetlen főnököd, milyen munkát végzel stb.

dec. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem inkább az a fura, hogy levélben akarod megírni. :D

Miért? Bemész a Hr-re, vagy oda mész a főnöködhöz és elmondod hogy terhes vagy és meddig tervezel dolgozni. Ennyi.

dec. 9. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
54%
8-as: nem mindenhol olyan a viszony vagy az ilyen ügyek kezelése, van ahol az a tuti ha írásban van minden rögzítve, hivatalosan, HR-t bevonva. VAgy sok helyen a HR nem is helyben van, központban vagy egy külsős cég csinálja.
dec. 9. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
45%
Attól függ, hogy mit kell a levélbe írni, hogy miért akarod bejelenteni
dec. 9. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!