Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyi az a súly, fejlődésmegá...

Mennyi az a súly, fejlődésmegállás és magzatvíz mennyiség, ami már vészes? Ilyen esetben mikor lehet az, hogy beindítják a szülést?

Figyelt kérdés

30 heti genetikán a szonográfus azt mondta, hogy adatok alapján kisebb lesz a baba. De ez nem az a vészes kategória, hisz én sem vagyok "nagy darab". Itt már annyit mondott, hogy átlagosnál kicsit kevesebb a magzatvíz. Majd a későbbiekben bekerültem a a kórházba korai méhszájtágulás (2211) miatt illetve utoljára a kevés magzatvíz és IUGR gyanú miatt. (Nőgyógyászom semmit nem mondott ezekről, hogy ilyen baj lenne...)


10.17.-i vizsgálat

30.hét (genetikai)

BPD 77,8mm

AC: 243,1mm

HC: 267,8mm

FL: 57,1mm

AFI (magzatvíz): 12,5mm

Súly: 1401gr.

Méhlepény: 2 fokban érett.

29+1 napnak megfelelő paraméterek


11.20.-i vizsgálat (genetikus uh-zott meg)

34+6

BPD 81,1mm

AC: 267,6mm

HC: 289,2mm

FL: 65,8mm

AFI (magzatvíz): átlagos

Súly: 1942gr.

Méhlepény: 2-3 fokban érett.

31+4 napnak megfelelő paraméterek.


11.23-i vizsgálat (kórházi vizsgálat)

35 hét

BPD 90mm

AC: 304mm

HC: 313mm

FL: 65mm

AFI (magzatvíz): átlagos

Súly: 2430gr.

Méhlepény: 1 fokban érett.



12.04.-i vizsgálat (kórházi vizsgálat)

36+6

BPD 86mm

AC: 298mm

HC: 310mm

FL: 65mm

AFI (magzatvíz): átlagosnál kevesebb: 8cm

Súly: 2321gr.


Tudom, hogy ezeket mind az ultrahang méri, ezért is van ez a nagy különbség még pár napra is. Csak az a baj, hogy a kórházban is semmit sem mondanak és csak a zárójelentésen látom az adatokat és a diagnózist. (2x1 hetet bent tartottak megfigyelésen.) Holnap megyek vissza kontrollra és félek, mit látnak (hogy nőttünk-e) illetve, hogy bent tartanak-e. Ráadásul pénteken még azzal riogattak, mivel farosak vagyunk és kislány lesz (első baba), gondolkozzak el a hüvelyi szülésen. (Biztos nem vállalom be.)


dec. 10. 13:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Magzatvízhez tudok hozzászólni, bár doki és kórházfüggő is, amíg átlagostól kevesebb addig nincs gáz. Ennél rosszabb megnevezés a kórosan kevés, ott indítanak illetve ha a vízzsebek (legalábbis nekem így volt a leletemen megnevezte) nem kezdenek gyorsan nőni.

Egyébként nekem nem volt szükséges, 37 hetesen derült ki, volt néhány ultrahangom ezután, végül magától indult a szülés 39+5 naposan.


Másik terhességgel vércukor miatt voltam bent, ott nálunk 37-38 hetes kismamáknak indítottak szülést túl alacsony súly miatt, de tényleg nincs saját tapasztalatom és a nyíregyházi kórházi szokásokkal talán nem vagy előrébb.

dec. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha 3 percentil alatt van a súlya vagy a haskörfogata, akkor betöltött 37. héten indítani kellene. 2320 g biztosan 3 percentil alatt van.
dec. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

36.hét közepén nekem is kb ennyit mértek súlyban. 2300 körül.

Folyamatos nst és uh kellett, azt mondták, amíg az áramlás rendben, addig nincs gond.

Aztán azt se tudom már hány szonográfus, orvos, főorvosnál jártam utána 1,5 héten keresztül, megállapodtak, hogy 2600g a gyerek. IUGR volt így is, és azt mondták, hogy az amúgy jó értékek miatt a 39. Hetet meg kell várni az indítással. (Közben a 38.hétre fordult be farosból, addig császárról beszéltünk.)

39.héten azért indítottak végül, mert közben semmit sem nőtt, és 2500 fölött már jobbnak látták, ha kint próbálja összeszedni magát. (2600al született)

dec. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon hasonlóan volt, mint az utolsó hozzászólónak.

35. héten befektettek megfigyelésre, nst+uh naponta/kétnaponta, az áramlás végig jó volt, de a méret mindig 2-3 héttel kisebb volt. A BPD az 85-nél nagyobbra nem is nőtt (a többi méretre már nem emlékszem pontosan), a súlyt is 2500 g körülire becsülték, pedig minden alkalommal más szonográfus vagy nőgyógyász mérte, nem is minden alkalommal ugyanazzal a géppel, de nem nagyon változtak a méretek. A főorvosi bemutatáson nekem felajánlották az indítást, de mondtam, hogy amíg a baba jól van, inkább várjunk. 39+3 héten beindult magától. :) Mondjuk sürgősségi császár lett leesett szívhang miatt, ez azért gyakori az IUGR babáknál. 2600 g-mal született, de makk egészséges. Ő volt messze a legkisebb baba az újszülött osztályon, mert mind 3 kiló fölötti volt, aki meg nála kisebb, az a korára került. Mégis minden reggel csodálták a gyermekorvosok, hogy milyen erős, felhúzza magát, hason emeli a fejét már 2 naposan stb.

Nem kell megijedni, attól hogy picike!

dec. 11. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem a múlt héten derült ki, hogy a haskörfogat kisebb, ezért felmerült az IUGR gyanú. Akkor 3 hét lemaradást mutatott, pár napra rá egy másik orvos 2 hét lemaradást látott.

Most hetente kell uh-ra járnom, hogy figyeljük a növekedését, illetve áramlásmérés is lesz.


Nagyon megijedtem, de azóta próbálok nyugodtabb maradni, mondjuk mi még csak 32 hetesek vagyunk. Minden más értéke rendben van, csak a hasa kicsi.


Genetikára is tippelnek, mivel kicsi vagyok és 40. hétre születtem 2500 grammal. Nem tudom, eddig minden rendben volt, izgulok, hogy a héten mi lesz a kontrollon.


Te voltál ma orvosnál?

dec. 11. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!