Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szülés előtti fájások vagy az...

Szülés előtti fájások vagy az utánna lévő felépülés rosszabb?

Figyelt kérdés
Érdekel természetes vagy császáros szülés is. Milyen élményeitek voltak ezzel kapcsolatban? Meddig tartott a felépülés?

dec. 12. 11:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Kétszer szültem természetes úton. Nekem egyértelmű a vajúdás volt a legfájdalmasabb. Nem tudom semmihez sem hasonlítani. Az első lányom 3,7 a második 4,5 kilóval született. A második után is már 5 nappal vezettem, semmi bajom nem volt. De mindenki más, sőt két szülés ugyanannál az embernél sem egyforma
dec. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az első szülésem borzasztóan fájt, 24 odáig vajúdtam, utána a fél épülés sem volt kellemes, de wellness volt a szüléshez képest. A második egy 5 órás intenzív vajúdás volt, de 5 óra bármilyen fájdalom könnyebb, mint az előző 24 órás. Viszont rosszul varrtak, allergiás lettem az érzéstelenítőre, bedagadt a bőr, nyomott valami ideget, 2 hétig túlzás nélkül a falba kapaszkodva, sírva mentem wc-re. A kórházból hazafelé az a fél óra zötykölődés rosszabb volt, mint odafelé 2 perces fájásokkal a kocsiban. Pedig épp csak egy picit repedtem, csak elrontották a varrást. :( Legközelebb nem hagyom, hogy varrjanak akkor sem, ha a fenekemig átszakadok. Borzasztó volt.
dec. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Engem végül császároztak, de előtte megpróbálták mesterségesen elindítani a szülést. A fájások nagyon rosszak voltak, és a legrosszabb, hogy gyakorlatilag feleslegesen szenvedtem, mert kés alá fektettek. Utána a gyógyulás nem volt annyira nehéz, a katéter jobban zavart mindennél. Az első 24 órában volt bennem, addig rossz volt. De amikor kivették már nem is voltak fájdalmaim. Sokszor keltem fel, el kellett látnom a babámat, így gyorsan gyógyultam. Sem komplikációk sem összenövésem nem volt.
dec. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
A szülés rosszabb volt.
dec. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Természetes szülés, 4,5 kilós baba.

A vajúdás az borzasztóan fájdalmas. Évekig vártunk a babára de ott akkor azt mondtam hogy nem érdekel nem akarok gyereket csak szedjék ki és legyen ennek vége.

Utána amikor fel akartak állítani majdnem elájultam, vérszegény lettem, nem tudtam pisilni, úgyhogy katétert is kaptam. Aztán 1,5 napig még csak segítséggel tudtam a WC-re is elmenni, a babát nem tudtam ellátni, konkrétan a fotózásra is a csecsemősök öltöztették át, mert ha felültem már szédültem. Kaptam vért, utána jobb lett, hazajöhettünk.

Itthon a gátsebem kezdett el eszeveszettül fájni, 1,5 hétig alig tudtam menni. Persze a szédülés is meg volt mellé. Én csak szoptattam, minden mást a férjem csinált a babával. Nem tudtam ülni, így enni is csak úgy tudtam hogy a férjem tartotta nekem a tányért.

A vérszegénység miatt rengeteg vasat kellett szednem, ami szorulást csinált és aranyeret. Csak hashajtó kúppal tudtam WC-re menni és úgy is kőkemény korom feketét sikerült csak produkálni fájdalmak közepette.


Ezek után én azt mondom a császár nem lehet ennél rosszabb. Nem fájhat annyira és annyi ideig hogy ennél rosszabb legyen. Volt már más jellegű vágásos műtétem, de az szó szerint semmiség volt a szüléshez és az utána következő 2 héthez képest.

dec. 12. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Első gyerekemnel szörnyű volt a szülés is és a felépülés is utána .

Másodiknal is felvoltam készülve mindenre .Aztán kellemesen csalódtam.

A szülés sem volt vészes,és amikor jöttünk haza már semmi fájdalmam nem volt.

dec. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a tàgulàsi szak volt a legfàjdalmasabb. A kitolàs ahhoz kèpest alig fàjt. Szülès utàn izomlàzam volt, fàjt az aranyerem, ha ültem. Tehàt kb. kellemetlenség szintű volt a vajùdàs alatti fàjdalomhoz kèpest.
dec. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
2 gyerekem van, mindkettővel a tolófájásokig jutottam, aztán megakadtak valahol (gondolom téraránytalanság, bőven 4 kg felett voltak), úgyhogy hosszú órák után császár lett. A vajúdás nagyon fájt, a tolófájásoknál néha kimaradt pár másodperc, volt hogy kérdeztek valamit és nem kaptak választ tőlem… gondolom ott picit elájultam. Az első császárom után az első pár nap volt nagyon rossz, az az igazi ősemberes járás, nehezen keltem ki az ágyból, aztán 5 hét után mintha elvágták volna, nem éreztem semmit. A második császárnál az elején igyekeztem szépen felegyenesedve járni, első nap nagyon jól ment, másnap már azért kértem fájdalomcsillapítót, aztán itthon a 3-4. héten annyira fájt, hogy üvöltve mozdultam meg az ágyban, az éjszakai etetésekre a férjem hozta a babát, mert egyedül csak iszonyú kínok közt tudtam volna felkelni, a másik oldalamra se tudtam átfordulni, nappal inkább le se feküdtem. A 6. hétre ez is egyik napról a másikra elmúlt. Szóval nekem a másodikból felépülés volt a legrosszabb, a vajúdás alatt legalább tudtam mozogni a fájások közt. A kitolásról persze nincs tapasztalatom, nem bánom azért, hogy ez a 2 nagy gyerek nem lent jött ki.
dec. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az első szülés vajúdása sokkal intenzívebb és durvább volt, kb 22 óráig tartott, majd gátmetszés is volt és brutál aranyerem is lett. A vajúdás rosszabb volt, de én is alig tudtam mozogni, cukorkaként ettem a székletlazítókat, hogy ne kelljen keményet kakilni és úgy is eszméletlenül szenvedtem 2 hétig.

A második szülésem sokkal jobban meg volt tervezve és fel voltam készülve mindenre, de csak egy pici repedésem lett és minimális aranyér, a szülés elejétől a végéig volt 5 óra, ebből talán 2 óra volt durvább, de még a csúcspontján sem annyira, mint az első.

A kórházból hazaérve meg szinte egyből tudtam tenni venni, csak azért vigyáztam magamra, mert tudtam, hogy fontos, de nem a fájdalom miatt.

dec. 12. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Az első szülésem több, mint egy napig tartott, abból az utolsó 4-5 óra volt nagyon durva, de különösebben nem viselt meg, mikor kint volt végre a gyerek, kb úgy éreztem, azon nyomban fel tudnék pattanni az ágyról. Sajnos azonban vágtak és szakadtam is, több, mint egy óráig varrtak, ezzel pedig iszonyúan megszenvedtem, kb 2-3 hétig se állni, se ülni nem tudtam rendesen, közben a szoptatástól is csillagokat láttam a fájdalomtól, úgyhogy rendesen megviselt az az időszak.


A második szülés ehhez képest egy wellness üdülés volt, összvissz nem volt 4 óra sem, sikeres volt a gátvédelem is, úgyhogy pár óra múlva már csak az utólagos méhösszehúzódások és a vérzés emlékeztetett arra, hogy nemrég szültem.

dec. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!