Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kinél milyen volt a Down-szind...

Kinél milyen volt a Down-szindróma kockázat? Ez az érték magasnak számít?

Figyelt kérdés
1:706 lett nekem, elég kockázatosnak érzem. 27 éves vagyok. Első terhesség. 13/18 triszómiára 1:10 000 lett a kombinált teszt.
dec. 14. 20:59
 1/9 anonim ***** válasza:
88%

1:664 volt az életkori kockázat (32 voltam) és 1:13279 a számított.


A másik kettőre 1:7836 és 1:18448 az életkori és mindkettőte 1:20000 a számított.


Ha most lennék terhes biztos nem csináltatnám meg ezt a vizsgálatot. Nagyjából semmit sem ér.

dec. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%

Ez nem jelent önmagában sem többet, sem kevesebbet, minthogy 706 ilyen korú anyánál, ilyen értékkel 1, azaz 1 magzat Down-szindrómás volt.

Mit mutat a genetikai ultrahang? Érdemes valami fizetős genetikai tesztre menni, és annak eredményét már veheted biztosra.

dec. 14. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
74%
Hivatalosan nem számít magasnak, de engem sem nyugtatna meg. Ha lenne rá keret, elmennék biztosabb eredményt adó tesztre. Ha nincs, belenyugodnék. Nekem 1:10000 lett, és nem mentem másik vizsgálatra miatta. 0,01% nekem belefért (vagyis úgy gondoltam, hogy egy prena vagy ilyesmi alternatívaköltsége nagyobb, mint a várható haszna, magyarul jobban is el tudom költeni azt a pénzt).
dec. 14. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
82%
Ha biztosan tudod, hogy nem tartanád meg mert valamilyen rendelkenessége van, akkor csináltass non-invazív tesztet. Ha meg megtartanád, akkor mindegy.
dec. 15. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Az uh-n egészséges babát állapított meg. Tarkóredő 1,7, orrcsont vizualizálódik, húgyhólyag, gyomor volt. Első és várt baba. De sajnos ezt előre nem döntöttük el, hogy ebben az esetben megtartanánk-e. Most meg nagyon nehéz ezen gondolkodni számomra. Lehet néhány nap, túllendülök rajta és meglátjuk.
dec. 15. 05:41
 6/9 babyboom567 ***** válasza:
37%
Ha van döntési lehetőséged,ne tarts meg beteg babát!
dec. 15. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 babyboom567 ***** válasza:
15%

És csak egy kis biztatásként.

A kolléganőmnek 1:6 volt a kombinált teszt,az ultrahangon ciszták voltak a magzat agyában, veséjében,nagyon magas tarkóredő.Megmondta nekik az orvos hogy ne is reménykedjenek,olyan rossz az eredmény,hogy a magzatvíz vétel csak protokoll az abortuszhoz.Egészséges kisfia született,aki kb 10 éves már semmi baja sincs,még tanulási nehézsége/figyelemzavara sem,semmi.

dec. 15. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

Ezzel az értékkel biztosan elmentem volna komolyabb genetikai tesztre, hogy nyugodt legyek.

Tudnod kell, a legtöbb downos babát a 30 alattiak szülik, pont azért, mert a koruk miatt hamis biztonságérzetük van. Míg 30, pláne 35 felett sokkal inkább mennek el rendes genetikai vizsgálatra.

dec. 15. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez azt jelenti, hogy 706 ugyanilyen esetből 1, azaz 1 gyerek lesz Down-kóros.

Persze, ott van a 706-ból egy lehetőség, de reálisan nézve, ez igen alacsony. Pláne, ha az UH egészséges babát állapított meg.

dec. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!