Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most akkor kell vasat szedni,...

Most akkor kell vasat szedni, vagy sem terhesség alatt?

Figyelt kérdés

Szedek terhesvitamint már a kezdetektől. A 12.heti vérképnél az alsó határ 6 körül van azt hiszem, na ott 9,9 volt a vasam, ott azt mondta a doki, hogy nem kell ilyen érték miatt vasat szednem. A 26.héten a cukorterheléssel egybekötött vérképnél már 22 volt a vas és a felső határ 36 körül van, de olyan 20.hét óta érzem azt, hogy néha szívdobogásérzésem van, légszomj nagyon sokszor, nagyon fáradékony vagyok, bár nagyon nagy a hasam már kb a 16 héttől, szóval az és a durva frontérzékenységem is lehet a ludas. Most vagyok 33 hetes és januárban kell mennem a 36.heti laborra. Sok helyen olvastam, hogy kell külön vasat szednie a kismamáknak, de hát az én orvosom plusz a védőnő is azt mondják, ilyen értékekkel nem kell. De vannak mégis napok mikor harmat gyenge vagyok meg egész nap csak aludnék és nem tudom,hogy csak rosszul viselem a terhességet, vagy mégis kellene az a vas. Teljesen tanácstalan vagyok, mert még a háziorvos is azt mondja, nem kell, de én meg érzem, hogy valami nem kerek pár hete már.

Szerintetek mit lehet tenni? Menjek szembe az orvosok tanácsával, és szedjek mégis vasat, vagy nem kell tényleg ilyen érték mellett és csak én viselem rosszul ezt az állapotot?


dec. 15. 11:57
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%
Ha az orvosok azt mondják, hogy nem kell, akkor én nem szednék.
dec. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%

22-es vasra nem szoktak szedetni. Vas annak kell, aki vashiányos, vagy nagyon alsó határ körüli a vas, mert a baba is raktároz.

Szívdobogás érzés mástól is lehet, neked vashiányod biztosan nincs.

dec. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
Ha az orvosok azt mondják hogy nen kell akkor nem kell :) Nekem sem kellett a 12 heti vérvételnél viszont a 18.héttől igen mert vashiányos voltam annak ellenére hogy szedtem a babavitamint amibe szintén volt vas. :( ne szedj addig ameddig az orvos azt nem mondja.
dec. 15. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
Jól van, Köszönöm szépen a válaszokat. Csak hát bennem van az,hogy ha attól van a szívdobogás érzés meg a nehéz légzés plusz szinte már minden nap ez a nulla energiaszint, akkor ha ennyitől,hogy vasat szedek jobb lenne, na szóval értitek? De nyilván nem szedek ha mindenki azt mondja, hogy nem kell. Csak szörnyű, hogy terhesség előtt mindenre volt energiám, most meg csak tengek-lengek a lakásban és már attól minden bajom van és még hol a vége?!
dec. 15. 12:49
 5/29 anonim ***** válasza:
Nekem csak a középső lányommal kellett vaspótlás, mert akkor a Femibiont szedtem, abban meg a vitaminokon kívül csak jód van és ez meg is látszott a vérképemen. A naggyal Gravidát szedtem heti 2-3 alkalommal, de így is teljesen jó volt a vérképem, a kicsi lányommal meg Hipp Natalt ittam és vele sem kellett semmi más, csak reggel-este magnézium a pocakkeményedés miatt. Sajnos rengeteg más is okozhat fáradékonyságot, szívdobogásérzetet, pl. B12 vagy D-vitamin hiánya, szívbetegség, PM problémák vagy szimplán maga a terhesség. Most a picikével nekem is jó a vasam, TSH, T3, T4, aTPO, crp és minden más értékem, de hiába vagyok a második trimeszterben, sőt, már lassan félidőben, iszonyat kimerült vagyok, zakatol a szívem és kapkodok levegőért. Kardiológushoz jövőre kaptam időpontot, nagyon enyhe szívbetegségem van, megnézzük, hogy attól vannak-e ezek a tüneteim. Ha neked ennyire jó a vasszinted, nem csodálom, hogy sem a védőnő, sem a doki nem javasolja a vaspótlást. Ha aggasztanak a tüneteid és szülés előtt be tudsz kerülni kardiológiára, akkor azt meg lehetne nézetni. Vagy pazsmirigy labor, esetleg 2-3000 nemzetközi egység D-vitamint szedhetsz, ha a terhesvitaminodban nincs ekkora mennyiség.
dec. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:

Én a Trimeszter 3-as vitamint szedem, nekem ez az egy amitől az elejétől nem voltam rosszul. Minden nap 2 szem az adag. Pajzsmirigy problémám nincs, bár szedek napi fél szem L-thiroxint, hogy 2.5körül tartsàk az értéket, mivel lombikos vagyok, csak így maradt meg a beültetett embrió, mert alapból határértéken belül volt a TSH-m, de alacsonyabb volt picit és hogy ne legyen gond.

Szívbetegségről nem tudok, plusz nem rég volt EEG-m, ami tökéletes lett, pont ezért gondoltam arra, hogy lehet vashiány állhat a háttérben, bár mondjuk olvastam,hogy ez a szívdobogás érzés meg légszomj ez a terhességtől is lehet, mert a baba már mindent is nyom. Nem elviselhetetlen amúgy egyik tünet sem, csak nem jó ez, hogy nincs energiám és félek, hogy fogok így majd szülni, mikor 100m séta után is lihegek.

dec. 15. 13:11
 7/29 A kérdező kommentje:
Dehogy EEG, hanem EKG 😄. Bocsi, másfelé jár az agyam 😄.
dec. 15. 13:12
 8/29 anonim ***** válasza:

A vérképem alapján nem kellett vasat szednem, a terhesség vége felé el is hanyagoltam a szedését, aminek meg is lett az eredménye.

Szülés után vérszegény lettem, 2 napig nem tudtam felállni, mert elájultam volna, vért kellett kapjak. Az egész megelőzhető lett volna vaspótlással. Nem kell a receptre kapható 300 mg-os, de egy sima drogériás 50-60 mg-ost érdemes szedni főleg szülés előtt akármilyen jók az értékek.

dec. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
Nem is felírós vasra gondoltam, hanem erre a Maltoferre konkrétan. Nem szeretnék àjuldozni szülés alatt, után, de nem akarok ellent mondani a dokiknak sem, mégis ők a szakemberek.
dec. 15. 14:05
 10/29 anonim ***** válasza:
a vitamin B12 re viszont lehet szükséged lehet( én pl b12 vitaminhiányos vagyok a vérképem alapján) és aztmondta az orvos hogy szülésnél sok vért vesztünk és hogy a szervezetnek szüksége van a b12re ezzel is támogatva azt hogy ne legyek gyenge.Ebben nem szenvedsz hiányt?
dec. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!