Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Átlagosnál kevesebb magzatvíz...

Átlagosnál kevesebb magzatvíz (bővebben lent)?

Figyelt kérdés

Multhéten a doki azt mondta hogy az átlagosnál kevesebb a magzatvizem. Jelenleg 33hetes vagyok. Eddig ilyen gond nem volt. Nem volt túl kedves, nem is fejtette ki hogy ez mit jelent, itthon olvastam utána, és nagyon megijedtem.

Pénteken kell visszamennem Uh kontrollra. Méretei a korának megfelelőek voltak.

Azóta is elég aktívan érzem mozogni, nem csak egy helyen állandóan.

Olvastam hogy rosszabb esetekben felvehet egy kényszertartást, ha nagyon kevés a víz. Ebben az esetben nem mozogna annyit? Mindig ugyanott érezném? Honnan tudhatom, hogy baj van?

Nem fáj a mozgása, kivéve amikor a bordám rugdossa :) Nagyon félek nehogy baj legyen, olyan messze van még a péntek.


dec. 26. 15:12
 1/7 anonim ***** válasza:
55%

Nekem ez a kevés magzatvíz 29 hetes babamozin hangzott el, rá pár napra kellett mennem saját dokihoz.

Azt javasolták, igyak sok vizet, hátha csak az a gond, mert azokban a napoknban tényleg kevesebbet ittam. Mire az orvosomhoz mentem, teljesen rendben volt.

A magzatvíz folyamatosan cserélődik, szóval bár biztos lesz, aki lehurrog, hogy nem a folyadékbevitelen múlik, néha igenis ez a gond. Nekem sem előtte, sem utána nem volt vele gond.

dec. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Abszolút együtt érzel veled, ugyanebben a cipőben járok, csak én 28 hetes vagyok.

Nem igazán tudom, hogy mit tehetnék, mivel lehetne több a magzatvíz, hiszen én is ezt olvastam, hogy nem függ össze a folyadék fogyasztással.

Nekem azt mondta figyelgessem, hogy eleget mozog-e és ha görcsölök és nem múlik akkor korház!

dec. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Kettes: Nekem még ennyit se mondtak. :/ Annyit tudtam kérdezni hogy tudok e valamit tenni, hogy jobb legyen. A válasz a nem volt...


Azt én is olvastam hogy valakinek több folyadékot javasolnak, többet is iszok. Baj úgyse lehet belőle. De előtte is a napi 3litert megittam, mert előtte vesetágulattal voltam kórházban :/

dec. 26. 15:46
 4/7 anonim ***** válasza:
76%
Nekem is volt ilyen egyszer: atlagosnal kevesebb magzatvíz. Következő alkalommal már átlagos volt. Mivel problémás terhességem volt nem volt energiám azon rugozni, hogy átlagosnál kevesebb a magzatvíz. Nem azt írták nagyon kevés, hanem kicsit kevesebb! Nyilván szól a dokid ha baj van nem? Ha ennyire se bízol benne, keress inkább egy másikat. Amúgy ha jól emlékszem, megkérdeztem akkor és mondták, hogy semmit nem jelent, ne foglalkozzak vele.
dec. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Szakrendelésre járok, nincs saját dokim. Sajnos eddig egytől sem jöttem ki úgy hogy minden oké (nekem is problémás a terhességem, ezért tudok megijedni minden ilyenen).

Aki most volt, ahhoz kb szólni sem lehetett mert mindig csak azt nézte hogy melyik feltett kérdésére adott válaszba köthet bele..

dec. 26. 16:01
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem is ezt mondták a 21. héten. Azt mondta a doki, nem kell vele foglalkozni, mert ez épp az az időpillanat, amikor az ultrahang készült. Lehet, hogy tegnap több magzatvíz volt és másnapra újra megfelelő lesz a mennyisége.
dec. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nálam is a 36. héten (ha jól emlékszem) kevesebb magzatvizet mértek. Onnantól viszont hetente kétszer kellett mennem NST-re. ÉS heti 1 ultrahang.

Nem tartott sokáig, kereken betöltött 38. héten megszületett a kisfiunk.

dec. 27. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!