Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen érzés amikor "rugdos"...

Milyen érzés amikor "rugdos" a baba? Majd a késsőbiekben fájni fog? Ti mikor kezdtétel el érezni?

Figyelt kérdés

Igaz nálam még nagyon korai, hogy bármit is érezzek mert még csak 13 hetes vagyok.

Te néha olyan érzés mintha a hugyhólyagomba rúgna mert jön egy ilyen éles érzes mintha mindjárt bepisilnék, de vissza tudom tartani csak fura, és mikor elmúlik akkor újra érzem. És van hogy emiatt 20 percen belül 5x elmegyek pisilni, mégha csak egy kevés is jön.


A másik, hogy a hasam aljánál néha van ilyen "lüktető" érzés pl nemrég volt és akkor 2x egymás után éreztem de egy enyhe lüktető érzés, ez lehet a baba? Vagy csak valami más szervem?


Gondoltam arra hogy lehet beképzelem de hát nem is gondolok rá akkor mikor ez történik random szokott.

12 hetes ultrahangon látszott hogy folyamat mogog emiatt is alig bírta megvizsgálni a doki mert folyton pattogott meg mozgatta a kezét lábát.

Csak hogy a doki is mondta hogy ilyenkor még nagyon kicsi és gyenge ahoz hogy bármit is érezzünk.



jan. 2. 13:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nézd meg a leleteden, hogy mekkora most a babád, majd képzeld el, hogy egy ekkora valami úgy belédrúg, hogy éles fájdalmat érzel (bárhol) 😀

A hasad aljánál a lüktetés lehetne a baba a leírásod alapján, de még azt is nagyon korainak gondolom.

(Nekem is olyasmi érzés volt először a baba mozgása, de hasonlót most is produkálok néha, pedig nem vagyok terhes egyáltalán, nemhogy akkora babával, amit már érezhetnék 🙂)

Én egyébként csak a 20. hét után éreztem valamikor (első baba, mellső fali lepény).

Fájdalmasakat rúgni majd csak jóval a 30. hét után sikerült a fiamnak, akkor is a bordáim közé célzott, de lehet az pont a keze volt,nem is a lába 😀

Egyik ismerősöm viszont pisilte össze magát a nyílt utcán is, de az is már a terhesség vége felé történt 🙃

jan. 2. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
65%

Az első mozgásokat van aki pillangó szárnyak rezegtetéseként írja le. Nekem olyan volt, mintha belülről kaparásznának. Elsővel melsőfali lepény miatt később éreztem, a 20. hét körül. Másodikkal mivel tudtam, hogy milyen, már a 12. héten simán felismertem. Én mondtam az ultrahangon, hogy hol keresse. 🙈

Később huszonpár hetes kortól kifejezetten fájdalmas volt. A végén járni se tudtam, ha épp beindult.

jan. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
73%
Szia a másodiknál éreztem hamar. Voltak enyhe nyomkodások belül de kb 15 hetesen volami egyértelmü volt .akkor a hasfalamon végighúzta valamelyik testrészét.
jan. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
47%
Én 13 hetesen éreztem először. Hátsó fali méhlepényel, vékony hasfalal. Nagyobb volt mindig a koránál. Kedvező volt a helyzet tehát, van ilyen de ritka, főleg, hogy első baba volt. Azt viszont hozzátenném, hogy nem rúgást, hanem pici buborékokat, majd apró rebbenéseket éreztem.
jan. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Az elso rugasok nekem izomrangas-szeruek voltak. Meg sokszor olyan volt, mintha valaki belulrol simogatna.

Ez volt 20 hetesen, de mellsofali lepennyel, szoval az elegge tompitja a dolgokat.

Kesobb viszont tenyleg fajdalmasan rugdosott, kb 30. hettol nekem mar nagyon kenyelmetlen volt.

Kedvencem az volt, amikor akkorakat rugott, hogy azt erzetem, hogy osszepisilem magam es rohannom kellett tenyleg a wc-re..:D


13 hetesen viszont meg picike ahhoz, hogy a holyagodat ilyen szinten rugdossa. Szerintem lehet ez valamifele felfazas lesz, ha szur, faj, erdemes lenne orvoshoz menni.

jan. 2. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Pici tompa mozgásokat érzel majd eleinte (kb bélmozgás szerű). Kesőbb egyértelműbb lesz és erősebb a mozgás.

Szerencsére nekem sosem fájt a baba mozgása, de hallottam olyat akinek igen-gondolom rossz helyre rúgott néha a bébi.

jan. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon hamar éreztem, de azok nem rúgások voltak. Először ilyen enyhe bugyborékolás szerű volt. Ha az ember úgy figyeli később is hasonló az érzés csak egyre erőteljesebb.

Konkrét kis rúgást 16. héten éreztem először. De az is ilyen kis finom, fájdalmat még nem tud okozni.

jan. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
18. héten kezdtem érezni, de az még nem rugdosás, inkább - ahogy szokták is írni - fura kaparászós, bugyborékolós, csiklandozó érzés, furcsa, de elég egyértelmű, hogy na ez az. Most a 24. héten már sokkal kellemetlenebb (és egyben tök jó), amikor nekiáll rákkenrollozni, reagál egy csomó külső ingerre, apja ha odahajol és mély hangon bedörmög neki vagy amikor szúrom magam a vérhígítóval, már húzódik át a másik oldalra, amikor kenem a fertőtlenítő kendővel. Egy-egy nagyob rúgás, mozgás már látszik kívülről, kicsit kellemetlen ha pl. nagyon tele van a húgyhólyagom.
jan. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 1x sem fájt. Nagyon szerettem érezni.
jan. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

20hetesen kezdtem el érezni, kis hullámzások, buborék vagy nem is tudom mihez fogni érzés volt. 36.hétben vagyok most 2500gr a baba és nem fáj jelenleg sem/ fájt azelött sem a mozgása..észre sem vettem amikor befordult.

Ez egyéni, pl egyik barátnőmnek eléggé fájdalmasakat rúgott a babája.

jan. 2. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!