Toxaemia lehet?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Mindig a dokinál magasabb volt a vérnyomásom mint kellene, de otthon mérve már normális. Terhes vagyok, 20 hetes, ugyanez van a védőnőnél ill. a dokinál is, magasabb mint kellene. A védőnő azt mondta mielőtt megyek hozzá mérjem meg otthon, most 133/86-ot mértem, 86-os pulzussal. -nem tudom ez terhesen már magasnak számít-e.

Pluszban szinte minden nap fejfájással kelek és olyan mintha be lenne dugulva az orrom, mikor kifújom véres, pár csepp, nem vészes.

Nem szeretném ha a picinek baja lenne. :( Holnap megyek védőnőhöz beszélek vele, hétfőn pedig a nődokimhoz megyek, addig jó ötlet ha írom napi 3x mennyit mérek?

Akinek ilyen problémái vannak azok veszélyeztetett terhesek lesznek?



jan. 2. 14:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Túlaggódod azért magas
jan. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlenül toxaemia, kár előre idegeskedni, ha az orvos is észrevette, de nem mondott semmit, ennek ellenére jó hogy eszedbe jutott és mindenféleképpen mondd el az orvosnak a tüneteidet és hogy téged ez aggaszt, biztos jobban oda fog figyelni, lehet vizsgálatokat kér hogy ezt kizárja és megnyugtasson. A vérnyomásodat addig jó ha vezeted, ártani nem árthat.


lehet fehér köpeny hypertónia, tehát kórházi környezetben így válaszol a szervezeted a stresszre, ami nem kóros, ha otthon normális a vérnyomásod


általánosságban az első és második trimeszterben 120/80 alatt kéne lennie a vérnyomásnak a nagykönyvek szerint, mivel vasodilatátor (értágító) hormonok termelődnek a szervezetben hogy a placenta erei nyitva maradhassanak és a magzat jól ellegyen látva, persze ez a szisztémás erekre is hat


140/90 Hgmm-nél és fölötte szoktak toxaemia-ra gyanakodni, szoktak vizeletvizsgálatot, illetve doppler vizsgálatot csinálni annak kizárására, emellett ugye ott vannak a vérképek is

jan. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

140/90-ig teljesen jó a vérnyomás. Fölötte sem automatikusan toxémia, rengeteg kismama magas vérnyomásos, de nem toxémiás. Én is kaptam Dopegytet mindkét terhességemnél, szó sem volt toxémiáról.


Írogasd fel az értékeket, és legközelebb mutasd meg a dokinak. De semmi ok az aggodalomra.

jan. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Az orrdugulas is teljesen normális, a megnövekedett vérkészlet miatt a nyálkahártya is megduzzad, és bedugul az orr. Én is szenvedtem ettől.
jan. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
76%
Én amikor toxémiás lettem az ikrekkel: 170/mittudoménmennyi volt a vérnyomásom, 3 keresztes volt a fehérje a vizeletemben, nem tudtam guggolni a víztől a lábaimom (azt hittem kettészakad a vádlim), és az egész testem vizes volt. Születésük után két hét alatt -32 kg jött le rólam. A gyerekek plusz a víz..
jan. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kedves Utolsó! Hanyadik hétre születtek meg az ikreid?
jan. 2. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

5 vagyok 35+5

Ők még maradtak volna, de a toxémia közbeszólt. De még én sem éreztem magam kifejezettem szarul. Jó, már teher volt, meg a vizesedés az brutál volt, de nem éreztem hogy nagy baj van. Csak vizsgálatra mentem aznap be, csak ottfogtak, és este már kivették őket sürgősséggel. Mivel infúzióval se ment lejjebb a vérnyomásom stb

jan. 3. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!