Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 5. hónapban vagyok. Zsibbadnak...

5. hónapban vagyok. Zsibbadnak az újjaim . Első terhességemnél toxaemiás voltam. Ezannak a jele?

Figyelt kérdés

Akkor 38 hetesen már a kóros értékek derültek ki.

Most még korai de lehet arra utaló jel hogy ismét toxis leszek?


2016. máj. 10. 09:42
 1/6 anonim ***** válasza:

A tünetek a tromboxán hatásaiból adódnak: az érfal átjárhatóságának növekedése testszerte vizenyőben és fehérjevizelésben mutatkozik meg. Az érösszehúzódás miatt magas vérnyomás alakul ki. A fokozott trombózishajlam és a lepénykeringés csökkenése miatt lepényelégtelenség alakul ki. A vérlemezkék összecsapzódása miatt testszerte mikroszkópos vérrögök alakulnak ki (DIC = disszeminált intravazális coagulatio = szétszórt, érpályán belüli véralvadás).


[link]

2016. máj. 10. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Arra utaló jel lehet, hogy vizesedsz, de ha így van, még akkor sem következik a vizesedésből sem, hogy biztos toxémiád lesz (aminek meg szintén vannak fokozatai). Ha aggódsz, legjobb újra elmenned egy vérvételre, az előzmények miatt biztos rábeszélhető a háziorvos is.

[link]

[link]

2016. máj. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
...vagy tenyéri alagút szindróma jele. Terhességnél gyakori jelenség.
2016. máj. 10. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem ez a tünet teljes mértékben pszichés volt, de olyan erővel zsibbadt, hogy teljesen kizártnak tartottam, hogy pszichés, pedig az volt. El tudom képzelni, hogy ha az előző terhességednél gond volt, akkor most is aggódsz és ez most így kerül a felszínre. Ettől függetlenül nézesd meg magad, hogy nehogy baj legyen és, hogy megnyugodj.
2016. máj. 10. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi mindenki
2016. máj. 10. 13:23
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem is sokat zsibbadnak. Nyomja a baba az idegeket- kellemetlen de nem kell aggódni. Ha amúgy jól vagy akkor semmi gond. Kar körzéseket végezhetsz kifelé fordított tenyérrel. Attól jó szokott lenni.
2016. máj. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!