Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most akkor toxaemia lehet...

Most akkor toxaemia lehet vagy sem?

Figyelt kérdés

Mindenki azzal jön hogy ezzel kórházba kéne lennem.Orvosom szerint megfigyeljük .

Iszonyú dagadt a lábam.

De:vizelez rendben ,labor rendben ,vérnyomás jó .


2016. aug. 31. 15:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hány szülész-nőgyógyász írkál ide, végül is lehet, hogy egész sok. :) Én mégis azon a véleményen vagyok, hogy itt nem fogsz érdemleges választ kapni. Szerintem hallgass az orvosodra, ő elvileg képben van. Ha nem bízol benne, akkor meg keress más orvost! Ha az egyéb leletek jók, akkor szerintem nem veszélyes a dolog.
2016. aug. 31. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi:)

Bízom az orvosomban és meg is egyeztünk hogy figyelgetem a vérnyomásomat de azonnal jelzek ha baj van.

Csak akàrmerre megyek mindenki rànéz a làbamra és egyből felàllítjàk a diagnózist.

És idegesít hogy dugnának be a kórhàzba mintha felelőtlen lennèk.

2016. aug. 31. 15:37
 3/8 anonim ***** válasza:
Annyit tudsz tenni, hogy kíméled magad és odafigyelsz minden tünetre. Sógornőmnek volttoxaemia-ja. Már rég volt, és annyira nem is emlékszem a konkrét eseményekre. Azt hiszem, neki nagyon hirtelen kezdett el dagadni a lába, rosszul lett, és hamarosan az eszméletét is elvesztette. A láb bedagadása magában még nem jelenti feltétlenül a toxaemiát! Nővéremnek állítólag nagyon durván nézett ki a lába, de igazából nem volt kutya baja, csak hajlamos volt a vizesedésre.
2016. aug. 31. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem is dagadt a lábam, de nekem a vérnyomásom is magas volt, de csak dokinál. Az hogy laikusok mit mondtak, nem érdekelt. Mindig azt mondtam, hogy a dokimnak hiszek. Végül neki lett igaza, semmi gond nem volt és egészségesen született a fiunk 39. héten.
2016. aug. 31. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem is iszonyú dagadt volt a lábam (3 hét alatt plusz 15 kiló), vérnyomás, vizelet, labor viszont oké volt. Aztán két hét múlva elszálltak a májenzim értékeim is (epepangás, mindenütt viszkettem) és emiatt lett kórház, aztán császár, ami után meg trombózis. Ez a kombináció tök egyedi eset, hasonlót nem tudtam felkutatni és nem biztos, hogy összefügg a lábdagadás és a többi - és az orvosok szerint nem is (egy volt csak, aki azt mondta ez "enyhe toxémia is lehetett"), de ez volt az első tünetem. Mindenesetre azóta már volt egy másik terhességem, ami rendben zajlott, de a félelmeim miatt mindent összeolvastam a témában és lassan nagydoktorizhatnék lábdagadásból.

Szóval a legfontosabb, hogy mozogj! Naponta legalább egy fél órát kilépősen sétálj - akkor is, ha fáj a lábad (legjobb reggel, amíg nincs meleg). Ha bírod, fekve biciklizz a levegőben, de legalább emeld fel a lábad és bokakörzés, integetés. Ne álldogálj, ha muszáj, állj közben gyakran lábujjhegyre. Sose lógasd, és ha ülsz vagy fekszel, mindig tedd fel a lábadat a csípődnél magasabbra (asztalra, nagypárnára).

Az orvosodnak pendítsd meg, hogy szülés utánra szerinte kellene-e gumiharisnya/fásli a lábadra vagy netán pár adagos vérhigító szuri. Gyermekágy alatt is majd próbáld meg ezeket a szokásokat (mozgás, lábfelpolcolás) betartani, akkor is, ha már lement a lábdagadás.

2016. szept. 1. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.

Utolsó tudtál szoptatni azért?


Baba rendben volt?

2016. szept. 2. 09:33
 7/8 anonim ***** válasza:
Baba hál'Istennek rendben volt és tudtam szoptatni is, de a trombózis miatt két hetet kihagytunk és csak 3 hós korára lett újra csak anyatejes - szóval küzdelmes időszak volt.
2016. szept. 2. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nagyon nehèz lehetett.

Minden jót kìvànok

2016. szept. 2. 15:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!